2021-06-25

Zakończenie roku przedszkolnego

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas”       

        Z okazji zakończenia roku przedszkolnego przedszkolaki przygotowały montaż słowno - muzyczny. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 

2021-06-23

Wycieczka do Grąbkowa. Cz. II

W tej części zapraszamy do galerii zdjęć "Starszaków".

2021-06-23

Wycieczka do Grąbkowa. Cz. I

      Dzisiaj nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Grąbkowa. Dzieci , po przejściu przez bramę dołączyły do Psiego Patrolu i ruszyły na misję ratowania świata. Dzielne psiaki pokazały, jak zostać członkiem Psiego Patrolu. Psiaki zabrały dzieci w podróż dookoła świata, by zdobyć wiedzę o kontynentach i ich mieszkańcach.

2021-06-11

Galeria Przedszkolaków

W tym tygodniu Starszaki rozmawiały o przyjaźni. Młodsza grupa omawiała wygląd łąki latem. 

2021-06-01

„Wszystkie dzieci nasze są …” - Dzień Dziecka w Przedszkolu w Garczegorzu

           Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

2021-05-30

Galeria Przedszkolaków

Witamy serdecznie...

      W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszych bliskich. Prace plastyczne oraz występy artystyczne poświęcone były rodzicom. Przedszkolaki wykonały laurki i upominki dla mamy i taty z okazji Święta Matki i Ojca. 

2021-05-26

Święto Mamy i Taty

        Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Mamy i Taty. Przedszkolaki przyszły tego dnia odświętnie ubrane. Młodsze i starsze dzieci zaprezentowały wiersze dla rodziców, zaśpiewały piosenki tematycznie związane z Dniem Mamy i Taty oraz zademonstrowały swoje umiejętności taneczne. Przedszkolaki zabrały ze sobą do domu laurki i upominki dla swoich ukochanych rodziców, które zostały przygotowane przez Nich w przedszkolu. 

Cała uroczystość zostanie zaprezentowana rodzicom w formie filmu na stronie internetowej przedszkola.  

 

 

2021-05-26

Przygotowania do Święta Mamy i Taty

    Tak przedszkolaki przygotowywały się do Święta Mamy i Taty.....

2021-05-21

Galeria Przedszkolaków

W tym tygodniu przedszkolaki rozmawiały o zwierzętach, owadach i roślinach spotykanych na łące.

2021-05-14

Galeria Przedszkolaków

W tym tygodniu przedszkolaki rozmawiały o segregowaniu i przetwarzaniu śmieci oraz o potrzebie dbania o środowisko przyrodnicze. 

2021-05-11

Zajęcia w przedszkolu SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

       W dniu 07.05.2021 r Starszaki z Przedszkola w Garczegorzu wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli pod nazwą “Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.
Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
         Głównym założeniem programu jest zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno – zdrowotnych.

          

2021-05-06

Moje zainteresowania: Pola Tandek

      Dzisiaj swoją prezentację zademonstrowała Pola. Pola opowiedziała dzieciom jakie owoce i słodycze lubi, czym lubi się bawić oraz które bajki najchętniej ogląda w domu. Dzieci dowiedziały się, że ulubioną bajką, którą przed snem czyta mama jest bajka Czerwony Kapturek. Pola kocha zwierzęta a ulubionymi zwierzątkami są kot i lis. Pola została uhonorowana Medalem Wyjątkowego Przedszkolaka oraz książką. Gratulujemy zainteresowań i odwagi!

2021-04-30

Starszaki w przedszkolnej pizzerii

       Dzisiaj przedszkolaki z Garczegorza zamieniły sale w pizzerię. Udowodniły, że potrafią sami przygotować prawdziwą pizzę. Formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem i nakładanie ulubionymi składnikami sprawiło dzieciom wielką frajdę. Pizza po upieczeniu była przepyszna smakowała wszystkim dzieciom w naszym przedszkolu. Brawo dla naszych przedszkolaków. 

2021-04-30

Galeria Przedszkolaków

          W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie - Polsce. Poznawaliśmy symbole narodowe oraz hymn państwowy.  Temat tygodniowy związany był ze zbliżającymi się świętami: Dniem Flagi oraz Świętem Konstytucji 3 Maja.

2021-04-29

Moje zainteresowania: Marysia Ramczykowska i lalka Zuzia

       Dzisiejszego poranka swoją prezentację pokazała Marysia. Marysia narysowała lalkę, której nadała imię Zuzia. Lalki to ulubione zabawki Marysi. Marysia opisała wygląd swojej ulubionej zabawki. Za przygotowanie prezentacji Marysia otrzymała Medal Wyjątkowego Przedszkolaka i kolorowankę. Gratulujemy odwagi i zainteresowań!

2021-04-27

Moje zainteresowania: Antoś Drużyński i SuperThingsy

     Dzisiaj do przedszkola swoją prezentację przyniósł Antoś Drużyński. Antoś opowiedział  dzieciom o swoich zainteresowaniach i sympatiach. Antoś lubi lody smerfowe, a jego ulubionym daniem obiadowym są frytki i kotlet. Antoś uwielbia winogrona i jabłka.  Nasz przedszkolak lubi tańczyć, jeździć na rowerze, układać puzzle. Największą pasją Antosia jest zbieranie figurek Super Things oraz gazetek i przedmiotów tematycznie związanych ze swoimi ulubionymi bohaterami. Antoś posiada sporą kolekcję figurek i zna imiona każdej z nich. Antoś pięknie przedstawił prezentację o sobie.

         Za swoją piękną prezentację Antoś otrzymał medal oraz kolorowankę. Gratulujemy zainteresowań i odwagi!