Samorząd Szkolny

Opiekun samorządu uczniowskiego:

mgr Patrycja Czachorowska,

mgr Magdalena Ośnicka,

mgr Tomasz Neubauer

Przewodnicząca Julia Domarus kl. VII b

Zastępca Paweł Misiura Kl. VII b

2021-02-17

Walentynki 2021

Choć na zewnątrz zima na dobre rozgościła się wśród pól i lasów, sypiąc śniegiem i szczypiąc mrozem, to w sercu ciepło nigdy nie zgaśnie, kiedy ogrzewa je ogień miłości lub przyjaźni . Oto kolejny raz nadszedł czas życzliwości i miłych słów, a może nawet wyznania tego, co dotąd było skryte gdzieś tam w głębi…

Samorząd Szkolny zachęca do obejrzenia krótkiej prezentacji z udziałem uczniów (link poniżej)

 

2020-12-23

Życzenia od naszych uczniów

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego 2021 roku, życzą uczniowie Zespołu Szkół w Garczegorzu. 

Nasi uczniowie nagrali video-życzenia dla rodziców i pracowników.

Zapraszamy do obejrzenia życzeń pod linkiem:   

2020-12-21

Życzenia Samorządu

Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji Samorządu Szkolnego przygotowali Bożonarodzeniowe życzenia. 

Efekt naszych cotygodniowych spotkań on-line można obejrzeć pod linkami:

 
  
  
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom występującym w nagraniach. Dziekujemy też rodzicom za wkład włożony w przygotowanie dzieci do tych nagrań. Życzymy spojonych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia. Niech w Nowym Roku nie zabraknie powodów do uśmiechu. Bezpiecznych ferii zimowych życzy:
 
Samorząd Szkolny
- z opiekunami
2020-12-17

Finał zbiórki owoców i soków.

W imieniu organizatora zbiórki owoców i soków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom. Jesteśmy pod wrażeniem tak ogromnego odzewu.   Nie sposób jest wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, gdyż część osób pozostawiła swoje “cegiełki” w wyznaczonych miejscach zanim zaczęliśmy je odbierać. Dziękujemy za ogromną wrażliwość, wielkie serca i otwartość  na potrzeby drugiego człowieka. Niech dobro, które okazaliście, powróci ze zdwojoną siłą!...

 
 
 
2020-12-11

Akcja "Razem na święta"

 Samorząd Szkolny w ramach akcji „Razem na święta” ogłasza zbiórkę owoców lub soków na rzecz podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Uczniowie i rodzice, którzy chcą pomóc w tej akcji mogą przynosić owoce lub soki w czwartek 17 grudnia do:
- szkoły (pojemniki na owoce lub soki znajdować się będą w pierwszym korytarzu, tam gdzie odbierane są dzieci przez rodziców), w godz. 14:00 -15:30 odbiera p. Magdalena Ośnicka;
- oddziału przedszkolnego w Krępie Kaszubskiej ( przy wejściu do budynku od strony ulicy) w godz. 14:00-15:30 odbiera p. Tomasz Neubauer;
- oddziału przedszkolnego w Janowicach (przy wejściu do budynku) w godz. 14:00-15:30 odbiera p. Patrycja Czachorowska.
 
Dary przynosimy w foliowych opakowaniach (woreczkach, reklamówkach). Pamiętamy o noszeniu maseczki i zachowaniu dystansu społecznego. Jeżeli otrzymamy duże ilości owoców, wspomożemy też inne instytucje.
 
Dziękujemy !!! 
 
„Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.”
      Phil Bosmans
2020-12-04

Kartka z kalendarza

4 GRUDNIA - BARBÓRKA, CZYLI DZIEŃ GÓRNIKÓW

 

Barbórki są ważnym świętem w polskim kalendarzu od niepamiętnych czasów, a górnicy mają do dnia swojej patronki szczególne podejście. Zwyczajowo, przed zjazdem w głąb kopalni, kierowali do świętej modlitwę z prośbą o zapewnienie ochrony i bezpieczną pracę. Pod jej wizerunkiem cała śląska rodzina prosiła o szczęśliwy powrót ze zmiany ojca, męża czy brata górnika, by mogli „szychta zrobić, a wybyć”.

