Logopedia w Przedszkolu

Porady -Ćwiczenia -Kontakt

2021-04-29

Tablica dla rodzica

Szanowni Państwo, 

niniejszy artykuł będzie stałym elementem zakładki "Logopedia" Zachęcam Was  do zaglądania na tę stronę oraz do kontaktu ze mną w sprawie interesujących Was tematów. (mail: tomaszneubauer1@wp.pl)

2021-04-15

Logopedyczne śpiewanie

Drogi Rodzicu,

        W terapii logopedycznej nakierowanej na usprawnianie zaburzonego rozwoju mowy dziecka istotny element stanowi oddziaływanie muzyką poprzez piosenki, melodię i rytm. Wpływa to na poprawę percepcji słuchowej, koordynacji słuchowo-ruchowej i fonacji...

        Zachęcam Was do muzycznej zabawy, w czasie której utrwalamy wywołane wcześniej głoski. Na początku uczymy się z dzieckiem treści piosenki, zwracając uwagę na poprawność realizacji głosek, a następnie wspólnie śpiewamy

2021-04-14

Rozstrzygnięcie I Międzyprzedszkolnego Konkursu Logopedycznego

       I Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczny został rozstrzygnięty! Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 dzieci z przedszkoli z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska. Zadaniem uczestników konkursu były recytacja wybranego przez logopedę wierszyka oraz przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej jego treść. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili logopedzi prowadzący zajęcia w Lubowidzu, Nowej Wsi Lęborskiej oraz Garczegorzu postanowiła, że wszystkie dzieci otrzymują I-wsze miejsce. Nie sposób było wyłonić zdecydowanych zwycięzców, a wszystkie prace i wystąpienia zasługują na docenienie. Gratuluję wszystkim uczestnikom! 

       Serdecznie dziękuję pani Dorocie Hrycyk oraz pani Natalii Stolc za przygotowanie dzieci do konkursu (ze względu na sytuację epidemiczną nie było to łatwe zadanie) i liczę na dalszą współpracę podczas tego typu inicjatyw. Podziękowania kieruję także w stronę rodziców dzieci biorących udział w konkursie oraz sponsorów nagród ;) O sposobie dostarczenia nagród poinformuję telefonicznie.   

Tomasz Neubauer                                                   

 

2021-04-13

Bajki logopedyczne

Drodzy Rodzice,

zachęcam Was do czytania dzieciom bajek logopedycznych. Dziś prezentuję bajki autorstwa Agnieszki Nożyńskiej - Demianiuk. Każda bajka ma pomóc dziecku w poprawnym wymawianiu głoski, wyrazów i całych zdań. Dorosły czyta bajkę, a dziecko powtarza wyróżnione w tekście głoski i całe słowa. Zapraszam więc do świata kolorowych przygód z głoskami.

2021-04-02

Rady dla Rodzica

Drodzy Rodzice,

w niniejszym artykule zamieszczam rady, które niewątpliwie powinny Was zainteresować :)  Rodzice mogą zapewnić dziecku optymalne warunki dla prawidłowego rozwoju mowy już od momentu jego narodzin. Są bowiem osobami przebywającymi z dzieckiem najdłużej, mają więc największe możliwości wpływania na jego rozwój. Są też pierwszym i najważniejszym wzorem, który dziecko będzie próbowało naśladować.

2021-04-09

Percepcja słuchowa

Drodzy Rodzice,

zachęcam Was wykonywania z dziećmi ćwiczeń słuchowych. Kształcenie prawidłowego słuchu pomaga w skuteczności terapii wad wymowy. Wykształcenie koncentracji uwagi słuchowej, umiejętność identyfikacji konkretnego dźwięku, pamięć słuchowa, umiejętność różnicowania cech dźwięków (długości trwania, donośności, barwy oraz wysokości) są to bazowe umiejętności potrzebne do rozróżniania dźwięków mowy....