2023-02-03

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o dokarmianiu zimą ptaków i zwierząt leśnych. 

2023-01-13

Galeria przdszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o Karnawale. 

2023-01-11

W Karnawale same bale...

        Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 11.01.2023r. Do Oddziału Przedszkolnego w Janowicach zajechały przebrane w piękne stroje karnawałowe wszystkie przedszkolaki z Przedszkola w Garczegorzu, oddziałów przedszkolnych z Krępy Kaszubskiej, Garczegorza i oczywiście z Janowic.

2023-01-05

Galeria Przedszkolków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o mijającym czasie oraz nadchodzącym nowym roku.

2022-12-22

Uroczysta Wigilia w przedszkolu

  "Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem
wesoła nowina,
Że Panna czysta, że Panna czysta
Porodziła Syna..."

     Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna, uroczysta wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu słuchały i śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz spożyły tradycyjne potrawy przygotowane z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło Mikołaja z workiem słodkich upominków. Odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja czekoladowym lizakiem. Starszaki zaśpiewały gościowi piosenkę o Aniołkach. 

2022-12-21

Przygotowania do świąt...

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do przedszkolnej Wigilii...

2022-12-20

Gminny Konkurs: "Najciekawsze przebranie karnawałowe"

    Konkurs „Najciekawsze przebranie karnawałowe”

Karnawał to czas zabawy. U najmłodszych to czas pobudzania kreatywności i tworzenia przebrań, strojów i kostiumów ulubionych postaci bajkowych czy historycznych. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w konkursie na najciekawszy strój karnawałowy.

 

Regulamin konkursu:

2022-12-19

Kiermasz świąteczny

       Bardzo dziękujemy Rodzicom za olbrzymie zaangażowanie się w przygotowanie rzeczy na sprzedaż na przedszkolne stoisko. Przygotowane przez Was dekoracje i ozdoby świąteczne były przepiękne, a ciasta i pierniczki przepyszne. O końcowej sumie zebranej na kiermaszu poinformujemy Państwa na najbliższym zebraniu. Dzieciom też dziękujemy za przepiękne choinki, które wykonały przy niewielkiej pomocy na kiermasz.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

2022-12-19

Galeria Przedszkolaków...

Witamy w galerii...

      W poprzednim tygodniu rozmawialiśmy o świętach oraz o zabawach zimowych. Dzieci przygotowywały swoje choinki na piątkowy kiermasz.

2022-12-13

Wyjazd do kina

     Dzisiaj przedszkolaki pojechały do lęborskiego kina na film pt.: "Gwiazdka Klary Muu". Dzieci z zainteresowaniem oglądały świąteczne przygody krówki i jej przyjaciół. Maluchy i Starszaki dowiedziały się, że bardzo ważna w życiu jest przyjaźń i ....jedzenie owsianki. Wspólnie z naszymi dziećmi na seans do kina w Lęborku pojechały dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Krępie Kaszubskiej.

Bardzo dziękujemy Pani Aldonie Drywa - Syldatk za załatwienie na ten wyjazd gminnego autobusu. 

2022-12-13

Dary dla Schroniska dla zwierząt w Małoszycach

         Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za wsparcie zbiórki darów dla zwierząt przebywających w schronisku w Małoszycach. Dziękujemy Pani Paulinie Wrzesień oraz Janowi i Antoniemu za zawiezienie zebranego pokarmu oraz kołderek i kocy do Małoszyc.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom...

 

2022-12-13

Podsumowanie Akcji "Szlachetna Paczka"

      Bardzo dziękujemy kochanym darczyńcom za wspomożenie tej szlachetnej akcji. Wszelkie dary zostały przekazane na ręce Pani Honoraty Smentoch - pedagoga szkolnego.

Bardzo dziękujemy...

2022-12-13

Zapraszamy na kiermasz...

          Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny,który odbędzie się dnia 16.12.2022 roku w naszej szkole. Przedszkole będzie miało swoje stoisko z ozdobami świątecznymi i nie tylko. Zapraszamy do zakupu przygotowanych przez rodziców świątecznych dekoracji. Przedszkolaki także przygotowują na kiermasz samodzielnie wykonane świąteczne ozdoby na choinkę.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za aktywne włączenie się w organizację kiermaszu poprzez wykonanie ozdób i słodkości na sprzedaż.   

2022-12-09

Nasze pierwsze zabawy na śniegu

Piękna zima tej jesieni. Przedszkolaki z radością odkrywały uroki zabawy na śniegu...

2022-12-09

Przygotowania do kiermaszu...

       Rodzice oraz dzieci bardzo chętnie pomagają w przygotowaniu ozdób i dekoracji świątecznych na kiermasz,  który odbędzie się 16 grudnia 2022 roku o godzinie 16.00 w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za wykonanie ozdób i dekoracji świątecznych oraz zapraszamy w piątkowe popołudnie na wspólne kolędowanie, występy uczniów naszej szkoły, a jednocześnie zachęcamy do wsparcia przedszkola poprzez kupno tych pięknych przedmiotów. Nasze maluchy także wspierają kiermasz poprzez wykonanie choinkowych ozdób.

Serdecznie zapraszamy...