STRONA GŁÓWNA

  

2024-05-27

Wojewódzki Konkurs Matematyczny MATHMAN

24 maja 2024 r., w Szkole Podstawowej w Redkowicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman". Zakwalifikowało się łącznie 46 uczniów. Na tym etapie rozwiązywali oni zestaw zadań otwartych w ciągu 60 minut, w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV- VI oraz kl. VII- VIII. Potem udali się na obiad i słodki poczęstunek. W czasie, gdy komisje sprawdzały prace konkursowe, uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach, pokazach i zajęciach m.in. z zakresu robotyki oraz chemii.

Naszą szkołę reprezentowali: KACPER MRZYGŁÓD - uczeń kl. VI oraz  ANDRII RUMIANTSEV- uczeń kl. VIII.

Uczniowie Ci zdobyli tytuł finalisty i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!

2024-05-24

Dzień Mamy i Taty

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Uczniowie klas 0-3 przygotowali wyjątkowy program artystyczny, który składał się z tańców, piosenek i specjalnych występów.  Na zakończenie, uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione upominki, które przygotowali z myślą o nich. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i niezapomnianych chwil, który na długo pozostanie w naszych sercach. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wspólne świętowanie!

(Filmik z uroczystości- Kliknij)

2024-05-22

#MOVEWEEK

PROMOCJA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
Nasza szkoła kolejny raz weźmie aktywny udział w #MOVEWEEK. To coroczne globalne wydarzenie promujące korzyści wynikające z aktywnego stylu życia i regularnej aktywności fizycznej. Mamy moc. 

2024-05-22

Wycieczka klas 0-3

Wspaniała Wycieczka Uczniów Klas 0-3

Dnia 17 maja uczniowie klas 0-3 mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce pełnej wrażeń. Nasze młodsze klasy odwiedziły dwie fascynujące atrakcje: wystawę LEGO oraz papugarnię.

Na początku wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć wspaniałą wystawę LEGO. Kolorowe klocki układały się w niesamowite konstrukcje, które wzbudziły podziw zarówno wśród uczniów, jak i opiekunów. Dzieci mogły nie tylko podziwiać gotowe budowle, ale także samodzielnie tworzyć własne dzieła, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w papugarni. Spotkanie z różnorodnymi gatunkami papug było niezapomnianym doświadczeniem. Dzieci mogły zobaczyć z bliska te piękne ptaki, dowiedzieć się o ich zwyczajach i nawet je nakarmić. Kolorowe papugi wzbudziły ogromne zainteresowanie i zachwyt u wszystkich uczestników.

To był dzień pełen emocji, radości i nauki przez zabawę. Uczniowie wrócili do domu z mnóstwem wspaniałych wspomnień i nowymi doświadczeniami! 

2024-05-20

Święto Poezji Polskiej

Organizatorem 41 Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej  był Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku. Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: 1)Dzieci młodsze- 1-3 klasa, 2)Dzieci starsze – 4-6 klasa, 3)Młodzież- 7-8 klasa.

Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Piórowicz, Marcelina Pawelczyk, Wiktoria Bemowska, Marcjanna Itrych. Jury w podsumowaniu i ocenie wszystkich uczestników stwierdziło, że poziom konkursu był bardzo wysoki, uczestnicy wykazali się wielką kulturą mowy i sztuką interpretacji. Konkurs był też okazją do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Uczennica kl. IV Marcelina Pawelczyk  zdobyła I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI i będzie reprezentować nasz powiat w Ośrodku Teatralnym  RONDO w Słupsku w dniu 3 czerwca.

Marcelinie i jej koleżankom składamy gratulacje i wyrazy uznania za udział w konkursie. Marcelinie życzymy powodzenia w konkursie w Słupsku.

2024-05-20

Wycieczka do Torunia

17 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili miasto Mikołaja Kopernika. Naszą wizytę w Toruniu rozpoczęliśmy od spaceru w towarzystwie przewodnika, który opowiedział nam historię tego miejsca. Zwiedziliśmy jeden z trzech największych gotyckich kościołów                       w północnej Polsce - Kościół Wniebowzięcia NMP. Widzieliśmy również Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Kamienicę pod Gwiazdą, Krzywą Wieżę,  dom i pomnik Mikołaja Kopernika oraz bramy i mury obronne miasta.

Kolejnym punktem programu były warsztaty pieczenia pierników według starej receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Według niej najprawdziwsze pierniki to te, które zawierają siedem przypraw m.in. imbir, goździki, kardamon, cynamon, anyż czy gałkę muszkatołową.

Na zakończenie wycieczki, podczas seansu astronomicznego pt. „Makrokosmos” odbyliśmy podróż do granic poznawalności Wszechświata. Ujrzeliśmy Ziemię jako drobinę zawieszoną w wielowymiarowej przestrzeni. Seans ten jest jedną z wielu atrakcji Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”.

Toruń to piękne, polskie miasto, do którego na pewno niektórzy z nas wrócą.

Toruń pod opieką p. Granzin, p. Gębarowskiej oraz p. Rosik, zwiedzali uczniowie klasy trzeciej, szóstej, siódmej i ósmej. 

 

2024-05-16

Konkurs matematyczny - KANGUR

21 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Swoje umiejętności matematyczne postanowiło sprawdzić 15 uczniów. Przez 75 minut rozwiązywali oni zadania jednej z czterech kategorii wiekowych: Żaczek , Maluch, Beniamin i Kadet.
W tym roku szkolnym WYRÓŻNIENIE zdobyła : AMELIA GERC- uczennica klasy VIII.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

2024-05-16

Źródełko wody pitnej w naszej szkole

Od piątku (17.05.2024 r.) w naszej szkole będzie funkcjonowało źródełko wody pitnej, które będzie ogólnodostępne dla całej społeczności szkolnej. Źródełko będzie zapewniało uczniom stały dostęp do czystej i zdrowej wody. Picie wody w ciągu dnia pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, co ma korzystny wpływ na układ krążenia, trawienie i funkcjonowanie mózgu. Dostępność wody pitnej w szkole pomoże również dzieciom uniknąć pragnienia i zmęczenia, co pozytywnie wpłynie na ich skupienie i koncentrację podczas lekcji.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PICIA WODY.