ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2022-04-01

Prima Aprilis

Prima Aprilis to tradycyjny dzień żartów, niespodzianek i wesołych dowcipów. Pamiętamy o tym, aby nasze żarty nie wyrządziły komuś krzywdy ani nie spowodowały szkód. W naszej grupie nastąpiła zmiana, mieliśmy zastępstwo z "inną" Panią, ktoś poprzestawiał ławki, pozamieniał krzesła, przestawił kolejkę. Ćwiczenia gimnastyczne były pozmieniane, marsz do tyłu, skłony na leżąco itp. Było dużo śmiechu i żartów.

2022-03-30

Zielone żabki

Nadeszła wiosna, poznajemy mieszkańców pól, łąk i stawów. Zapraszamy do galerii naszych żabek.

2022-03-21

Witamy Wiosnę!

Z okazji pierwszego dnia Wiosny wybraliśmy się na spacer w okolice szkoły, żeby ją przywitać i poszukać jej pierwszych oznak. Zauważyliśmy bociany, przebiśniegi, krokusy, pąki na drzewach.  przywitaliśmy Wiosnę śpiewem i dzwoneczkami.

2022-03-18

Mamy szafki!

Z powodu reorganizacji i remontu naszej sali, dzieci otrzymały szafki uczniowskie na korytarzu szkolnym. Każdy poczuł się dumny z tego "awansu". Radości i emocji było wiele przy wybieraniu numerków, kolorów szafek, pasków na klucze. Wszyscy uczyli się samodzielnie otwierać i zamykać szafki. Poznawaliśmy zasady korzystania z nich, ustaliliśmy sposoby na przechowywanie klucza.

2022-03-08

Dzień Kobiet

Wszystkim kobietom, małym i dużym, składamy najlepsze życzenia.

Dziewczynki z naszej grupy oraz Panie otrzymały z tej okazji słodkie upominki i kwiaty.

2022-03-05

Solidarni z Ukrainą

Dzieci z oddziału przedszkolnego okazały swoją solidarność z Ukrainą poprzez założenie ubrań w barwach flagi Ukrainy.

Wzięły również udział w kiermaszu zabawek, zorganizowanym w bibliotece szkolnej, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z Ukrainy.

2022-01-28

Karnawał

W związku z przepisami sanitarnymi nie mogliśmy zorganizować prawdziwego balu karnawałowego z Mikołajem, ale wspólne zabawy były udane. Mikołaj "podrzucił " nawet małe co nieco.

2022-01-21

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia .

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

2021-12-22

Gminny konkurs śpiewania kolęd i pastorałek "Maleńka przyszła miłość"

Antonina Ramczykowska z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu zajęła drugie miejsce w Gminnym konkursie śpiewania kolęd i pastorałek "Maleńka przyszła miłość" Organizowanym przez Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej.

2021-12-20

Wigilia

20 grudnia zorganizowaliśmy w naszej grupie spotkanie wigilijne. Wszyscy w odświętnych strojach, przy dźwiękach kolęd złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło tradycyjnych świątecznych słodyczy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

2021-12-17

Mój przyjaciel Miś

Pani Bożena Lenart zorganizowała konkurs plastyczny pn. "Mój przyjaciel Miś" Dzieci, które brały w nim udział otrzymały dyplomy i nagrody.

2021-12-07

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W ramach realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury" dzieci uczyły się segregacji odpadów, odzyskiwania surowców wtórnych.

2021-12-06

Mikołajki

Tradycyjnie 6. grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Zostawił nam słodkości i kalendarze adwentowe, żebyśmy mogli łatwiej odliczać czas do Bożego Narodzenia.

2021-12-03

Mamy choinkę!

Dziękujemy Pani Paulinie i Panu Przemkowi Wrzesień, rodzicom Jasia, za piękną choinkę. Dzieci przystroiły ją kolorowymi ozdobami i już czekamy na Mikołaja.

2021-11-26

Dzień Misia

Odwiedziliśmy dziś bibliotekę szkolną, gdzie Pani Bożena Lenart przeprowadziła zajęcia z okazji Dnia Misia. Każdy mógł przynieść w tym dniu swoją ulubioną przytulankę.

2021-11-10

Narodowe Swięto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, dzieci wzięły udział w akcji "do Hymnu" . O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie Hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Dzieci ubrały się w tym dniu odświętnie, przygotowały dekoracje w barwach narodowych.