2022-04-12

Pisanki, pisanki jajka malowane...

    Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek, przybliżeniem i kultywowaniem tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi wśród dzieci. Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały tradycję oraz techniki ozdabiania jajek, a także znaczenie tego symbolu życia. Poznały wygląd i budowę jajka oraz chętne dzieci posmakowały cząstkę ugotowanego przysmaku.

        Przedszkolaki z młodszej grupy również wykazały się pomysłowością i kreatywnością z malowania pisanek. Mali twórcy wykonali za pomocą farby i pędzla ozdoby na jajkach według własnych pomysłów, wykazali się inwencją twórczą. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne, które dzieci zabiorą do domu.

       Maluchy zaprosiły do siebie Starszaki, aby wspólnie poszukać koszyka ze słodkimi jajkami. Marta pierwsza znalazła słodkości, którymi poczęstowała koleżanki i kolegów.  

2022-04-08

Wyniki Przedszkolnego Konkursu Plastycznego “Pani Wiosna”

 

   Miło mi poinformować, że Konkurs Plastyczny Pani Wiosna został rozstrzygnięty. W konkursie wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie z przedszkola w Garczegorzu i z oddziałów: Janowice, Krepa Kaszubska i oddział w Garczegorzu.
          Komisja oceniała samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, estetykę wykonania. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach – Pani Wiosna i Wiosenne Przebudzenie.
           Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody.

Każdemu uczestnikowi gratuluję za włożony trud i pomysłowość.

Iwona Leik

 

Oto wyniki konkursu:

2022-04-08

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

          W tym tygodniu młodsza grupa poznawała tradycje związane z Wielkanocą. Dzieci siały w pojemnikach owies i rzeżuchę. Starszaki rozmawiały o zwierzętach mieszkających w lesie i gospodarstwie rolnym.

2022-03-31

Przedstawienie: ''Wiosenna Opowieść"

         

      Zapraszamy na przedstawienie przygotowane przez naszych przedszkolnych aktorów oraz Panią Iwonę pod tytułem: "Wiosenna Opowieść". Na przedstawienie została zaproszona Pani dyrektor Alicja Guźniczak.

Kliknięcie na hasło "FILM" uruchomi odtwarzanie materiału video (link do filmu na Facebooku).

   FILM

 

         

 

2022-03-26

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii prac...

W tym tygodniu przedszkolaki rozmawiały o wiosennym przebudzeniu przyrody i o samej Wiośnie. 

2022-03-21

Pierwszy Dzień Wiosny...

“’Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”

       21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci przyszły ubrane w kolorach wiosny. Na początek grupa młodsza przygotowała wiosenny plakat. Następnie wszystkie przedszkolaki z instrumentami muzycznymi, kwiatami przeszli ulicami wsi, na czele którego widniała Marzanna, symbol przemijającej zimy oraz gaik symbolizujący nadejście wiosny. Korowód zakończył swoją podróż w ogrodzie przedszkolnym, gdzie Marzanna została pożegnana według tradycji. W tak piękny i słoneczny dzień na naszym placu po długiej zimowej przerwie pojawiły się ogrodowe zabawki. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że Wiosna zawita do nas na dobre.

2022-03-18

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii prac...

W tym tygodniu przedszkolaki rozmawiały o marcowej pogodzie.  

2022-03-11

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii zdjęć...

        W tym tygodniu Starszaki rozmawiały o dinozaurach. Młodsze dzieci poznawały zwierzęta zamieszkujące dżunglę i sawannę. 

2022-03-09

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu

         8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,                              zarówno te duże i te małe.
        W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy przygotowali dla dziewczyn pyszną niespodziankę. Starszaki zrobili sałatkę owocową, a chłopcy z grupy młodszej upiekli z panią babeczki. Oczywiście zaśpiewali sto lat i obdarowali dziewczynki słodkim kwiatkiem i niespodzianką. Chłopcy tego dnia zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi porządkowaniu sali po zabawie, byli przemili i sympatyczni.  Dziewczynki za tak miłą i słodką niespodziankę poczęstowały chłopców lizakami. Wszystkie Panie i dziewczynki dziękują chłopcom za życzenia i niespodzianki.

2022-03-05

UWAGA! Konkurs plastyczny dla dzieci 5 i 6 - letnich

 

PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

"PANI WIOSNA"

Zachęcam do udziału w konkursie plastycznym "Pani Wiosna" dla dzieci 5 i 6 - letnich. 

Regulamin konkursu poniżej.

Iwona Leik

2022-03-05

Solidarni z Ukrainą

Przedszkolaki z Garczegorza solidaryzują się z Ukrainą ubierając się w kolorach niebiesko - żółtych. 

     Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do akcji pomocy Ukrainie poprzez przekazywanie środków higieny i czystości, środków medycznych oraz żywności. Dary można przekazywać do szkoły w Garczegorzu. Wszelkie informacje na stronie internetowej szkoły.

2022-03-05

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

        W tym tygodniu Starszaki rozmawiały o sztuce, a w szczególności o muzyce. Młodsze dzieci poznawały tajniki Kosmosu.

2022-02-11

Walentynki

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

       Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Dzieci dowiedziały się, że kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, że kochamy nie tylko najbliższych, ale i zwierzęta, rośliny, słońce i wszystko co nas otacza. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się, wykonały Walentynki dla swoich Kochanych Rodziców, odbijały swoje dłonie maczane w farbie na dużym arkuszu papieru oraz wzięły udział w sesji zdjęciowej z walentynkowymi akcesoriami.  Nie zabrakło również słodkiego upominku. Był to dzień pełen wrażeń.

2022-02-11

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego "Mój przyjaciel Miś"

   Prezentujemy laureatów Konkursu Plastycznego "Mój przyjaciel Miś".

       Wszystkie konkursowe prace prezentowały się wspaniale. Biorąc pod uwagę sposób i technikę wykonania Komisja konkursowa zadecydowała, że każda praca zasługuje na najwyższą notę, czyli I miejsce. 

Gratulujemy!

2022-02-11

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu młodsze dzieci poznawały instrumenty muzyczne.

2022-02-04

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

       W tym tygodniu Starszaki zastanawiały się, kim będą, jak dorosną. Młodsza grupa poznawała świat baśni, bajek i bajeczek.