2023-11-17

Spotkanie z teatrem

        Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie teatralne przygotowane przez prawdziwych aktorów. Artyści z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu przyjechali do Lęborka ze spektaklem przygotowanym dla młodszych widzów. Nasze przedszkolaki wybrały się na przedstawienie do lęborskiego kina. Spektakl nosił tytuł: "Brzechwolandia".  Dzieci na scenie ujrzały inscenizację wierszy Jana Brzechwy. 

2023-11-17

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu.

2023-11-10

Ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu"

         Jak co roku przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji, która zorganizowana jest we wszystkich szkołach i przedszkolach w Polsce. Już po raz szósty wzięliśmy udział w tym wydarzeniu  zorganizowanym pod hasłem "Szkoła do hymnu". W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie dzieci oraz pracownicy placówek oświatowych zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to piątek, 10 listopada. Nasze przedszkolaki uroczyście ubrane wzięły w tym wydarzeniu aktywny udział. W ten sposób  włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

https://www.szkolagarczegorze.nwl.pl/files/site-spgarczegorze/download/24119/3-Do-hymnu-spiewamy-hymn.mp4

2023-11-10

Wycieczka do kina

        Dzisiaj wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Lęborka. Celem naszej podróży była wizyta w kinie. Obejrzeliśmy ciekawą bajkę p.t.: "Przytul mnie". Jest to historia o przygodach Taty Misia i jego synka, którzy śmieją się, bawią i uczą życia w lesie, każdego dnia ciesząc się drobnymi przyjemnościami. Wyjazd bardzo ucieszył nasze przedszkolaki.

2023-11-10

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie - Polsce.

2023-11-08

Dzień Zdrowego Śniadania

            Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania . Z tej właśnie okazji nasz pierwszy posiłek wyglądał inaczej niż zwykle. Starszaki samodzielnie skomponowały pyszne i zdrowe kanapki. Głównymi bohaterami śniadania były zdrowe warzywa: sałata, papryka, pomidor, ogórek..., którymi dzieci dekorowały kanapki, a następnie zjadały z ogromnym apetytem. Starszaki do wspólnego śniadania zaprosili dzieci z młodszej grupy. To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. 

2023-10-31

Dzień dyni

Dzień Dyni

„Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”

      Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Dzieci brały udział w licznych zabaw z udziałem dyni, odbył się dyniowy slalom, dyniowe zabawy w kole, liczenie dyni i klasyfikowanie według wielkości. Powstały też dyniowe stworki oraz różne prace plastyczne z dynią w roli głównej. Wszyscy odkryli co dynia kryje w środku oraz co możemy z niej zrobić. Na koniec każdy uczestnik zabaw otrzymał pamiątkowy medal.

2023-10-30

Spacer na pobliski cmentarz...

      Jak co roku, kiedy zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, przedszkolaki wybierają się na pobliski cmentarz aby zapalić znicze. Dzieci położyły znicze przy krzyżu i na grobach.

2023-10-27

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach domowych, którymi możemy opiekować się w domu.

2023-10-26

Dzień zwierząt

       Do naszego przedszkola przybyli nietypowi goście a mianowicie: kotek, piesek i papużki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta. Dowiedziały się jak żyją, jakie jest ich naturalne środowisko, odżywianie, higiena oraz poznały wiele ciekawostek z ich życia. Najwięcej radości sprawiło im, kiedy mogły je przytulić, nakarmić i pogłaskać. Wizyty zwierząt dały dzieciom wiele radości. Dzieci poprzez bezpośrednią obserwację i kontakt ze zwierzętami poznają świat przyrody oraz rozwijają empatię w stosunku do zwierząt.
Dziękujemy bardzo Wiktorii, Pani Emilce i Pani Irence za przyprowadzenie zwierząt do przedszkola.

2023-10-20

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii..

        W tym tygodniu Maluchy i Średniaki rozmawiały o rodzinie oraz poznawały figury geometryczne. Starszaki także rozmawiały o rodzinie oraz o sposobach aktywnego i miłego spędzania ze sobą czasu.

2023-10-13

Galeria Przedszkolaków...

Witamy w galerii...

      W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach, które jesienią przygotowują się na zimowy czas. Korzystaliśmy też podczas spaceru z uroków polskiej, złotej Jesieni.

2023-10-06

Galeria Przedszkolaka

Witamy w galerii...

W tym tygodniu rozmawialiśmy o darach jakie jesienią znajdziemy w sadzie i ogrodzie.

2023-09-29

Dzień Chłopaka...

       Dzień Chłopaka w przedszkolu to okazja do świętowania i obdarowania chłopców drobnym upominkiem. Tak też i było w naszym przedszkolu. Uhonorowaliśmy to święto zabawą, tańcami, fotobudką. Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich naszych chłopców …"Sto lat"!

2023-09-29

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygoniu poznawaliśmy oznaki nowej pory roku - Jesieni. 

2023-09-22

Galeria Przedszkolaków...

Witamy w galerii...

      W tym tygodniu rozmawialiśmy o ruchu drogowym, bezpiecznej drodze do przedszkola oraz poznawaliśmy podstawy udzielania pierwszej pomocy.