2023-01-04

WYSTAWA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

W dniach od 24 października do 23 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej została wystawiona ekspozycja nowości wydawniczych . Podczas prezentacji wystawy uczniowie mieli możliwość poznać nowości wydawnicze z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i filozoficzno-psychologicznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – książki o zwierzętach, roślinach, parkach narodowych, o klimacie, o planetach,  o sportowcach.

2023-01-04

Pchli targ

W naszej szkolnej bibliotece pod opieką p. Bożeny Lenart odbył się "Pchli targ". Uczniowie sprzedawali drobiazgi zbędne w domu, innym którym się mogą przydać. Cały zysk przekazany został na zakup siedzisk do biblioteki szkolnej.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W czwartek, 22 grudnia odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Społeczność szkolną powitała pani dyrektor Alicja Guźniczak, która zaprosiła wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania oraz złożyła  życzenia zdrowych i spokojnych Świąt. Koncert poprowadziła pani Romana Kasprzak. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy II Melania Olszewska wraz ze swoim nauczycielem gry na gitarze panem Mikołajem Dudkiewiczem, którzy wspaniale zagrali znane nam kolędy.

ROK 2022 ROKIEM JÓZEFA WYBICKIEGO

Ustawą z dnia 14 października 2021 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego – autora słów naszego Hymnu Narodowego!

Podkreślono, iż w tym roku mija 275 lat od urodzin, a 200 lat od śmierci Józefa Wybickiego, oraz wojskowej wojskowej 225 lat od powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”.

W naszej szkole również uczciliśmy ROK JÓZEFA WYBICKIEGO organizując konkursy i wystawę prac plastycznych.

Konkurs "Świąteczny stroik"

Jedną z najpopularniejszych ozdób świątecznych i zarazem najbardziej niezwykłych jest stroik. Na Boże Narodzenie nie tylko efektownie udekoruje on nasze mieszkanie, ale również zbuduje jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę. Stroik świąteczny ma w sobie magię, a największa tkwi w tym robionym samodzielnie.

2022-12-20

Szkolny Turniej w "rzucankę siatkarską"

W dniach 19 i 20 grudnia odbył się turniej w "rzucankę siatkarską" dla klas 1-3. Celem turnieju było wdrożenie uczniów do aktywnego trybu życia, integracja uczniów oraz zachęcenie uczniów do uprawiania mini piłki siatkowej. W zawodach udział wzięło 52 uczniów, w tym 25 dziewcząt i 27 chłopców.

2022-12-19

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

16 12.2022r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Przygotowania do  przedświątecznego spotkania zarówno w szkole jak i w domach naszych uczniów trwały wiele tygodni.

W  pięknie przystrojonej sali Pani Dyrektor przywitała rodziców i zaproszonych gości, życząc im niezapomnianych wrażeń.

Wzruszenie i radosny przedświąteczny nastrój udzielił się  uczestnikom ,dzięki występom artystycznym naszych uczniów. A mieli się czym pochwalić! Zaprezentowali niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne i instrumentalne...

2022-12-19

Zbiórka darów dla schroniska w Małoszycach

Miesiące jesienne oraz zimowe są dla schronisk zawsze ciężkim i pełnym wyzwań czasem. Większość trosk dotyczy ilości karmy w magazynach oraz stan bud, które będą schronieniem dla psiaków przez cały okres niskich temperatur.

W związku z powyższym nasza szkoła włączyła się do akcji zbiórki darów dla schroniska w Małoszycach.

Dziękujemy za przyniesioną karmę, koce i inne rzeczy przydatne w schronisku.

2022-12-17

Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców w Gdańsku

W sobotę 17 grudnia na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej. Są to najważniejsze rozgrywki dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych.