LATO NA WAKACJACH

Utworzono: 08-06-2020

Już niedługo lato i nasze upragnione wakacje. Przypomnij sobie piosenki pt. „ Lato na wakacjach” , którą poznaliśmy w zeszłym tygodniu, bo może towarzyszyć Ci podczas wakacyjnych wycieczek.

1. Odgłosy natury dla dzieci, odgłosy lasu, przyrody – posłuchaj i powiedz co to za odgłos.

2. Praca plastyczna  Wakacyjny pociąg.

Potrzebne:  kartka z bloku technicznego z narysowanym na niej prostokątem (większym od rozmiaru obrazka lub widokówki) i dwoma kołami, widokówka lub obrazek z wybranego regionu Polski, klej, nożyczki, farby plakatowe, pędzelek, kubeczek z wodą.

Przebieg pracy:

• W czasopismach, starych książkach lub na widokówkach szukamy obrazki wakacyjnych podróży i wycieczek.
  •  Wycinanie kół i prostokąta.
  •  Malowanie prostokąta na dowolny kolor, a kół – na czarno.
  •  Po wyschnięciu przyklejenie obrazka  na prostokącie, doklejenie kół tak, żeby powstał wagonik
  • Rodzic może  przygotować lokomotywę, do której będzie przyłączony  wagonik

Zadania dla starszaków:

Karta pracy, cz. 4, s. 62. Słuchanie, dokąd podróżują ludzie podanymi środkami lokomocji. Naklejanie obok obrazków środków lokomocji obrazków odpowiednich miejsc.

Karta pracy, cz. 4, s. 62–63 (fragment). Kolorowanie na obu kartach wakacyjnego pociągu.

Zadania dla pięciolatków:

Karta pracy- Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia, s. 77. Rysowanie po śladach fal. Nazywanie tego, co się w nich ukryło.

Zadania dla czterolatków:

Karta pracy, cz. 2,  nr 59. Dzieci:  − oglądają obrazki,  − liczą stroje kąpielowe, spódniczki,  koszulki, kapelusze, pary skarpet, zastanawiają się czy wszystkie będą Adzie potrzebne, − rysują odpowiednią liczbę kropek w ramkach pod małymi obrazkami,  − przyglądają się obrazkom na poprzedniej karcie, wskazują różnice między bagażami Olka i Ady, − w każdej kolejnej ramce rysują o jedną chmurkę mniej niż w poprzedniej.

Czekam na Wasze prace plastyczne i zadania w kartach pracy.

Pozdrawiam.

Grafika #0: LATO NA WAKACJACH