2022-11-09

Dzień Zdrowego Śniadania

         Dzisiaj w naszym przedszkolu był Dzień Zdrowego Śniadania. Starszaki przygotowały śniadanko dla wszystkich dzieci w przedszkolu. Samodzielnie smarowały bułeczki, i układały na nich wybrane przez siebie produkty. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie. 

2022-11-04

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o najbliższm otoczeniu oraz prawch i obowiązkach dzieci.

2022-11-04

Konkurs Plastyczny pod hasłem "MIŚ"

Drodzy Rodzice...           

         Serdecznie zapraszamy nasze przedszkolaki wraz z rodzicami do udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem: "MIŚ". Temat pracy konkursowej jest związany tematycznie z nadchodącym Świętem MIsia.

Regulamin konkursu poniżej:

2022-11-02

Pomóżmy zwierzętom! Zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska

Pomóżmy nakarmić psiaki i kociaki ze schroniska!!!
             Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt
w Małoszycach.

Zbieramy:

- karmę (suchą i mokrą)

- przysmaki

- zabawki dla zwierząt

- koce

-legowiska

- smycze, obroże itp..

Akcja trwa do końca listopada 2022 r.

               „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt.
W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą    i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.
               Zachęcamy do pomagania.

2022-10-28

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

      W tym tygodniu Maluchy rozmawiały o tym, co możemy robić jesienią. Starszaki poznawały ciekawostki o jesiennym życiu  zwierząt leśnych.

2022-10-28

Pamiętamy...

        Niedługo 1 listopada. Z tej okazji przedszkolaki czynnie włączyły się do akcji "Szkoła pamięta". Dzieci rozmawiały o nadchodzącym Dniu Wszystkich Świętych. Dowiedziały się w jaki sposób wspominamy zmarłych członków rodziny oraz żołnierzy poległych za naszą Ojczyznę.  Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne tematycznie związane ze świętem zadumy i pamięci. Następnie wszyscy udali się na pobliski cmentarz, gdzie pod krzyżem zostały zapalone znicze za wszystkich zmarłych.  

2022-10-25

Warsztaty z gliny

        Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechała pani z Akademii Bursztynu. Nasz gość poprowadził warsztaty ceramiczne - lepienie z gliny. Na wstępie spotkania Pani pokazała dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania jeża, świecznika i serca. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Pani z Akademii udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.
       Efektem twórczej pracy są piękne formy: jeże, świeczniki i serca. Po dokładnym wysuszeniu arcydzieła zostaną zabrane przez dzieci do domu. Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. 

2022-10-21

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu młodsze dzieci rozmawiały o zdrowym trybie życia, a Starszaki o roli wiatru w przyrodzie.

2022-10-14

Galeria Przedszkolaków

Galeria przedszkolaków...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o pracy nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły i przedszkola. 

2022-10-14

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

          Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go inaczej niż zwykle. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane. Przedszkolaki wspólnie przygotowały laurki dla dyrekcji, nauczycielek i personelu przedszkola. Dzieci zaśpiewały wszystkim gościom piosenkę oraz wręczyły przygotowane przez siebie laurki.  

Bardzo dziękujemy naszym kochanym dzieciom oraz rodzicom za pamięć, życzenia oraz upominki.

2022-10-07

Galeria Przedszkolaków

Zapraszamy do galerii....

W tym tygodniu młodsza grupa poznawała dary jesieni. Starszaki rozmawiały o sposobach dbania jesienią o zdrowie.

2022-10-07

Wizyta Policjantów

          Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Panowie Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych poruszaniu się po drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przypomnieli również o korzyści noszenia elementów odblaskowych wieczorową porą. Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród przedszkolaków prezentacja radiowozu, których panowie przyjechali. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać, i do której zawsze, i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Policjanci wręczyli wszystkim dzieciom opaski odblaskowe, a dzieci podziękowały gościom laurką.

2022-10-06

Dary Jesieni

        Przez dwa dni Maluchy i Średniaki pracowały z darami Jesieni, które przyniosły do przedszkola. Wszystkie dzieci segregowały przyniesione dary, przeliczały je oraz omawiały ich wygląd, pochodzenie i przeznaczenie.

2022-10-05

Witaminki dla chłopca i dziewczynki

       Starszaki na zajęciu rozpoznawały za pomocą dłoni owoce i warzywa. Starszaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba codziennie pod różną postacią zjadać owoce i warzywa. Świeży sok z marchewki i jabłka był przepyszny. 

2022-10-05

Owocowy dzień

      Dzisiaj w naszym przedszkolu było BARDZO OWOCOWO. Maluchy i Średniaki degustowały owoce oraz potrawy zrobione z owoców. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wszystkie produkty, które mają w nazwie "owocowe" są zdrowe. Najzdrowsze są owoce, które ze smakiem dzieci zjadły. Były to  owoce z polskich sadów: jabłka, gruszki i śliwki.

2022-09-30

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

         Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu wszystkie przedszkolaki razem tańczyły oraz bawiły się przy muzyce. Chłopcy przeszli test na Super Chłopaka. Po zabawie dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki. Wszystkie dzieci otrzymały lizaki z motywem bajkowym ze swojej ulubionej bajki: Psi Patrol. Na zakończenie zabawy dzieci wybrały sobie obrazek, który chętnie pokolorowały. Nie obyło się bez fotobudki....przedszkolaki chętnie pozowały do zdjęć.