Gminne zawody z lekkiej atletyki

Utworzono: 12-05-2022

5 i 6 maja odbyły się gminne zawody z lekkiej atletyki. Grupa młodsza (klasy 4-6) rywalizowała w czwórboju, w skład którego wchodziły następujące dyscypliny: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600m. Drużyna składała się z 6 zawodników i 6 zawodniczek. Osiągnięty wynik (indywidualny) przeliczany był na punkty. Suma punktów 5-ciu najlepszych zawodników decydowała o miejscu drużynowym. W  wyniku rywalizacji dziewczęta naszej szkoły zajęły 3 miejsce, a chłopcy 4 miejsce.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiła grupa starsza (klasy 7-8), która rywalizowała w następujących konkurencjach: skok wzwyż, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m, bieg na 2000m, sztafeta 4x100m. W każdej konkurencji szkoła mogła wystawić po 2 zawodników (w sztafetach 4 zawodników)Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy uczniowie z naszej szkoły mogli uczestniczyć w zawodach (byliśmy najmniej liczną drużyną). Pomimo tego uczniowie, którzy wystartowali w danych konkurencjach zajmowali czołowe lokaty.  Prawo reprezentowania naszej gminy w finale powiatowym uzyskali uczniowie, którzy zajęli 1 lub 2 miejsce w danej konkurencji.

Wyniki naszych uczniów:

Alicja Syldatk – skok wzwyż (1 miejsce w gminie i awans do finału powiatowego)

Natalia Drywa – skok w dal ( 2 miejsce w gminie i awans do finału powiatowego)

Adrian Heft – skok w dal ( 2 miejsce w gminie i awans do finału powiatowego)

Natalia Drywa – bieg na 100m ( 3 miejsce)

Maja Mielewczyk – bieg na 300m ( 3 miejsce)

Julia Szymichowska – bieg na 300m (5 miejsce)

Milena Mazur – skok w dal ( 3 miejsce)

Alicja Syldatk – pchnięcie kulą (4 miejsce)

Alicja Syldatk, Milena Mazur, Zuzanna Tusk, Natalia Drywa – sztafeta 4x100m  (2 miejsce w gminie)

Adrian Heft – bieg na 100m (4 miejsce)

Filip Polewik – bieg na 300m (7 miejsce)