ZDALNE NAUCZANIE – ŚRODA 14.04.2021

Utworzono: 13-04-2021
  1. Wysłuchaj  piosenki Każdy chciałby być odkrywcą(sł. i muz. Jolanta Kucharczyk).                                      https://www.youtube.com/watch?v=tRwCgirO4SY
  2. Odpowiedz na pytania:

- Kogo nazywamy odkrywcą?

− Czym można podróżować?

Wspólnie z rodzicem pokaż  na mapie  Polski  góry, morza, rzeki.

3. Zapoznaj  się z  pojęciami występującymi  w piosence: kontynent, ocean, morze.

Kontynent  to  olbrzymi pod względem powierzchni  obszar lądu, otoczony (oblany) ze wszystkich stron morzami i oceanami.

Ocean - należy do największych zbiorników wodnych o charakterystycznie zaznaczonym dnie.

Morze – naturalny zbiornik wodny, część oceanu, mniej lub bardziej wyraźnie oddzielona od pozostałych jego części brzegami kontynentu, wyspami lub wzniesieniem dna.

Zachęcam do obejrzenia filmu pt. Kontynenty, fakty i ciekawostki

4.  Opowieść ruchowa  – Wyprawa na nieznaną planetę.

Dzieci naśladują czynności,  o których czyta rodzic.

Pewnego dnia dzieci postanowiły wybrać się w podróż, w poszukiwaniu nowej planety. Założyły skafandry kosmiczne, weszły po schodkach do rakiety, zapięły pasy bezpieczeństwa i wystartowały w nieznaną podróż. Leciały, leciały, omijały napotkane rakiety i statki kosmiczne, machały rękami do pilotujących je kosmonautów, aż wylądowały na niezwykłej planecie. Wysiadły z rakiety. Przeskakiwały z nogi na nogę po kamieniach, następnie przepłynęły przez czerwoną rzekę, czołgały się przez zarośla, aż w końcu stanęły na górze. Tam zobaczyły ogromną liczbę kolorowych motyli. Tak jak one zaczęły latać, machając rączkami jak skrzydełkami. Niestety, to je bardzo zmęczyło. Ocierały pot z czoła. Postanowiły chwilę odpocząć. Położyły się na piasku i zasnęły, cichutko pochrapując. Kiedy otworzyły oczy i mocno się przeciągnęły, aby rozprostować kości, okazało się, że znajdują się przy swoich rakietach. Wsiadły do nich, wchodząc po schodkach, i ruszyły w powrotną drogę, bo na Ziemi czuły się najlepiej.

Zadania dla starszaków:

Rakieta kosmiczna – wykonaj  pracę plastyczną z wyprawki karta 17

Karta pracy, cz. 3, nr 72 - pokoloruj obrazek na wskazane kolory

Karta pracy, cz. 3, nr 73 - Policzcie obrazki każdego rodzaju. Zaznaczcie ich liczbę według wzoru.

Zadania dla maluchów:

Karty pracy nr 27

Karta ksero   str 47 - pokoloruj rybki z figur według wzoru.

RELIGIA

Temat: Apostołowie mówią o Zmartwychwsatniu Pana Jezusa