2021-12-06

Mikołajki

   Przedszkolaki z Garczegorza już od rana czekały na specjalnego gościa. Mikołaj pojawił się niespodziewanie. Dzieci zaśpiewały piosenkę, a Dominik ze starszej grupy poczęstował wszystkich pierniczkami, które upiekł razem z mamą. Oczywiście wszystkie dzieci otrzymały niespodziankę, a Mikołaj kartkę z podziękowaniem za przybycie.

 

2021-12-03

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii prac.....

    W tym tygodniu młodsze dzieci rozmawiały o roli książki w życiu dziecka. Książka umożliwia dziecku poznawanie świata. Pomaga w kształtowaniu wyobrażeń i pojęć, przekazuje wiedzę o świecie i ludziach. Poprzez czytanie książki dokonuje się rozwój intelektualny dziecka. Czytajmy dzieciom książki. 

       Starsze dzieci poznały cztery żywioły: ziemię, powietrze, ogień i wodę, bez których żyć się nie da. Te żywioły bywają bardzo potrzebne ludziom i niebezpieczne zarazem.  

2021-11-30

Wróżby andrzejkowe

     30 listopada był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazje przenieść się w magiczny świat wróżb. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka, wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, lały wosk. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako że nadawały temu dniu wyjątkowy nastrój. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach przy skocznej muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Radości nie było końca.

2021-11-26

Galeria Przedszkolaków

Witamy w naszej galerii...

     W tym tygodniu młodsza grupa rozmawiała o tym, jak dbać o zdrowie. Starszaki poznawały tajemnice kosmosu.

2021-11-26

Święto Misia z Panią Bożenką

      Z okazji Dnia Misia nasze przedszkole odwiedziła pani Bożenka z biblioteki szkolnej w Garczegorza. Dzieci wysłuchały historii o powstaniu pluszowego misia. Pani Bożenka pokazała przedszkolakom kilka książek o misiach oraz przeczytała bajkę o Kubusiu Puchatku. Na koniec dzieci wykonały misia z płyty CD. Bardzo dziękujemy Pani Bożence za przybycie i wspólnie spędzony czas.

2021-11-26

Święto Misia w naszym przedszkolu

25 listopada to Święto Pluszowego Misia.
         Świętowanie rozpoczęło się od różnego rodzaju tańców na tle melodii o misiach m.in. Jadą, Jadą Misie..., Misio mniam, misio mniam... Dzieci wysłuchały krótkiej historyjki obrazkowej o powstaniu Pluszowego Misia, brały też udział we wszelakich konkursach i zagadkach związanych z postacią misia, zabawy z chustą animacyjną, wykonywały prace plastyczne, miały okazję posmakowania przysmaku misia, czyli pysznego miodku.
         Nie możemy też zapomnieć o wspaniałej atrakcji, którą była misiowa fotobudka. Dzieci były zachwycone robiąc sobie w niej zdjęcia. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal pluszowego misia za wspaniałą zabawę.
         Na pewno była to bardzo udana impreza, która dała wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.

2021-11-19

Galeria Przedszkolaków

Witamy w naszej galerii...

       W tym tygodniu Starszaki rozmawiały o regionach Polski oraz poznawały cechy charakterystyczne dla poszczególnych obszarów naszej ojczyzny. Młodsze dzieci eksplorowały świat dinozaurów.

2021-11-10

11 Listopada - Święto Niepodległości

    11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

      Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Wszystkie dzieci przyłączyły się do akcji "Szkoła do hymnu" śpiewając bądź próbując śpiewać Hymn Polski.  

     Starszaki przez trzy dni wykonywały prace związane z symboliką naszego kraju: godło, mapę Polski oraz kotyliony. Młodsze dzieci także wykonały godło, mapę Polski, kotyliony oraz patriotyczne brzozy.

2021-11-08

PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

 

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada.

W związku z tym wydarzeniem nasze Przedszkole ogłasza

konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”.

 

2021-11-05

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

          Starszaki w tym tygodniu poznawały swoje prawa i obowiązki.  Młodsze dzieci rozmawiały o domach dla ludzi oraz     o najlepszym przyjacielu człowieka - psie.

2021-11-03

Spacer na cmentarz

       Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny.  Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Tradycją Przedszkola w Garczegorzu jest wizyta na pobliskim cmentarzu.  I w tym roku pamiętaliśmy o tych, którzy odeszli. Przedszkolaki udając się z wychowawczyniami na cmentarz  zapaliły przy krzyżu znicze . Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w tym szczególnym miejscu.

2021-10-29

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii prac...

        W tym tygodniu dzieci z młodszej grupy rozmawiały o rodzinie. Z okazji nadchodzącego Święta zmarłych przedszkolaki wykonały wydzierankę pod tytułem "Znicz".

         Starszaki rozmawiały o przygotowaniu zwierząt do zimy. 

2021-10-22

Galeria Przedszkolaków

Witamy w naszej galerii....

       Dzisiaj pokazujemy prace związane z jesienną pogodą. Starszaki poznawały zjawisko pogodowe jakim jest wiatr. Uczyły się, jaką rolę wiatr spełnia w przyrodzie. Młodsza grupa poznawała zjawiska pogodowe charakterystyczne dla obecnej pory roku czyli deszcz, wiatr i szarugę jesienną. 

2021-10-15

Galeria Przedszkolaków

Witamy w naszej galerii....

        W tym tygodniu Starszaki rozmawiały o pracy nauczycieli i pracowników szkoły oraz przedszkola. Maluchy i Średniaki uczyły się, jak powstają i skąd pochodzą różne produkty. 

2021-10-08

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii naszych prac...

        W tym tygodniu Starszaki rozmawiały o tym, jak jesienią dbać o zdrowie. Młodsze dzieci omawiały wygląd oraz zwyczaje zwierząt żyjących w lesie. 

2021-10-01

Galeria Przedszkolaków

Witamy serdecznie...

       Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci. W tym tygodniu przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, które tematycznie związane były z owocami i warzywami.