ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2024-01-24

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu, wraz ze starszymi kolegami, wzięły udział w szkolnej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaśpiewały piosenkę "Hej Babciu, Hej Dziadku" i zagrały na perkusji akompaniament rytmiczny do utworu J Straussa: "Trisch- Trasch Polka. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę i wręczyły samodzielnie wykonane laurki i upominki. Rodzice przygotowali dla dziadków słodki poczęstunek.

2024-01-17

Bal karnawałowy

Wybraliśmy się dziś do Janowic, aby wspólnie z dziećmi z przedszkola i oddziałów z Janowic i Krępy Kaszubskiej pobawić się na balu karnawałowym. Rodzice przygotowali dzieciom przepiękne stroje i zadbali o słodki poczęstunek. Pan Andrzej Formela poprowadził zabawy taneczne i zadbał o muzykę. Na koniec wszystkie dzieci dostały świąteczne paczki. Dziękujemy Pani Edycie Pobłockiej za zaproszenie, wszyscy bawili się wyśmienicie i z dobrymi humorami wrócili do domu.

2023-12-22

Wesołych Świąt

Wykonaliśmy dziś kartki świąteczne dla rodziców i świątecznego renifera z balonika.

2023-12-21

Warsztaty pierniczkowe

Zorganizowaliśmy dziś warsztaty dekorowania pierniczków. Każdy mógł udekorować swoje pierniczki polewami i kolorowymi posypkami. Paczuszki z pierniczkami zabraliśmy do domu. Na pewno były bardzo smaczne.

2023-12-20

Wigilia

20 grudnia w naszym oddziale obchodziliśmy uroczystą Wigilię. Spotkaliśmy się przy świątecznie nakrytym stole, w odświętnych ubraniach, przy dźwiękach kolęd. Składaliśmy sobie życzenia, nie zabrakło tradycyjnych świątecznych słodyczy.

2023-12-19

Koraliki Pyssla

Ćwiczymy sprawność manualną, układamy koraliki Pyssla, które utrwala się "na ciepło" żelazkiem. Wychodzą nam różne ciekawe obrazki.

2023-12-18

Wycieczka do Pracowni Świętego Mikołaja

Razem z klasami 1-3 wybraliśmy się do Pracowni Świętego Mikołaja w Jagatowie koło Gdańska. Każda grupa wykonywała kolejne zadania w towarzystwie przemiłych Elfów. Były zabawy ruchowe przy muzyce, budowanie zamku z klocków magnetycznych w "lodowej krainie", gry interaktywne z rzucaniem do celu. Każdy mógł w pracowni Elfów wykonać świąteczny lampion. Dzieci pisały listy do Mikołaja, wrzucały je do specjalnej skrzynki pocztowej. Na końcu odbyło się spotkanie z Mikołajem, każdy dostał pamiątkowy dyplom.

2023-12-08

Kiermasz Świąteczny

Pierwszy występ na scenie za nami. Dzieci pięknie zagrały i zaśpiewały piosenkę "Pada śnieg".

2023-12-06

Mikołajki

Dziś, w trakcie zajęć rytmiki, odwiedził nas Mikołaj, miał dla każdego miły podarunek. Otrzymaliśmy jeszcze jeden prezent, Państwo Paulina i Przemysław Wrzesień podarowali nam choinkę, którą dzieci samodzielnie ozdobiły.

2023-12-05

Lepimy bałwana

Poznajemy zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Wesoło i bezpiecznie bawimy się na placu zabaw, ulepiliśmy Bałwana.

2023-12-01

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Spadł śnieg, który zaskoczył nie tylko nas, ale również ptaki żyjące w okolicy naszej szkoły. Postanowiliśmy pomóc im, dostarczając karmę. Samodzielnie wykonaliśmy kule z ziaren i powiesiliśmy na szkolnym podwórku.

2023-11-30

Dzień Życzliwości

W naszej szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień życzliwości i pozdrowień" cały ostatni tydzień. Podejmowaliśmy przeróżne działania, w które włączył się również samorząd szkolny. Jednym z nich była - poczta życzliwości. Każdy mógł sprawić przyjemność drugiej osobie pisząc coś miłego i wrzucając do pudełka życzliwości.

2023-11-30

Andrzejki

Razem z uczniami klas 1-3 zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową na holu szkolnym.  Była wesoła zabawa, wróżby. Wszyscy uśmiechnięci wracali do domu.

2023-11-28

Mamy śnieg!

Wesoło bawimy się na śniegu.

2023-11-27

Dzień Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. z tej okazji dzieci wzięły udział w lekcji  bibliotecznej, przynosiły do szkoły swoje ulubione misie i inne maskotki, wzięły udział w konkursie na portret misia.

2023-11-23

Utrwalamy poznane literki