ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2024-05-21

SPORT TO RADOŚĆ I ZDROWIE cz. 2

Dzieci uwielbiają ćwiczenia gimnastyczne dlatego chętnie i z wielką radością uczestniczą w nich w przedszkolu.

2024-05-10

KONCERT MUZYCZNY

Mieliśmy dziś okazję do wysłuchania audycji muzycznej: Muzyka filmowa i operowa. Znane tematy muzyczne przedstawił dzieciom pan Andrzej Formela, nasz nauczyciel rytmiki z towarzyszeniem swoich dzieci: Maria Formela - skrzypce i Antoni Formela - trąbka. 

2024-04-29

JA JESTEM MUZYKANTEM

Podczas zajęć, na temat   instrumentów muzycznych, wykonaliśmy własne instrumenty. Wykorzystaliśmy je  do stworzenia przedszkolnej orkiestry. Takie zajęcia zawsze sprawiają  dzieciom wiele radości oraz wyzwalają w nich same pozytywne emocje. 

2024-04-24

DZIEŃ ZIEMI

Dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, chcąc jak najdokładniej posprzątać naszą Ziemię. Przedszkolaki otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska.

2024-04-18

PLANETARIUM

17 kwietnia pojechaliśmy do szkoły w Garczegorzu, aby w mobilnym planetarium wziąć  udział w niezwykłej atrakcji, podczas której mogliśmy podziwiać kosmos.  Podczas kosmicznego seansu dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę i razem z nią udały się w podróż przez cztery pory roku. To było niesamowite przeżycie i ekscytująca lekcja!

2024-03-29

WIELKANOC

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzą przedszkolaki i nauczyciel Oddział Przedszkolnego w Janowicach.

2024-03-28

Poznajemy różne instrumenty

Na zajęcia z rytmiki Pan Andrzej często przynosi  różne instrumenty. Przedszkolaki mają możliwość obejrzeć je oraz spróbować zagrać dowolną melodię. Takie doświadczenie sprawia dzieciom wiele radości oraz rozwija ich umiejętności muzyczne. 

2024-03-27

Ogródek na parapecie

Podczas zajęć postanowiliśmy posiać wiosenne kwiatki oraz założyć hodowlę szczypiorku                                         i rzeżuchy.  Nasze  doniczki ustawiliśmy w sali na  parapecie. Codziennie dbamy o nie, aby pięknie nam rosły. 

 

2024-03-21

WITAMY WIOSNĘ

 21 marca  z radością powitaliśmy wiosnę. Przedszkolaki wzięły  udział  w wiosennym korowodzie z instrumentami, aby obwieścić mieszkańcom Janowic,  że nadeszła Wiosna. Wykonaliśmy również wspólną dekorację dla Pani Wiosny, której sukienkę  ozdobiliśmy z kolorowych kapsli.  Dziękujemy Pani Sarze - bibliotekarce z Janowic za udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny i pomoc w wykonaniu naszej wiosennej dekoracji .     

2024-03-09

DZIEŃ KOBIET

    8 MARCA swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, te duże i te małe. Chłopcy wręczyli swoim koleżankom upominki i złożyli  życzenia. Przygotowana niespodzianka sprawiła dziewczynkom wiele radości.

 

2024-01-25

DLA BABCI I DZIADKA

Do Oddziału Przedszkolnego w Janowicach, z okazji święta Babci i Dziadka, licznie przybyli wyczekiwani przez wnuków goście. Przedszkolaki zaprezentowały  tańce wiersze i piosenki oraz wręczyły przygotowane upominki.  Swoim udziałem i zaangażowanie wyraziły  miłość i wdzięczność do swoich Dziadków.

https://youtu.be/7SArVHX6Pzg

 

2024-01-19

BAL KARNAWAŁOWY 2024

Na Bal Karnawałowy do naszego przedszkola przyjechały  przedszkolaki z Garczegorza  i Krępy Kaszubskiej. Wszyscy przebierańcy świetnie się bawili. Imprezę uświetnił nauczyciel rytmiki - Pan Andrzej Formela, który swoim śpiewem i grą na instrumencie porywał wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

2023-12-22

WIGILIA

22 grudnia w naszym przedszkolu, przy współpracy z Panią Sarą  - bibliotekarką  w Janowicach, odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci słuchały bożenarodzeniowych opowieści, rozmawiały o świątecznych  tradycjach i zwyczajach, składały  sobie życzenia  i dzieliły  się opłatkiem.  Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. 

2023-12-21

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

W przedszkolu rozpoczęlismy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pomalowały farbami kontur dużej choinki, którą ozdobiły własnoręcznie wykonanymi bombkami. Wykonały kartki świąteczne dla rodziców oraz wystroiły przedszkolną choinkę. Do pomocy w  wykonaniu kartek świątecznych zaangażowała się również Pani Sara - blibliotekarka z Janowic, za co serdecznie dziękujemy. 

2023-12-19

MIKOŁAJ, KTÓRY ZAPOMNIAŁ

19 grudnia wybraliśmy się do Teatru Lalek do Słupska na spektakl pt.„Mikołaj, który zapomniał…”.  To historia zapracowanego Mikołaja, który w wyniku drobnego urazu głowy doznaje amnezji. Bohaterowie muszą się zmierzyć z  problemem –  czy dzieci dostaną prezenty? W obliczu zagrożenia, przezabawne renifery, listonoszka i Śnieżynka muszą stanąć na wysokości zadania i pomóc Mikołajowi w odzyskaniu utraconej pamięci. 

2023-12-09

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

8 grudnia wzięliśmy udział w świątecznym kiermaszu, który odbył się w szkole  w Garczegorzu. Rodzice przygotowali na sprzedaż kosze pełne rozmaitości, ciasta, napoje i przepiękne świąteczne dekoracje. Uzyskane środki finansowe przeznaczymy na wyjazd do Teatru Lalek w Słupsku. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie i udział w kiermaszu.