ŻYWA LEKCJA HISTORII

Utworzono: 28-02-2023

27 lutego w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Gościliśmy średniowiecznych rycerzy z Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.  Demonstrowali elementy walki rycerskiej, strojów, zbroi, broni  i narzędzi, którymi posługiwali się rycerze.

Zapoznali  uczniów także ze średniowiecznym prawem i karami. Osobiście mogliśmy się dowiedzieć, do czego służyły dyby a  niektórzy mogli się przekonać, jak były one dotkliwe. Marcin po torturach w dybach obiecał zmienić swoje zachowanie i otrzymać na koniec roku lepszą oceny z W-Fu i informatyki.

Uczniowie dowiedzieli się jak od pazia poprzez giermka zostawało się rycerzem oraz jakie każdy        z nich miał obowiązki. Niektórzy z obecnych mogli na własnej skórze poczuć ciężar metalowej zbroi czy kutego miecza. Nie obyło się bez walki, na szczęście nie polała się krew!

Byliśmy świadkami pasowania na rycerza. Uczniowie – ochotnicy przeszli próbę „ciężkiego miecza”. Można było również zobaczyć, dotknąć i wypróbować używaną przez rycerzy broń.
Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w pamięci każdego jej uczestnika

Żywa lekcja historii