2023-03-21

Wiosno, Wiosenko odezwij do nas się...

        Dzisiaj wszystkie przedszkolaki żegnały Zimę i witały Wiosnę. Dzieci przyszły do przedszkola w ubranich w kolorach wiosennych. Młodsza grupa tańczyła przy piosence "Wiosna w błękitnej sukience", rozmawiała o tradycji związanej z paleniem Marzanny oraz strojeniem gaika, pokolorowała obrazek przedstawiający Panią Wiosnę. Starsza grupa wykonała Marzannę. Wszystkie dzieci ruszyły razem z Marzanną i Gaikiem na boisko szkolne. Tak Kajetan w imieniu wszystkich dzieci spalił w ognisku zimową pannę. Następnie dzieci z instrumentami poszły na spacer szukać Wiosny. Jaśmina szła na czele wiosennego pochodu i niosła Gaik - oznakę Wiosny.  

        W przedszkolu czekał na wszystkich słodki poczęstunek a potem obiecane kiełbaski z grilla.

2023-03-17

Szkolny konkurs plastyczny "Z autyzmem za pan brat"

     Nasze przedszkolaki wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Z autyzmem za pan brat". Dzieci wykonały piękne prace plastyczne.  Konkurs miał na celu między innymi pogłębienie i promowanie wiedzy o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie właściwej postawy wobec osób niepełnosprawnych. Prace konkursowe z grupy starszej wykonali: Olek, Ala, Marysia i Alan. Z grupy młodszej: Zosia, Nikola, Jaśmina i Kalina. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. 

2023-03-17

Galeria Przedszkolaków...

Witamy w galerii..

W tym tygodniu rozmawialiśmy o oznakach nadchodzącej wiosny.

2023-03-14

Tydzień zabaw z masami sensorycznymi

   Od  6 do 10 marca w przedszkolu realizowany był tydzień zabaw masami  sensorycznymi.

     Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z tworzeniem różnych mas plastycznych i sensorycznych. Jedne masy pachną, inne szokują konsystencją, relaksują a obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na małą motorykę, pobudza wyobraźnię i wycisza.
     Dzieci tworzyły dekorację z ciastoliny, bawiły się cieczą nienewtonowską, piaskiem kinetycznym, sztucznym śniegiem, a także miały możliwość dotykania różnych faktur (typu kuleczki styropianowe, ryż, sztuczny śnieg…). Masy plastyczne są uwielbiane przez wszystkie dzieci, a jeszcze większą radość sprawia samodzielne ich stworzenie np. w domu.

2023-03-10

Galeria Przedszkolaka

Witamy w galerii prac...

W tym tygodniu eksplorowaliśmy świat dinozaurów. 

2023-03-08

Świętujemy Dzień Kobiet...

                "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"

                                                                                  
   Zbigniew Jeżyna 

       

         8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, lizaków, drobnych upominków i kwiatów... Chłopcy ze starszej grupy zaśpiewali wszystkich małym i dużym kobietom piosenkę. Olek oraz Julek przynieśli dla wszystkich dziewczynek i pań lizaki i cukierki. Julek obdarował łakociami także chłopców. Z dziewczęcych i kobiecych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Dziewczynki i panie zamieniły się na chwilę w ksieźniczki w różowej fotobudce:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech oraz słodkości...

     Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami innych osób.

2023-03-03

Galeria Przedszkolaka

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o sztuce.

2023-02-24

Galeria Przedszkolaków

Witamy...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bajkach. 

2023-02-22

Wizyta w bibliotece

     Dzisiaj dzieci z Przedszkola odwiedziły bibliotekę szkolną przy Szkole Podstawowej w Garczegorzu. Przedszkolaki dowiedziały się od Pani Bożeny, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować, a także poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego oraz gazetki dla najmłodszych. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Starsze dzieci miały możliwość wypożyczenia książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Pani Bożena każdemu przedszkolakowi wręczyła zakładkę do książki.

2023-02-17

Galeria Przedszkolaków...

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zawodach i urządzeniach elektrycznych.

2023-02-16

Tłusty czwartek...

      Z okazji Tłustego Czwartku Nikodem z mamą - Panią Dorotą, przyniósł dla wszystkich dzieci pączki. Nikodem powiedział, że przyniósł niespodziankę - pączka, gdyż dziś jest Dzień Pączka. Wszystkie dzieci z przyjemnością zjadły pączki przyniesione przez swojego kolegę. 

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie i Nikodemowi za smaczny upominek.

2023-02-14

Walentynki w naszym przedszkolu

    

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

     14 lutego 2023 roku był dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni i miłości. Nie zabrakło spontanicznych emocji i pozytywnych uczuć. Dzieci wykonały samodzielnie upominki dla rodziców lub przyjaciela oraz dla pracowników przedszkola. Wszyscy zrobili sobie zdjęcie w walentynkowej mini budce. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało Walentynkę: pysznego lizaka i czekoladkę od pań. Pan Tomasz wręczył lizaki od dzieci z Samorządu szkolnego działającego przy naszej szkole. Dzień walentynowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

2023-02-12

Nagrodzeni w Gminnym Konkursie "Najciekawsze przebranie karnawałowe"

   Komisja konkursowa zachwycona była kreatywnością, pomysłowością i wykorzystaniem różnorodnych materiałów przy wykonywaniu konkursowego stroju karnawałowego. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały I miejsca. Dyplomy i nagrody zostały dostarczone  przez Panią Iwonę Leik do każdej placówki, która brała udział w konkursie. 

Jeszcze raz gratulujemy...

2023-02-12

Dzień Babci i Dziadka

     21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

    10 lutego na sali wiejskiej w Garczegorzu odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci młodsze i starsze przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek. Pani Dyrektor wygłosiła z okazji tak miłego święta okolicznościowe przemówienie. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

   Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

2023-02-12

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

Cały tydzień trwały przygotowania do urovzystości z okazji Święta Babci i Dziadka.

2023-02-03

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu pod hasłem: „Najciekawsze przebranie karnawałowe”

Konkurs  na „Najciekawsze przebranie karnawałowe”

ROZSTRZYGNIĘTY !!!

        W konkursie wzięły udział przedszkolaki z Łebienia, Lubowidza i Garczegorza. Karnawałowe przebrania były oceniane w 2 kategoriach wiekowych: 5- latki i 6- latki według następujących kryteriów:
- pomysłowość,
- estetyka wykonania stroju,
- wkład własny.

      Komisja konkursowa była zachwycona nadesłanymi filmikami. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Dlatego ogłaszamy, iż wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymują I miejsca.

              5- latki:

Zofia Orlińska – przedszkole w Łebieniu;
Małgorzata Miotk- przedszkole w Garczegorzu;
Maria Ramczykowska –przedszkole w Garczegorzu;
Alicja Popiela- przedszkole w Garczegorzu;
Alan Korzekwa- przedszkole w Garczegorzu;
Kajetan Stępień- przedszkole w Garczegorzu;
Antoni Wrzesień- przedszkole w Garczegorzu.

          6- latki:

Aniela Burzyńska – przedszkole w Łebieniu;
Hanna Jaskulska – przedszkole w Łebieniu;
Kamil Kaźmierczak – przedszkole w Lubowidzu;
Marek Prusinowski – przedszkole w Lubowidzu;
Agata Boilda – przedszkole w Lubowidzu.

Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJĘ a rodzicom bardzo dziękuję za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych karnawałowych strojów.

Iwona Leik