Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbyły się na wielu płaszczyznach i nie trwały tylko 1 dzień. Przygotowaliśmy ulotki dla wychowawców, aby mogli przeprowadzić lekcje tematyczne z uczniami. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy również symbol – tęczową nieskończoność, którą zaprezentowano na gazetce szkolnej w formie wystawy.
Zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny, w którym wzięło udział aż 37 uczestników – wszyscy zostali nagrodzeni. Wyróżnione prace zostały przekazane na Powiatowy Konkurs Plastyczny "Autyzm-wiem, rozumiem, pomagam" do Stowarzyszenia "Niebieski Skarb". Autorami są:
1. Falkowska Helena, kl. Ib
2. Graf Zofia, kl. Ib
3. Janiszewska Oliwia, kl. IIIb
4. Kreft Lena, kl. II
5. Nicke Hanna, kl. II
6. Procajło Naomi, kl. II
7. Skorupska Wiktoria, kl. III
8. Syldatk Marta, kl. Ia
9. Wolf Eliza, kl. II
10. Woźniak Oliwia, kl. II
Mamy nadzieję, że poprzez te działania choć trochę przybliżyliśmy istotną tematykę związaną ze spektrum autyzmu.
Dziękujemy za zaangażowanie i udział oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.
Organizatorzy: Dorota Boetcher, Karolina Naczk oraz Renata Kępińska.





