ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2023-01-09

Poznajemy literki

 W nauce czytania i pisania stosujemy Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Systematycznie poznajemy kolejne litery, próbujemy czytać proste teksty, budujemy literki z różnych materiałów, wykorzystujemy postrzeganie wielozmysłowe.

2023-01-05

Skąd się biorą produkty ekologiczne

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu realizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

2023-01-04

Konkurs plastyczny

Oddział Przedszkolny w Garczegorzu wziął udział w konkursie plastycznym "KOLOROWE POMORZE – FUNDUSZE EUROPEJSKIE OCZAMI DZIECI", zorganizowanym przez samorząd Województwa Pomorskiego.

W sumie na konkurs wpłynęły 294 prace!

 celem konkursu było:

a) zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką Funduszy Europejskich,

b) skierowanie uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu dzięki

środkom z Unii Europejskiej,

c) popularyzowanie wiedzy o celach i wartościach Unii Europejskiej oraz o korzyściach, jakie Fundusze Europejskie dają mieszkańcom województwa pomorskiego,

d) promocja projektów realizowanych przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Polskiego na lata 2014-2020,

e) rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.

Niestety nie udało nam się zdobyć głównych nagród, ale pracowaliśmy z przyjemnością.

2022-12-22

Pierniczkowe warsztaty

Dziś przenieśliśmy się do pracowni Świętego Mikołaja i jak małe elfy zajęliśmy się ozdabianiem świątecznych pierniczków. W świat cukierniczych wyrobów wprowadziła nas pani Malwina Konkol, z "Ciastek od serca".

Wszyscy w pełnym skupieniu ozdabiali swoje pierniczki kolorowymi lukrami i posypkami, pani Malwina wysuszyła je w specjalnej suszarce i pięknie nam je zapakowała. Wszyscy wróciliśmy do domu z pięknymi świątecznymi paczuszkami.

2022-12-20

Wigilia

20 grudnia w naszym oddziale obchodziliśmy uroczystą Wigilię. Spotkaliśmy się przy świątecznie nakrytym stole, w odświętnych ubraniach, przy dźwiękach kolęd. Składaliśmy sobie świąteczne życzenia, nie zabrakło tradycyjnych świątecznych słodyczy. Po wigilii dzieci przygotowały kartki świąteczne dla swoich rodziców, a na nich czekały niespodzianki, balony i kolorowanki.

2022-12-16

Kiermasz

16 12.2022r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Przygotowania do  przedświątecznego spotkania zarówno w szkole jak i w domach naszych uczniów trwały wiele tygodni.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie ozdób, stroików, ciast, popcornu, waty cukrowej, balonów i wszystkich innych fantów. Dziękujemy również rodzicom za obsługę stoiska.

2022-12-06

Mikołajki

Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci były grzeczne więc dostały od Mikołaja drobne upominki.

2022-11-25

Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia to dzień obchodzony głównie przez dzieci. Natomiast jest to doskonała okazja także dla dorosłych, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć młodszym o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu z lat młodości.

Dzieci z naszego oddziału przyniosły do szkoły swoje ulubione przytulanki. Wszyscy wesoło się bawili, były tańce i zabawy z misiami. W bibliotece szkolnej pani Bożena Lenart przeprowadziła ciekawe zajęcia o różnych bajkowych misiach . W środę odwiedziła nas pani Dorota Boetcher w stroju misia.

2022-11-25

Andrzejki!

W piątek 25 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Były tańce, zabawy, wróżby a rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za zaproszenie na zabawę na holu szkolnym.

2022-11-09

11 listopada NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dziś w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie starszych klas przygotowali piękny apel, dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały kokardy narodowe i chorągiewki w barwach flagi Polski. Nauczyliśmy się wiersza o barwach narodowych, zachęcamy rodziców do wywieszenia flagi na Święto Niepodległości.

2022-11-07

Dzień Postaci z bajek

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Bajkowych Postaci. Na szkolnych korytarzach można było spotkać bohaterów wielu filmów animowanych. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu również założyły piękne bajkowe stroje.

2022-10-28

Code Week 2022

Code Week 2022

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W naszej szkole uczniowie klasy 6 pod kierunkiem p.D.Waszczuka prezentowali możliwości robocików - mBot uczniom klas 0-3...

2022-10-28

Szkoła Pamięta

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu wzięły udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".  Odwiedziliśmy Cmentarz w Garczegorzu, wspominaliśmy naszych bliskich zmarłych, zapalaliśmy znicze.

2022-10-24

Jesienna galeria

Galeria jesiennych prac plastycznych.

2022-10-19

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Przystępujemy do realizacji programu ekologicznego - Kubusiowi Przyjaciele Natury.