ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2022-06-22

ZAPACH LATA I WAKACJI

Z okazji powitania lata i  nadchodzących wakacji, przy współpracy z rodzicami, zorganizowałam dla dzieci grilla z kiełbaskami oraz gofry. Dzieci mogły wybierać różne dodatki oraz własnoręcznie dekorować gofry truskawkami, co sprawiało im ogromną frajdę. Był to wspaniały i mega słodki dzień.

2022-06-17

RYTMIKA

W tym roku szkolnym w przedszkolu odbywały się  zajęcia z  rytmiki.  Dzieci uczestniczyły w rożnych zabawach muzyczno - ruchowych,  poznawały różne  instrumenty  i miały możliwość na nich zagrać.

2022-06-16

KONCERT MUZYCZNY

15 czerwca wzięliśmy udział w koncercie muzycznym w wykonaniu  Pana Andrzeja  Formeli  Razem z córką Marysią zaprezentował utwory muzyki poważnej charakterystyczne dla wybranych krajów Europy.  Na wspólne spotkanie z muzyką zaprosiliśmy również  rodziców oraz przedszkolaków z Krępy Kaszubskiej.

2022-06-08

ABC EMPATII

W ramach realizacji projektu „ ABC EMPATII, BO WSZYSCY  JESTEŚMY  TACY  SAMI”, w oddziale  przedszkolnym przeprowadzono  zajęcia  edukacyjne. Projekt miał na celu zwiększyć świadomość dzieci w zakresie niepełnosprawności i funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, a także wykształcenie pozytywnych postaw przyszłych  pokoleń.

2022-06-01

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka  zorganizowaliśmy w przedszkolu  gofry. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto, po czym  dzieci wybrały dodatki i  samodzielnie  udekorowały owocami.

2022-05-28

Święto Mamy i Taty

27 maja, po dwóch latach, ponownie spotkaliśmy się w Oddziale Przedszkolnym w Janowicach , aby świętować Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały się w przygotowanym na tę okazję programie artystycznym – tańczyły, śpiewały, recytowały wierszyki oraz przedstawiły historię pewnej żabki, która  bez zgody  swojej mamy  wybrała się na wycieczkę. Podczas spaceru  zgubiła się i nie potrafiła trafić do domu. Rodzice nagrodzili występy brawami, a dzieci w podziękowaniu wręczyły  im własnoręcznie wykonane upominki.

(137) DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W JANOWICACH - YouTube

2022-04-20

KONKURS PLASTYCZNY " PANI WIOSNA'

Z okazji nadejścia wiosny, chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem " Pani Wiosna".  Organizatorem konkursu było Przedszkole w Garczegorzu. Wzięło w nim udział 6 dzieci.

2022-04-14

Wykonujemy dekoracje świąteczne razem z Panią Bibliotekarką

13 kwietnia  odwiedziła nas pani Sara, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Janowicach. Przygotowała dla dzieci ciekawą pracę plastyczną. Z wykorzystaniem kolorowych piórek i papierowych rolek, wykonaliśmy śmieszne zajączki i kurczaki. Każdy swoją pracę zabrał do domu, aby zdobiła wielkanocny stół.

2022-04-14

Nadchodzi Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc. W związku z tym poznajemy zwyczaje i tradycje świąt wielkanocnych, siejemy rzeżuchę  i dekorujemy sale różnymi ozdobami.

2022-04-07

Spotkanie autorskie z Katarzyną Keller

6 kwietnia 2022 r. nasze przedszkolaki  wraz z  rodzicami  odwiedziły Bibliotekę Publiczną   w Janowicach  i wzięły udział w spotkaniu   z Panią    Katarzyną  Keller z Luzina, która jest pisarką, felietonistką, publicystką   z zakresu edukacji, praw dzieci i rodziny.

2022-04-01

Zawitała do nas WIOSNA

Każdy z nas z radością przywitał nadchodzącą wiosnę. Chociaż w pogodzie nie było jej widać , to w naszym przedszkolu zagościła na dobre. Postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek oraz przyozdobić przedszkole wiosennymi pracami plastycznymi.

2022-03-21

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Symbolem wiosny jest zielony kolor więc z okazji pierwszego dnia wiosny, ubraliśmy  do przedszkola coś  zielonego. Wykonaliśmy na dużym arkuszu Panią Wiosnę oraz zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy o niej  piosenki. Ponieważ na dworze była bardzo ładna pogoda,  wyszliśmy na wiosenny spacer.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku:  (15) Powitanie wiosny w Oddziale Przedszkolnym w Janowicach - YouTube

2022-03-05

POMOC DLA UKRAINY

Nasz  oddział przedszkolny  również  włącza się do akcji pomocy dla Ukrainy. Solidaryzując się z nimi, 4 marca ubraliśmy się  w kolorach niebiesko – żółtych.

Zachęcam również wszystkich rodziców do włączenia się  w pomoc  Ukrainie  poprzez  przekazywanie  środków higieny  i czystości, środków medycznych, żywności oraz pieniędzy. Dary można przekazywać do nas lub do szkoły w Garczegorzu. Z góry dziękuję za wszystkie przekazane dary.