2020-11-25

Dzień Misia

25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

 

2020-11-22

Kartka z kalendarza

22-26 LISTOPADA 

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 

Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż (PCK) podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej wspaniałej idei. Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się ci, którzy z powodu choroby czy wypadku stali się jej biorcami. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium wyprodukować substancji zastępującej ten cenny lek, który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu. Obecna sytuacja jest szczególna. Osocze od osób, które zmagały się z koronawirusem ratuje życie najbardziej chorym.

"Nie dostaliśmy życia po to, by poznać się na wylot, lecz by sobie nawzajem pomagać" -

oddając krew ratujesz komuś życie - http://krwiodawcy.org

2020-11-21

Kartka z kalendarza

KARTKA Z KALENDARZA....

21 LISTOPADA (SOBOTA)

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

To dzień, w którym wszelkie dobre uczynki są jak najbardziej wskazane. Liczą się pozytywne emocje, uczucia i radość, jaką należy się dzielić z innymi. Bo człowiek, który żyje samotnie, nigdy nie osiągnie pełni szczęścia. Dopiero wtedy, gdy będzie w stanie przekazać swoją radość innym, poczuje się naprawdę spełniony. Uśmiechaj się do innych, powiedz komuś coś miłego nawet przez telefon. Życzliwość zaraża. Warto ją praktykować na co dzień, a nie tylko od święta.

Wszystkiego życzliwego życzy Samorząd Szkolny!

#ŻyczliwyWeekend

 

2020-10-17

Powrót do nauki w systemie stacjonarnym

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Od poniedziałku 19.10.2020r. wracamy do pracy i nauki w systemie stacjonarnym.

                                                                                     Z poważaniem

                                                                        Dyrektor Zespołu Szkól w Garczegorzu   

                                                                                    Alicja Guźniczak

2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół w Garczegorzu,

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Niech Wasza praca przynosi jak najlepsze rezultaty oraz daje satysfakcję z realizowanej misji. Niech towarzyszy Wam przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.

Samorząd Szkolny

wraz z Opiekunami

2020-05-05

Konkurs

KONKURS!!!!!

Samorząd szkolny zaprasza wszystkich do udziału w konkursie pt. Moje hobby. Pokażcie co Was pasjonuje, jak spędzacie czas. Pokazać swoje HOBBY możecie za pomocą zdjęcia lub pracy plastycznej. Zdjęcie proszę wysyłać do pani Patrycji Czachorowskiej za pomocą aplikacji Messenger z dopiskiem KONKURS do niedzieli 10 maja. Czekamy na Wasze zdjęcia!!!

2017-10-10

Wybory do Samorządu 2017/2018

Protokół z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego

Szkoły Podstawowej w Garczegorzu

 

            Wybory Przewodniczącego Samorządu Szkolny w Szkole Podstawowej w Garczegorzu odbyły się dnia 27.09.2017 r. Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Amelia Kowalska, Bartek Kempa Daria Domaros, Martyna Hallmann oraz Marta Giełażyn. W wyniku demokratycznych wyborów z dniem 29.09.2017 r. powołany został Samorząd Szkolny na rok szkolny 2017/2018 w składzie:

Przewodniczący: Bartek Kempa

Zastępcy:   Amelia Kowalska, Daria Domaros

                


 Protokół z wyborów opiekuna Samorządu Szkolnego

Szkoły Podstawowej w Garczegorzu

 

            Wybory opiekuna Samorządu Szkolnego w Szkole Podstawowej w Garczegorzu odbyły się dnia 27.09.2017 r. Do wyborów na opiekuna samorządu zgłosiło się 5 kandydatów: Romana Kasprzak, Maciej Skorb, Maria Cieszkowska, Anna Polska i Bartosz Stefanowski.

            Z dniem 29.09.2017 r. powołany został opiekun Samorząd Szkolnego na rok szkolny 2017/2018  oraz jego zastępcy w składzie:

Przewodniczący: Maciej Skorb

Zastępcy:  Romana Kasprzak i Anna Polska

 

 Opiekunowie Samorządu Szkolnego:

Anna Polska, Romana Kasprzak,

Bartosz Stefanowski, Maciej Skorb

Małgorzata Obolewska Maria Cieszkowska