AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

Utworzono: 18-04-2024

18 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z pszczelarzami w ramach projektu edukacyjnego AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA.  Gościliśmy u nas pszczelarzy : Prezesa Powiatowego Koła Pszczelarzy – p.  Jana Przychodę, p. Andrzeja Kąckowskiego, który zajmuje się edukacją z zakresu leśnictwa i pszczelarstwa oraz p. Waldemara Lenart. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0-III.  Dzisiejsze spotkanie było okazją do  zgłębienia wiedzy  z zakresu pszczelarstwa.  Uczniowie  dowiedzieli się m.in. jaką strukturę ma pszczela rodzina, co to są plastry, jak powstaje miód, co dzieje się w ulu zimą, co to są barcie oraz jak wygląda ubranie pszczelarza. Nasi wychowankowie mogli na własnej skórze przekonać się, ile trzeba się napracować, aby ogrzać królową, wyprodukować łyżeczkę miodu,  czy zebrać pyłek z kwiatów.

Podczas spotkania rozdaliśmy nagrody dla dzieci, które wzięły udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym MAGICZNY ŚWIAT PSZCZÓŁ.

I miejsce: Miłosz Kościjański, Dominik Kreft, Anastazja Oborzyńska, Lena Paczos, Antonina Ramczykowska, Hubert Reszka, Wiktoria Skorupska, Pola Tandek, Nadia Urbowska.

II miejsce: Antoni Durma, Szymon Kuczbański.

III miejsce: Tymoteusz Burzyński, Zuzanna Dziembowska, Ignacy Graf, Julia Klawikowska, Amelia Kotłowska,  Tymon Kreft,Veronica Kurek, Nikodem Lejk,  Łucja Mazur, Dominik Mielewczyk, Michał Mielewczyk.

Goście przygotowali również pyszną degustację – uczniowie zajadali się wafelkami polanymi miodem.

Na zakończenie spotkania, każdy uczeń został obdarowany  prezentem- ołówkiem z figurką zwierzęcia.

Nagrody i prezenty  sponsorowało Nadleśnictwo Lębork.

Po skończonych zajęciach udaliśmy się z gośćmi przed szkołę, gdzie posadziliśmy drzewa miododajne- robinię akacjową.

Podczas spotkania wykorzystane zostały materiały, które nasza szkoła otrzymała w związku z realizacją projektu Akademia Pszczoły Bohatera – ul edukacyjny i kombinezon pszczelarza wraz z rękawiczkami. Spotkanie przygotowała Bożena Lenart.

Sadzenie drzew miododajnych- robinii akacjowej.
Grafika 4: AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA
Grafika 5: AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA