2023-09-29

Dzień Chłopaka...

       Dzień Chłopaka w przedszkolu to okazja do świętowania i obdarowania chłopców drobnym upominkiem. Tak też i było w naszym przedszkolu. Uhonorowaliśmy to święto zabawą, tańcami, fotobudką. Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich naszych chłopców …"Sto lat"!

2023-09-29

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygoniu poznawaliśmy oznaki nowej pory roku - Jesieni. 

2023-09-22

Galeria Przedszkolaków...

Witamy w galerii...

      W tym tygodniu rozmawialiśmy o ruchu drogowym, bezpiecznej drodze do przedszkola oraz poznawaliśmy podstawy udzielania pierwszej pomocy.

2023-09-16

Międzynarodowy Dzień Kropki

       Dzień kropki to dzień kreatywności, odwagi, budowania pewności siebie. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Zorganizowane zostały kreatywne, nietuzinkowe zabawy z kropką w roli głównej. Dzieci obejrzały krótki film o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję. Dzieci bawiły się tańcząc  z kropkami, w małych grupach układały puzzle, a także  wykonały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Na koniec zabawy wykonane zostały zdjęcia w „kropkowej” foto budce.

2023-09-16

Galeria Przedszkolaka...

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych naszych Przedszkolaków.

2023-09-15

Pierwsze dni w Przedszkolu...

Za nami pierwsze dni w przedszkolu. Oto krótka fotorelacja... 

2023-09-04

Przypominajka...kilka rad na początek.

Wrzesień to bardzo ważny czas dla dzieci, zwłaszcza tych debiutujących, rodziców i nauczycieli.

Oto kilka dobrych i sprawdzonych rad, na przetrwanie tego gorącego okresu .

2023-09-04

Witamy w przedszkolu....

Witamy serdecznie dzieci i rodziców w naszym przedszkolu. Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024. 

Poniżej przekazujemy garść informacji na dobry początek.

     Pierwsze dni pobytu w przedszkolu Państwa pociech będą trudne dla wszystkich. Prosimy o wyrozumiałość oraz zaufanie naszemu doświadczeniu.  Wszystkim nam chodzi o wspólny cel: radość, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie  dzieci, chociaż nie zawsze będzie to, takie widoczne już od pierwszych chwil.

Organizacja pracy w przedszkolu:

2023-06-20

III Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczny rozstrzygnięty.

Celem konkursu było: rozwijanie pamięci, kształtowanie świadomości artykulacyjnej, utrwalenie artykulacji głosek nieprawidłowo realizowanych, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych. Konkurs przeznaczony był dla dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne w przedszkolach z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska. W tegorocznym konkursie brała udział rekordowa liczba - 17 uczestników z przedszkoli w Nowej Wsi Lęborskiej wraz z filią w Lubowidzu, Łebieniu oraz Garczegorza. Jury oceniało dzieci wg ustalonych kryteriów: dobór tekstu i pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu (akcentowanie wyrazów i zdań, intonacja, modulacja, tempo), kultura słowa, artykulacja, ogólny wyraz artystyczny. Dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem i talentem recytatorskim, dlatego wszystkie są zwyciężcami i zostały nagrodzone. Serdecznie dziękuję za przygotowanie dzieci paniom: Dorocie Hrycyk z przedszkola w Nowej Wsi Lęborskiej, Joannie Kulasiewicz z przedszkola w Lubowidzu oraz Wioletcie Szadkowskiej z przedszkola w Łebieniu.

2023-06-20

Uroczyste zakończenie roku szkolnego...

        Dzisiaj w świetlicy wiejskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystkie przedszkolaki wystąpiły dla swoich rodziców z programem artystycznym. Dzieci pięcioletnie pożegnały się swoim występem z przedszkolem, gdyż od września będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego w szkole.  Po części artystycznej nastąpiło wręczenie dyplomów i książek dla dzieci, a dla rodziców podziękowań i kwiatów. Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc, wsparcie i serce. Dzieciom oraz rodzicom podziękowania wręczała Pani dyrektor Alicja Guźniczak. Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę, a dzieciom życzymy udanych wakacji.    

2023-06-19

Wycieczka do Parku Dinozaurów

       Dzisiaj przedszkolaki pojechały do Parku Dinozaurów do Nowęcina koło Łeby. Czekało tam na spragnionych przygód dzieci moc atrakcji. Było bardzo wesoło. Po dwielu atrakcjach dzieci zmęczone, lecz zachwycone wróciły do przedszkola.  

2023-06-07

Galeria przedszkolaków

Witamy w galerii...

Dzisiaj przedstawiamy prace Starszaków.

2023-06-07

Zabawa, zabawa...

      Dzisiaj pojechaliśmy na wycieczkę do Lęborka. Świetnie bawiliśmy się na placu zabaw, spotkaliśmy wiewiórkę, schodziliśmy z wielkiej góry, przechodziliśmy przez most, widzieliśmy kajaki na rzece oraz mały wodospad,  zobaczyliśmy zabytki Lęborka no i zjedliśmy smaczne lody. Wycieczka była bardzo udana.   

2023-06-02

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

Dzisiaj pokazujemy prace tematycznie związane z Dniem Dziecka oraz z akcją: "Nie pal przy mnie". 

2023-06-01

Czyste powietrze wokół nas

       Nasze Przedszkole bierze udział w kolejnej edycji programu: Czyste powietrze wokół nas - Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej. Dzieci, na zajęciach warsztatowych poznają szkodliwość dla zdrowia  płynącą z palenia nikotyny oraz działania profilaktyczne dotyczące zdrowego trybu życia. 

2023-06-01

Obchodzimy Dzień Dziecka....

        Dzisiaj kolejne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Na przedszkolaki czekały: wata cukrowa, gofry, frytki i kiełbasa z grilla. Chętnym dzieciom zostały przez Panią Patrycję pomalowane buzie. Na kazdego przedszkolaka czekała dodatkowa atrakcja w postaci baniek mydlanych i wodnych piłeczek.