ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2023-03-08

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Panie i dziewczynki z naszej grupy zostały obdarowane życzeniami, laurkami, kwiatami, słodkościami. Dziękujemy.

2023-03-03

Zajęcia z wolontariuszkami

Wolontariuszki z klasy VII , Magdalena Lejk i Sandra Labuda, odwiedzają nas w piątki i prowadzą z dziećmi ciekawe zajęcia. Przygotowują gry matematyczne na tablicy multimedialnej, kolorowanki, naklejki, prowadzą zabawy ruchowe. Dzieci chętnie biorą udział w tych zabawach, dziękujemy.

2023-03-02

Morskie podróże

Poznajemy różne sposoby podróżowania, pieszo, rowerem, samochodem, pociągiem, samolotem, statkiem. Poznajemy różnorodne środki transportu. Zbudowaliśmy żaglowce techniką origami, narywaliśmy mapę swoich podróży.

2023-02-28

Poznajemy literkę R

Poznajemy literkę R i projektujemy swój wymarzony rower.

2023-02-27

Przedstawienie historyczne

27 lutego w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Gościliśmy średniowiecznych  rycerzy z Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.  Demonstrowali elementy walki rycerskiej, strojów, zbroi, broni  i narzędzi, którymi posługiwali się rycerze.

2023-02-24

Segreguję, nie marnuję.

Realizujemy program zwiększania świadomości ekologicznej, przygotowany przez Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" w Czarnówku. Dzieci uczą się zasad segregowania odpadów, uświadamiają sobie jakie są korzyści dla ludzi, zwierząt i dla środowiska. informujemy również rodziców o Punkcie Selektywnego Zbierania  Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Czarnówku, gdzie za darmo można oddać posegregowane odpady z gospodarstwa domowego.

2023-02-20

Cztery żywioły - powietrze

Poznajemy cztery żywioły Ziemi, wodę, ogień, ziemię i powietrze. Poznajemy ich dobry i zły wpływ na nasze życie, sposoby ekologicznego wykorzystania zasobów Ziemi. Zrobiliśmy dziś kolorowe wiatraczki.

2023-02-14

Walentynki

Z okazji Walentynek Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową i każde dziecko dostało miłe życzenia, serduszka. Dla każdego również słodki lizak- serduszko.

2023-02-10

Dzień Babci i Dziadka

Dziś w szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na sali gimnastycznej zebrały się babcie i dziadkowie wszystkich uczniów klas 0-3. Dzieci wystąpiły na scenie ze starannie przygotowanym programem, wręczyły przygotowane przez siebie laurki i drobne upominki. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

2023-02-07

Zimowe zabawy na śniegu

Mamy śnieg! Wesoło bawimy się na szkolnym podwórku. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa na śniegu i lodzie.

2023-01-13

Szkolny Bal Karnawałowy

Klasy 1-3, zorganizowały w szkole bal karnawałowy i zaprosiły nas do udziału. Wszyscy chętnie się przebrali i wzięli udział w wesołej zabawie.

2023-01-11

Bal Karnawałowy

11 stycznia pojechaliśmy do Janowic na wspólny bal karnawałowy, razem z przedszkolakami i dziećmi z oddziałów w Krępie i Janowicach.  Bawiliśmy się świetnie, wszyscy przygotowali różnorodne przebrania, mamy zadbały o słodki poczęstunek. Odwiedził nas Święty Mikołaj, zatańczył z nami i obdarował wszystkich prezentami. O muzykę i zabawy zadbał pan Andrzej Formela.

2023-01-10

Ćwiczenia gimnastyczne

Ćwiczymy na sali gimnastycznej.

2023-01-09

Poznajemy literki

W nauce czytania i pisania stosujemy Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Systematycznie poznajemy kolejne litery, próbujemy czytać proste teksty, budujemy literki z różnych materiałów, wykorzystujemy postrzeganie wielozmysłowe.

2023-01-05

Skąd się biorą produkty ekologiczne

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu realizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

2023-01-04

Konkurs plastyczny

Oddział Przedszkolny w Garczegorzu wziął udział w konkursie plastycznym "KOLOROWE POMORZE – FUNDUSZE EUROPEJSKIE OCZAMI DZIECI", zorganizowanym przez samorząd Województwa Pomorskiego.

W sumie na konkurs wpłynęły 294 prace!

celem konkursu było:

a) zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką Funduszy Europejskich,

b) skierowanie uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu dzięki

środkom z Unii Europejskiej,

c) popularyzowanie wiedzy o celach i wartościach Unii Europejskiej oraz o korzyściach, jakie Fundusze Europejskie dają mieszkańcom województwa pomorskiego,

d) promocja projektów realizowanych przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Polskiego na lata 2014-2020,

e) rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.

Niestety nie udało nam się zdobyć głównych nagród, ale pracowaliśmy z przyjemnością.