ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2023-03-17

Wyprawa w kosmos

Konstruujemy pojazdy kosmiczne z rolek od papieru. Wszyscy pracowicie kleili elementy i wesoło się bawili.

2023-03-16

Pracujemy z klaserem

Utrwalamy znajomość poznanych liter, ćwiczymy czytanie, układamy proste słowa z poznanego zakresu liter.

2023-03-16

"W Układzie Słonecznym wirują planety"

Poznajemy planety Układu Słonecznego. Przy akompaniamencie wesołej piosenki przedstawiającej kolejne planety wykonaliśmy mapę nieba metodą wydrapywanki. Wszystkim bardzo podobała się ta technika plastyczna i pracowali z dużym zaangażowaniem. Zapraszamy do galerii.

2023-03-08

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Panie i dziewczynki z naszej grupy zostały obdarowane życzeniami, laurkami, kwiatami, słodkościami. Dziękujemy.

2023-03-03

Zajęcia z wolontariuszkami

Wolontariuszki z klasy VII , Magdalena Lejk i Sandra Labuda, odwiedzają nas w piątki i prowadzą z dziećmi ciekawe zajęcia. Przygotowują gry matematyczne na tablicy multimedialnej, kolorowanki, naklejki, prowadzą zabawy ruchowe. Dzieci chętnie biorą udział w tych zabawach, dziękujemy.

2023-03-02

Morskie podróże

Poznajemy różne sposoby podróżowania, pieszo, rowerem, samochodem, pociągiem, samolotem, statkiem. Poznajemy różnorodne środki transportu. Zbudowaliśmy żaglowce techniką origami, narywaliśmy mapę swoich podróży.

2023-02-28

Poznajemy literkę R

Poznajemy literkę R i projektujemy swój wymarzony rower.

2023-02-27

Przedstawienie historyczne

27 lutego w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Gościliśmy średniowiecznych  rycerzy z Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.  Demonstrowali elementy walki rycerskiej, strojów, zbroi, broni  i narzędzi, którymi posługiwali się rycerze.

2023-02-24

Segreguję, nie marnuję.

Realizujemy program zwiększania świadomości ekologicznej, przygotowany przez Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" w Czarnówku. Dzieci uczą się zasad segregowania odpadów, uświadamiają sobie jakie są korzyści dla ludzi, zwierząt i dla środowiska. informujemy również rodziców o Punkcie Selektywnego Zbierania  Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Czarnówku, gdzie za darmo można oddać posegregowane odpady z gospodarstwa domowego.

2023-02-20

Cztery żywioły - powietrze

Poznajemy cztery żywioły Ziemi, wodę, ogień, ziemię i powietrze. Poznajemy ich dobry i zły wpływ na nasze życie, sposoby ekologicznego wykorzystania zasobów Ziemi. Zrobiliśmy dziś kolorowe wiatraczki.

2023-02-14

Walentynki

Z okazji Walentynek Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową i każde dziecko dostało miłe życzenia, serduszka. Dla każdego również słodki lizak- serduszko.

2023-02-10

Dzień Babci i Dziadka

Dziś w szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na sali gimnastycznej zebrały się babcie i dziadkowie wszystkich uczniów klas 0-3. Dzieci wystąpiły na scenie ze starannie przygotowanym programem, wręczyły przygotowane przez siebie laurki i drobne upominki. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

2023-02-07

Zimowe zabawy na śniegu

Mamy śnieg! Wesoło bawimy się na szkolnym podwórku. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa na śniegu i lodzie.

2023-01-13

Szkolny Bal Karnawałowy

Klasy 1-3, zorganizowały w szkole bal karnawałowy i zaprosiły nas do udziału. Wszyscy chętnie się przebrali i wzięli udział w wesołej zabawie.

2023-01-11

Bal Karnawałowy

11 stycznia pojechaliśmy do Janowic na wspólny bal karnawałowy, razem z przedszkolakami i dziećmi z oddziałów w Krępie i Janowicach.  Bawiliśmy się świetnie, wszyscy przygotowali różnorodne przebrania, mamy zadbały o słodki poczęstunek. Odwiedził nas Święty Mikołaj, zatańczył z nami i obdarował wszystkich prezentami. O muzykę i zabawy zadbał pan Andrzej Formela.

2023-01-10

Ćwiczenia gimnastyczne

Ćwiczymy na sali gimnastycznej.