W świetlicy w Czarnówku odbyły się gminne eliminacje 55. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Wydarzenie to zgromadziło utalentowanych młodych recytatorów, którzy zaprezentowali bogactwo i piękno języka kaszubskiego. Celem konkursu jest pielęgnowanie mowy regionalnej oraz popularyzacja literatury i folkloru Kaszub. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować gminę w kolejnych etapach konkursu.
Oto sukcesy uczniów naszych uczniów:
- Małgorzata Majewska: Zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI.
- Lena Klawińska: Uplasowała się na wysokim III miejscu w swojej kategorii.
- Dominik Mielewczyk: Otrzymał wyróżnienie za swój występ.
- Ignacy Graf: Reprezentował szkołę, biorąc aktywny udział w konkursowych zmaganiach.
Gratulacje! Powodzenia w kolejnym etapie konkursu!



