OBCHODY 78 ROCZNICY MARSZU ŚMIERCI

Utworzono: 26-01-2023

Marsz Śmierci rozpoczął się 25 stycznia 1945 r. Tego dnia na rozkaz komendanta KL Stutthof Paula Wernera Hoppe zarządzono ewakuację obozu. Spośród 11,5 tysięcy więźniów, którzy wyruszyli w drogę, zginęło ponad 5 tysięcy.

W uroczystości w Muzeum Stutthof w Sztutowie uczestniczył dyrektor Oddziału JPN w Gdańsku dr Paweł Warot.

Pamięć ofiar więźniów KL Stutthof uczczono również, jak co roku, Mszą Świętą w Archikatedrze Oliwskiej.

Delegacja naszej szkoły brała udział w uczczeniu pamięci ofiar Marszu Śmierci. Szkołę reprezentowali Dyrektor Szkoły Alicja Guźniczak, Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Katarzyna Dąbrowska oraz uczniowie Zuzanna Machola, Oliwia Nadolska,  Lilianna Plichta, Nikodem Sprawski, Jakub Misiorek i Julian Rzepka.

Zdjęcie grupowe w Archikatedrze Oliwskiej
Poczet sztandarowy