ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2019-12-08

KONCERT MUZYCZNY

5 grudnia przedszkolaki z Janowic wzięły udział w muzycznym koncercie pod kierunkiem Pana Andrzeja Formeli. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Wejherowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne.  Był to bardzo ciekawy, a zarazem  bardzo ładny  koncert muzyczny. 
2019-12-03

SMACZNIE I ZDROWO

SMACZNIE  I  ZDROWO Podsumowując blok tematyczny Moje zdrowie i bezpieczeństwo zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których przygotowywaliśmy kolorowe kanapki. Dzieci wymieniały produkty spożywcze niezbędne do sporządzenia śniadania oraz pomagały w krojeniu  i układaniu warzyw. Najwięcej radości sprawiło samodzielne dekorowanie i degustacja  własnych  kanapek.  
2019-12-01

ANDRZEJKI

 Andrzejki -  czas wróżb i  wspólnych  zabaw. 
2019-11-27

Wesołe laboratoria

          Bawimy się w odkrywanie świata W tym roku szkolnym również bierzemy udział w  zajęciach projektowych. Dzieci  chętnie  uczestniczą w  fizycznych i chemicznych doświadczeniach.
2019-11-27

Zawody naszych rodziców

  Podczas zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy na temat  różnych zawodów, dlatego 25 XI wybraliśmy się do Lęborka  na pocztę. Tam mieliśmy okazję zaobserwować pracę pracowników poczty na różnych stanowiskach. Dowiedzieliśmy się jaką drogę  pokonuje list od nadawcy do adresata oraz zobaczyliśmy jak listonosz przygotowuje się do swojej pracy. Kilkoro dzieci mogło również...
2019-11-03

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

W nawiązaniu do Dnia Wszystkich Świętych, dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Janowicach wybrały się na pobliski cmentarz. W ciszy i skupieniu  uczciły pamięć o zmarłych oraz postawiły znicze na pomnikach.
2019-10-04

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, wybraliśmy się do Active Kids Madagaskar w Lęborku. Był to wspaniale spędzony czas, po którym dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.
2019-04-04

Informacja dla rodziców

UWAGA! Drodzy rodzice Ze względu na możliwość udziału pracowników w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej informuję, że od dnia 8 kwietnia br. do odwołania należy się liczyć z nieodbywaniem się planowych zajęć dydaktyczno-wychowawczych (lekcji) i zajęć opiekuńczo – wychowawczych w szkole, oddziałach przedszkolnych w Garczegorzu, Janowicach, Krepie Kaszubskiej i przedszkolu w...
2019-04-01

Powitanie wiosny

W tym roku szkolnym wiosnę  powitaliśmy w bardzo nietypowy sposób. Tego dnia zaplanowaliśmy poszukać wiosny w Parku Chrobrego w Lęborku. Niestety jak to w marcu bywa,  pogoda spłatała nam figla, było deszczowo i zimno. W związku z tym postanowiliśmy odwiedzić nowo otwarty Madagaskar. Przedszkolaki z tej zmiany planów bardzo się ucieszyły. 
2019-03-31

Koncert muzyczny

Aby poszerzać wiedzę na temat muzyki, wybraliśmy się  na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Wejherowie, pod kierunkiem Pana Andrzeja Formeli.
2019-03-31

W świecie muzyki

W związku z realizacją zagadnień  na temat muzyki , w marcu wybraliśmy się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej w Lęborku. Pan dyrektor  serdecznie nas przywitał i bardzo ciekawie opowiedział o pracy w takiej szkole. Największym zainteresowaniem cieszyły przedszkolaków  instrumenty, które mogły obejrzeć i posłuchać ich dźwięków.  Pan dyrektor zorganizował  również dzieciom...
2019-02-03

Roztańczone przedszkolaki

24 stycznia w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Powiatowy Pokaz Tańca, którego organizatorem było Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej. W pokazie wzięło udział sześć placówek z terenu powiatu lęborskiego, w tym również nasze przedszkolaki.
2019-02-03

Bale w karnawale

Tegoroczny bal karnawałowy odbył się 23 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Garczegorzu. Wspólnie z przedszkolakami z Krępy Kaszubskiej i Garczegorza uczestniczyliśmy w zabawie tanecznej. Sprzęt muzyczny oraz wiele ciekawych zabaw dla dzieci przygotował Pan Andrzej Formela. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i wizyty Mikołaja.
2019-01-27

Święto Babci i Dziadka

22 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków. Wierszem,  tańcem i piosenką wyraziliśmy swoją wdzięczność za ich miłość, cierpliwość i uśmiech. Cieszymy się, że zawsze mają dla nas  czas i  za to wszystko  im  z całego serca dziękujemy.