ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2024-06-17

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Przedszkolaki  zakończyły rok szkolny 2023/20234. Zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze, a także pożegnały dzieci, które od września zaczną nowy etap edukacji w szkole. Po występie otrzymały dyplomy i  upominki.  Dziękuję rodzicom za współpracę  a dzieciom życzę udanych i bezpiecznych wakacji. 

2024-06-12

Wycieczka do Runowa

11 czerwca przedszkolaki z Janowic i Krępy Kaszubskiej wybrały się na  wycieczką do WIOSKI INDIAŃSKIEJ w Runowie. Po dotarciu na miejsce Wielki Wódz każdemu przedszkolakowi nadał indiańskie imię i barwy. W rytm indiańskich melodii dzieci bawiły się i odtańczyły „Taniec słońca”. Podczas różnych zabaw poznały elementy kultury indiańskiej. Z dużym zainteresowaniem zwiedziły stadninę koni. Przedszkolaki spędziły tu dzień pełen wrażeń, kończąc wyprawę świetną zabawą na placu zabaw i dmuchańcach

2024-06-04

DZIEŃ DZIECKA

Obchody Dnia Dziecka zaplanowaliśmy wspólnie z przedszkolakami z Krępy Kaszubskiej i Garczegorza. Zabawiający dzieci animator przygotował dla nich wiele atrakcji. To był bardzo wesoły i pełen niespodzianek dzień. 

https://www.youtube.com/watch?v=YHf_0zGYN9U&list=UU_p1UKfI3MJI23yiGpTF6qQ&index=2

2024-06-03

Lista dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola w Janowicach na rok szkolny 2024/2025

    Informujemy, że na tablicy ogłoszeń w Przedszkolu   została umieszczona lista dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola w Janowicach. 

            Rodzice tych dzieci, które zostały zakwalifikowane do Przedszkola, muszą dostarczyć oświadczenie woli do dnia 6 czerwca 2024 r.   

Oświadczenie znajduje się w załączniku na stronie Przedszkola lub w Przedszkolu.

2024-05-29

ŚWIĘTO MAMY I TATY

Z okazji Dnia Mamy i Taty  do naszego przedszkola zaprosiliśmy rodziców, na cudowne pełne wzruszenia występy małych artystów.

Kochani Rodzice, życzymy Wam dużo zdrowia i miłości, samych pogodnych dni oraz czerpania jak największej radości i dumy z bycia rodzicem tak cudownych istot jakim są Wasze DZIECI.

https://www.youtube.com/watch?v=wjGEeokobmM&list=UU_p1UKfI3MJI23yiGpTF6qQ&index=1

2024-05-22

WYCIECZKA DO LĘBORKA

Podczas wycieczki do Parku Chrobrego w Lęborku, wybraliśmy się na  Wieżę Ciśnień. Mogliśmy  obejrzeć znajdujące się tam stare eksponaty oraz z góry zobaczyć panoramę Lęborka. Piękna pogoga umożliwiła nam również zabawy na placu zabaw. 

2024-05-21

SPORT TO RADOŚĆ I ZDROWIE cz. 2

Dzieci uwielbiają ćwiczenia gimnastyczne dlatego chętnie i z wielką radością uczestniczą w nich w przedszkolu.

2024-05-10

KONCERT MUZYCZNY

Mieliśmy dziś okazję do wysłuchania audycji muzycznej: Muzyka filmowa i operowa. Znane tematy muzyczne przedstawił dzieciom pan Andrzej Formela, nasz nauczyciel rytmiki z towarzyszeniem swoich dzieci: Maria Formela - skrzypce i Antoni Formela - trąbka. 

2024-04-29

JA JESTEM MUZYKANTEM

Podczas zajęć, na temat   instrumentów muzycznych, wykonaliśmy własne instrumenty. Wykorzystaliśmy je  do stworzenia przedszkolnej orkiestry. Takie zajęcia zawsze sprawiają  dzieciom wiele radości oraz wyzwalają w nich same pozytywne emocje. 

2024-04-24

DZIEŃ ZIEMI

Dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, chcąc jak najdokładniej posprzątać naszą Ziemię. Przedszkolaki otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska.

2024-04-18

PLANETARIUM

17 kwietnia pojechaliśmy do szkoły w Garczegorzu, aby w mobilnym planetarium wziąć  udział w niezwykłej atrakcji, podczas której mogliśmy podziwiać kosmos.  Podczas kosmicznego seansu dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę i razem z nią udały się w podróż przez cztery pory roku. To było niesamowite przeżycie i ekscytująca lekcja!

2024-03-29

WIELKANOC

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzą przedszkolaki i nauczyciel Oddział Przedszkolnego w Janowicach.

2024-03-28

Poznajemy różne instrumenty

Na zajęcia z rytmiki Pan Andrzej często przynosi  różne instrumenty. Przedszkolaki mają możliwość obejrzeć je oraz spróbować zagrać dowolną melodię. Takie doświadczenie sprawia dzieciom wiele radości oraz rozwija ich umiejętności muzyczne. 

2024-03-27

Ogródek na parapecie

Podczas zajęć postanowiliśmy posiać wiosenne kwiatki oraz założyć hodowlę szczypiorku                                         i rzeżuchy.  Nasze  doniczki ustawiliśmy w sali na  parapecie. Codziennie dbamy o nie, aby pięknie nam rosły. 

 

2024-03-21

WITAMY WIOSNĘ

 21 marca  z radością powitaliśmy wiosnę. Przedszkolaki wzięły  udział  w wiosennym korowodzie z instrumentami, aby obwieścić mieszkańcom Janowic,  że nadeszła Wiosna. Wykonaliśmy również wspólną dekorację dla Pani Wiosny, której sukienkę  ozdobiliśmy z kolorowych kapsli.  Dziękujemy Pani Sarze - bibliotekarce z Janowic za udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny i pomoc w wykonaniu naszej wiosennej dekoracji .