53. konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa- Eliminacje powiatowe

Utworzono: 15-05-2024

13 maja  w Lęborku odbyły się eliminacje powiatowe 53. konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice : Małgorzata Majewska  klasa III i Maja Majewska klasa VI. Atrakcją dnia były występy zespołu tanecznego i recital piosenek kaszubskich oraz grill i wata cukrowa. Uczniów do konkursu przygotowały panie Bożena Lenart i Małgorzata Leyk.

W kategorii klas I-III Małgorzata Majewska zajęła II miejsce.

W kategorii klas IV-VI Maja Majewska zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

Uczennice naszej szkoły.
Małgosia odbiera nagrodę.
Kategoria klas I-III- nagrodzeni i wyróżnieni.
Maja odbiera nagrodę.
Kategoria klas IV-VI- nagrodzeni i wyróżnieni.