MIKOŁAJKI

6 grudnia - to ulubiony dzień w naszej szkole. Panuje wtedy wyjątkowa atmosfera. Słychać śpiew kolęd uczniów przygotowujących się do występów na kiermaszu świątecznym. Na korytarzach można spotkać renifery i elfy, no i oczywiście nie może zabraknąć św. Mikołaja. W związku z tym, iż w naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne, Mikołaj obdarował każdego słodkościami.  Młodsi uczniowie zaśpiewali dla niego pastorałki. Mikołaju, zapraszamy za rok!!!

2023-12-06

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNEGO KONKURSU "MÓJ JESIENNY PRZYJACIEL"

Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w konkursie plastycznym  MÓJ JESIENNY PRZYJACIEL zorganizowanym przez Słowiński Park Narodowy. Wykonali z gliny sowy i jeże, które ciekawie pomalowali farbami.

Na konkurs przesłano łącznie w 3 kategoriach wiekowych 318 prac. W kategorii klas I-III nasza uczennica Pola Tandek zdobyła II miejsce. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy III:  Zuzanna Dziembowska, Natalia Tandek, Zofia Konkel. Gratulujemy!

Nauczycielami - opiekunami uczniów biorących udział w konkursie były panie: Bożena Lenart i Emilia Bira. Dziękujemy!

POWIATOWY KONKURS -Méster Bëlnégò Czëtaniô

5 grudnia w Lęborku- w STACJI KULTURY - odbył  się  Powiatowy Konkurs ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô". Z naszej szkoły do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się  pięciu uczniów. Po przeczytaniu wylosowanych tekstów zajęli oni następujące miejsca:

W kategorii klas I-II:

I miejsce - Maja Labuda

III miejsce - Jan Wrzesień

W kategorii klas III-IV:

II miejsce -Lena Klawińska

wyróżnienie- Nadia Urbowska

W kategorii klas V-VI:

wyróżnienie- Maja Majewska

Gratulujemy. Czekamy na finał.

2023-12-05

PROJEKT POCZTÓWKA 2023

4 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "PROJEKT POCZTÓWKA 2023" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Uczennica naszej szkoły, a dokładniej klasy II - Anastazja Oborzyńska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

2023-11-30

Zbiórka skarpetek i mini kosmetyków dla pacjentów szpitala

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji zbiórki skarpetek i mini kosmetyków dla pacjentów szpitala.

2023-11-30

Zajęcia na temat ochrony zdrowia - szkodliwość korzystania z solarium

W ramach akcji związanej z tematem szkodliwości udostępniania solarium małoletnim w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia wśród uczniów klas IV-VIII. Działania te miały na celu minimalizowanie negatywnych następstw korzystania z solarium, leczenia osób uzależnionych od solarium oraz profilaktyki nowotworów skóry w szczególności czerniaka złośliwego.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, odbyła się pogadanka na temat szkodliwości solarium oraz wykonali plakaty, tematycznie związane z powyższą akcją.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W naszej szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień życzliwości i pozdrowień" cały ostatni tydzień. Podejmowaliśmy przeróżne działania, w które włączył się również samorząd szkolny. Jednym z nich była - poczta życzliwości. Każdy mógł sprawić przyjemność drugiej osobie pisząc coś miłego i wrzucając do pudełka życzliwości.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali medale życzliwości dla bliskich oraz plakat związany tematycznie z tym dniem.

2023-11-30

Przyjaciel naszej szkoły dr Marcin Owsiński został pierwszym laureatem Nagrody im. Profesora Stanisława Salmonowicza

Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy informację, że przyjaciel naszej szkoły dr Marcin Owsiński w dniu 27 listopada 2023 roku został pierwszym laureatem Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Profesora Stanisława Salmonowicza.

2023-11-29

OGROMNY SUKCES W TENISIE STOŁOWYM

Uczennice naszej szkoły w gronie 6 najlepszych szkół podstawowych województwa pomorskiego w tenisie stołowym!!!

W dniu 29 listopada na hali sportowej w Miechucinie odbył się Finał Wojewódzki w Tenisie Stołowym. Dziewczęta podzielone zostały na 2 grupy po 3 zespoły. Naszym uczennicom zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu z Konarzynami oraz wygranym meczu że Stegną  zajmujemy 2 miejsce w grupie, które dało nam prawo gry o brązowy medal w województwie. Ostatecznie przegrywamy brąz z zespołem z Gdyni zajmując 4 miejsce w województwie. Gratulacje!!!

2023-11-29

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Chłopców

25 listopada odbył się  turniej inauguracyjny w ramach  Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Chłopców w kategorii "dwójek" w Malborku. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący gminny klub UKS Libero Łebień mogli rywalizować z najlepszymi zawodnikami z Pomorza.Warto wspomnieć,że duża grupa naszych zawodników to uczniowie klasy trzeciej, którzy ambitnie walczyli z zawodnikami starszymi o rok.Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji środków Gminy Nowa Wieś Lęborska.