ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2021-01-29

KARNAWAŁ

W karnawale bawimy się wesoło. Wszystkie dzieci przyszły do szkoły w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Wystroiliśmy salę kolorowymi balonami, girlandami z bibułki i bawiliśmy się przy wesołej muzyce. Kiedy wyszliśmy na obiad odwiedził nas Mikołaj. Każdy wracał do domu z wesołą miną.
2021-01-28

ŚNIEEEG!

Nareszcie mamy prawdziwą zimę! Wszyscy bardzo lubimy zabawy na śniegu, rozmawialiśmy o tym jak bawić się bezpiecznie. Lepimy bałwana, rzucamy śnieżkami, chodzimy po śladach, będziemy mieli co wspominać latem.
2021-01-21

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w tym roku obchodzimy w nietypowy sposób. Nie możemy zaprosić gości do szkoły. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu przygotowały dla swoich babć i dziadków laurki, prezenty, które wręczą im prywatnie. Wspólnie przygotowaliśmy krótką prezentację, zapraszamy do obejrzenia.            
2020-12-22

WIGILIA

22 grudnia w naszym oddziale obchodziliśmy uroczystą Wigilię. Spotkaliśmy się przy świątecznie nakrytym stole, w odświętnych ubraniach, przy dźwiękach kolęd. Ze względów sanitarnych nie mogliśmy dzielić się opłatkiem, ale każdy mógł kolejno złożyć życzenia świąteczne całej grupie. Nie zabrakło tradycyjnych świątecznych słodyczy.
2020-12-18

POMAGAMY ZWIERZAKOM

W ramach akcji #RAZEM NA ŚWIĘTA , przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez szkolny wolontariat. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz koce na posłanie dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce. W czasie kiedy my będziemy się cieszyli świętami spędzonymi w rodzinnym gronie, bezpańskie zwierzęta też będą mogły doświadczyć opieki i dobroci. Dziękujemy rodzicom za...
2020-12-18

RAZEM NA ŚWIĘTA

Bierzemy udział w akcji #RAZEM NA ŚWIĘTA. W związku z tym, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż zazwyczaj, wiele osób spędzi je w samotności, nie będziemy spotykali się z wieloma osobami, chcemy pokazać innym, że o nich pamiętamy. Uczniowie postanowili zrobić świąteczne świeczniki z materiałów z recyklingu. Świeczniki te podarują swoim dziadkom, starszym,...
2020-12-15

CZARY-MARY

Mamy w szkole super zabawę, elektroniczny dywan. Interaktywne plansze do gry wyświetlają się na podłodze. Ćwiczymy spostrzegawczość, koordynację, szybką reakcję na sygnały, jest wiele gier do wyboru.
2020-12-09

NAUKA- ZABAWA

Bawimy się wesoło, łącząc zabawę z nauką. Konstruujemy z klocków, układamy mozaiki, rysujemy na tablicy.
2020-12-07

MIKOŁAJKI

Dziś mamy wyjątkowy dzień - Mikołajki. Wszyscy czekali z niecierpliwością na odwiedziny Mikołaja, a on podrzucił nam prezenty do sali kiedy byliśmy na sali gimnastycznej. No tak, trzeba zachować dystans. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się osobiście. Mikołaj zostawił nam drobne upominki i słodycze, wszystkie buzie były uśmiechnięte.
2020-12-07

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W czasie najbliższych zajęć będziemy kształtowali postawę odpowiedzialności. dowiemy się co to jest odpowiedzialność za swoje zachowanie, za wypełnianie wyznacznych zadań, za bezpieczeństwo swoje i innych, za zwierzęta, którymi się opiekujemy.ODPOWIEDZIALNOŚĆ Odpowiedzialność to moralny obowiązek odpowiadania za swoje czyny. Wiąże się ściśle z wypełnianiem obowiązków...
2020-11-27

WYOBRAŹNIA W SŁUŻBIE NAUKI

Projektujemy robota. Zapraszamy do galerii.
2020-11-25

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 Dziś Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji pani Bożena Lenart przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia biblioteczne, zachęcając do czytania książeczek dla dzieci, których bohaterami są misie. Ciekawie przedstawiła historię pluszowych maskotek, czytała dzieciom opowiadania o misiach. Bardzo dziękujemy za ciekawie spędzony czas. W czasie zajęć dzieci tworzyły portret misia z...
2020-11-20

O CZYM MYŚLĘ, CO SOBIE WYOBRAŻAM

Zapraszamy do naszej galerii.
2020-11-16

WYOBRAŹNIA

Podczas najbliższych zajęć będziemy rozwijać wyobraźnię, rozmawiać o marzeniach, fantazjii. dowiemy się jak ważna jest wyobraźnia we wszystkich rodzajach twórczości.WYOBRAŹNIA Wyobraźnia to zdolność do tworzenia w umyśle obrazów ludzi, sytuacji, zjawisk bądź przedmiotów, których dana osoba nigdy nie widziała w rzeczywistości, a także do wymyślania historii. Może być...
2020-11-13

LEGENDY POLSKIE

  Dzieci poznawały legendy polskie. Przedstawiamy prace dzieci na temat Legendy o orle białym,Legendy o smoku wawelskim, Warszawskiej Syrence.
2020-11-11

SZKOŁA DO HYMNU

 Uczniowie Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu wzięli udział w akcji ogłoszonej przez MEiN  Szkoła do Hymnu. 10 listopada 2020 o godzinie 11.11 w szkołach i innych placówkach edukacyjnych w całym kraju odśpiewano  Hymn Polski  Mazurek Dąbrowskiego.Posłuchajmy Hymnu w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów.