ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2022-04-01

Zawitała do nas WIOSNA

Każdy z nas z radością przywitał nadchodzącą wiosnę. Chociaż w pogodzie nie było jej widać , to w naszym przedszkolu zagościła na dobre. Postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek oraz przyozdobić przedszkole wiosennymi pracami plastycznymi.

2022-03-21

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Symbolem wiosny jest zielony kolor więc z okazji pierwszego dnia wiosny, ubraliśmy  do przedszkola coś  zielonego. Wykonaliśmy na dużym arkuszu Panią Wiosnę oraz zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy o niej  piosenki. Ponieważ na dworze była bardzo ładna pogoda,  wyszliśmy na wiosenny spacer.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku:  (15) Powitanie wiosny w Oddziale Przedszkolnym w Janowicach - YouTube

2022-03-05

POMOC DLA UKRAINY

Nasz  oddział przedszkolny  również  włącza się do akcji pomocy dla Ukrainy. Solidaryzując się z nimi, 4 marca ubraliśmy się  w kolorach niebiesko – żółtych.

Zachęcam również wszystkich rodziców do włączenia się  w pomoc  Ukrainie  poprzez  przekazywanie  środków higieny  i czystości, środków medycznych, żywności oraz pieniędzy. Dary można przekazywać do nas lub do szkoły w Garczegorzu. Z góry dziękuję za wszystkie przekazane dary.

2022-02-15

BAL KARNAWAŁOWY 2022

Na Bal Karnawałowy, do naszego przedszkola zawitały różne bajkowe postaci. W towarzystwie wychowawczyni wszyscy przebierańcy świetnie się bawili.

2022-01-21

Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadków bardzo kochanym więc dla nich niespodzianki mamy. Są to serduszka,  prezenty i kwiaty oraz program przebogaty.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, przygotowanego przez wnuków programu artystycznego. Życzymy wszystkim  Babciom i Dziadkom radości oraz miłego oglądania.

Święto Babci i Dziadka 2022r. - Oddział Przedszkolny w Janowicach - YouTube

2021-12-20

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

17 grudnia w naszym przedszkolu, przy współpracy z Panią Mirosławą Makles - bibliotekarką  w Janowicach, odbyła się uroczysta Wigilia.

2021-12-16

CZEKAMY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

W przedszkolu przed świętami, w miłym, świątecznym klimacie, poznajemy tradycje Bożego Narodzenia. Przygotowujemy różne  dekoracje,  śpiewamy kolędy i piosenki o Mikołaju. Mamy nadzieję, że podczas przedszkolnej  Wigilii odwiedzi nas Mikołaj i da nam prezenty.

2021-12-01

ANDRZEJKI

Andrzejki, to czas wróżb i wesołej zabawy. My również w miłej atmosferze spędziliśmy ten dzień.

2021-11-25

ŚWIĘTO MISIA

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Jest to  bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone święto na całym świecie.

2021-11-11

Święto Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu panowała odświętna atmosfera. Dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, poznaliśmy historię I wojny światowej.

2021-10-28

JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

Prezentujemy  kolejne jesienne prace plastyczne oraz zabawę ruchową do piosenki pt.  "Idzie jesień poprzez świat", Przedszkolaki bardzo  ją polubiły i z radością w niej uczestniczą.

2021-10-27

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

W tym roku szkolnym nasz oddział przedszkolny kilkakrotnie odwiedziła Pani Mirka – bibliotekarka Biblioteki w Janowicach. Podczas tych spotkań dzieci zgłębiały wiedzę na temat jesiennych zachowań ludzi i zwierząt oraz bezpiecznego poruszania się po drodze, w oparciu o różne, ciekawe przygody książkowych bohaterów. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały tematyczne kolorowanki, które chętnie i starannie kolorowały.

2021-10-23

Dary jesieni

Podczas zajęć w przedszkolu poznajemy dary jesieni rożnymi zmysłami: oglądamy dotykamy, smakujemy. Taka forma nauki sprawia  dzieciom wiele radości a nauczycielowi ogromną  satysfakcję.

2021-10-20

GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

Dziś w przedszkolu odwiedzili nas zaproszeni  goście. Byli to Policjanci. Ich wizyta sprawiła  przedszkolakom ogromną niespodziankę.