ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2023-06-28

Wakacje

Życzymy wszystkim spokojnych , wesołych i bezpiecznych wakacji!

2023-06-22

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Dzieci przedstawiły program artystyczny "Podróż do pierwszej klasy" . Były śpiewy, tańce recytacje, gra na instrumentach.  Pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, książki, podziękowania dla rodziców. Dzieci podziękowały wychowawcom za całoroczną pracę. Podróż do pierwszej klasy była udana. Powodzenia!!

2023-06-16

Wycieczka do Łeby

Poznajemy lokalne atrakcje turystyczne. Wybraliśmy się na wycieczkę do Łeby, zwiedzaliśmy port jachtowy, bawiliśmy się wesoło na plaży. Wycieczkę zakończyła wizyta w lodziarni.

2023-06-15

Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego

Wybraliśmy się do Akwarium Gdyńskiego. Oglądaliśmy różne gatunki ryb i zwierząt wodnych, od tych mieszkających w naszych stawach i jeziorach, do tych bardzo egzotycznych. Dzieci zachwycały się rekinami, płaszczkami, błazenkami, murenami, węgorzem elektrycznym, anakondą i wieloma innymi. Uczestniczyliśmy też w zajęciach edukacyjnych o mieszkańcach rafy koralowej. Na nabrzeżu mogliśmy obserwować cumowanie statku pirackiego oraz żaglowiec Dar Pomorza i okręt wojenny Błyskawica.

2023-06-01

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka świętowaliśmy razem z uczniami szkoły. Wzięliśmy udział w szkolnym Dniu Sportu. Każde dziecko brało udział w różnorodnych konkurencjach, rzutach, skokach, slalomach. Było malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, rysowanie kredą po chodniku,wata cukrowa, pieczone kiełbaski, frytki, dla każdego coś miłego. Na końcu wszyscy dostali różnorodne prezenty.

2023-05-31

Wycieczka do Muzeum w Lęborku

Wybraliśmy się do Lęborka, do oddziału Muzeum znajdującego się w Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej, o dostarczaniu wody dla Lęborka i okolic, o sposobach oszczędzania wody w gospodarstwach domowych. Później zwiedzaliśmy ekspozycję archeologiczną , za pomocą gry multimedialnej próbowaliśmy odkryć ukryte w ziemi klejnoty. Oglądaliśmy ogromny pusty zbiornik na wodę, znajdujący się w wieży, a na końcu oglądaliśmy panoramę miasta z tarasu widokowego. Po drodze oglądaliśmy Zamek Krzyżacki, w którym obecnie znajduje się Sąd, a przed budynkiem dyby i pręgierz. Na koniec bawiliśmy się wesoło na placu zabaw.

2023-05-30

Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci wystąpiły na scenie i przedstawiły rodzicom przygotowany program. Zaśpiewały piosenkę "Hej, mamo, tato", zagrały utwór na dzwonkach i zaśpiewały piosenkę w języku angielskim "I love my Mummy". Po występie klas 1-3, wszystkie dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane laurki i upominki. Rodzice ze wzruszeniem oglądali występy swoich pociech.

2023-05-24

Wycieczka do Zoo

Dzięki uprzejmości pana wójta Zdzisława Chojnackiego wybraliśmy się do Zoo w Gdańsku. Dzieci chętnie oglądały egzotyczne zwierzęta.

2023-05-22

Wycieczka na dworzec kolejowy w Lęborku

Wraz z grupą z Janowic, wybraliśmy się na dworzec kolejowy w Lęborku. Zwiedziliśmy budynek dworca, poczekalnię, kasy biletowe. Tunelem podziemnym przeszliśmy na perony 2 i 3. Na drugim peronie mieliśmy możliwość odwiedzić stanowisko dyżurnego ruchu. Mieliśmy również możliwość wybrania się w podróż pociągiem. Wszyscy z przyjemnością wsiedli do pociągu.

2023-05-08

Dzień Książki

Z okazji Dnia Książki odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Pani Bożena Lenart przeprowadziła z dziećmi lekcję biblioteczną, na koniec każdy otrzymał na pamiątkę zakładkę do książki z planem lekcji.

2023-05-02

Dzień Flagi

Dziś Dzień Flagi , zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej na swoim domu.

2023-04-28

Ćwiczenia gimnastyczne.

Wykonywaliśmy dziś ćwiczenia z piłką. Pokonywaliśmy tor przeszkód, slalom, ćwiczyliśmy podania i kozłowanie.

2023-04-27

Swięto Konstytucji 3 Maja

 Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII wspólnie z wychowawcą panem Michałem Górskim przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu obejrzały program w skupieniu.

2023-04-24

Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie  świętowało Dzień Ziemi. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach - od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Nasza szkoła również aktywnie zaangażowała się w obchody tego święta. Dzieci robiły plakaty, rozwiązywały quizy, zwiększając tym samym wiedzę ekologiczną. My również przygotowaliśmy taki plakat i przypomnieliśmy sobie co my możemy zrobić dla Ziemi.

2023-04-24

Skąd się biorą produkty ekologiczne - aktualizacja

Spróbowaliśmy z cebuli wyhodować  własny ekologiczny szczypiorek. Udało się! Dziś możemy dodać go do kanapek i zjeść smaczne, zdrowe śniadanie.