2022-12-09

Podsumowanie akcji "Szlachetna paczka"

       Dzisiaj do przedszkola zawitała Pani pedagog Honorata Smentoch wraz ze swoimi pomocnikami: uczennicami klasy VIII b.  Pani Honorata podziękowała dzieciom za przyniesione artykuły spożywcze dla rodziny, która potrzebuje wsparcia w ramach akcji "Szlachetna paczka". Uczennice naszej szkoły poczęstowały przedszkolaki słodkimi serduszkami. 

Rodzicom bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.    

2022-12-09

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

Dzisiaj prezentujemy prace dzieci związane z ulubioną postacią przedszkolaków: Mikołajem.

2022-12-07

Świąteczny koncert

          Dzisiaj wszystkie przedszkolaki udały się do szkoły na koncert zorganizowany przez Pana Andrzeja Formelę oraz dzieci: Franka, Irenkę i Antoniego - dzieci Pana Andrzeja. Wysłuchaliśmy z uwagą piosenek tanecznych oraz utworów muzyki poważnej granej na flecie, skrzypcach, akordeonie i puzonie . 

2022-12-06

Konkurs plastyczny “Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci”

       

         Nasze przedszkolaki: Grzegorz 5- lat, Maksymilian 5- lat, Aleksander 5- lat, Małgosia 5- lat, Kajetan S. 5- lat, Hania 4- lat, Gabriel 4- lat wykonali prace plastyczne na konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego pt. “Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci”.  Jedna praca była wykonana przez Grzesia: “Boisko”, Wykonawcami dwóch prac grupowych byli: Maksymilian, Hania i Olek “Plac zabaw” oraz Gabryś, Małgosia i Kajtek S. “Ścieżka rowerowa”. Dziękujemy i gratulujemy dzieciom zaangażowania oraz kreatywności w przygotowaniu prac plastycznych. Za udział w konkursie przedszkolaki zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Gratulujemy udziału...

2022-12-06

Mikołajkowe występy

Zapraszamy na mikołajkowe występy Maluchów i Starszaków.

 

2022-12-06

Odwiedziny Mikołaja

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

      6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy.

2022-12-05

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie...

   Nadszedł grudzień - czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przedszkole przyozdobiono świątecznymi dekoracjami oraz ubrano choinki. Na ścianie zawisły Kalendarze adwentowe, które odmierzą czas do Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy Państwu Paulinie i Przemysławowi Wrzesień za cudowne choinki. 

2022-12-05

Zapraszamy do akcji: Szlachetna paczka

     Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz dzieci do udziału w ogólnopolskiej akcji: "Szlachetna Paczka". Zbieramy dary dla rodziny z Lęborka: niepełnosprawnej Mamy oraz Jej córki. Bardzo prosimy o wsparcie potrzebujących, także dzieci, które uczęszczają do naszej szkoły i tego wsparcia potrzebują. Wszelkie dary zostaną przekazane na ręce Pani pedagog Honoraty Smentoch. Dla dzieci  prosimy szczególnie o słodycze. 

 Za życzliwość bardzo dziękujemy. 

Poniżej historia Rodziny: link:https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/98224/2346

 

2022-12-02

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii...

W tym tygodniu poznawaliśmy tajemnice kosmosu.

2022-11-30

Odwiedziny Bogów z Olimpu

      Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie 5 klasy Zespołu Szkół w Garczegorzu. Uczniowie pod kierunkiem Pani Ireny Bednarczyk przygotowali dla naszych dzieci prezentację wybranych mitycznych Bogów. Przedszkolaki z wieką uwagą przysłuchiwali się prezentacjom. Dzieci ze szkoły były doskonale przygotowani do pełnienia przypisanych przez nauczyciela ról. Bardzo dziękujemy gościom za odwiedziny. To było dla przedszkolaków udane i pouczające doświadczenie. 

2022-11-29

Andrzejki w naszym przedszkolu...

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

     W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów”, balona z wróżbami, czarodziejskiej szkatułki, kolorów, serc z imionami, lania wosku i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Na koniec zabawy św. Andrzej w swoim liście podziękował dzieciom za dobrą zabawę i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek.   
    Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

2022-11-25

Galeria Przedszkolaków

Witamy w galerii prac...

Dzisiaj prezentujemy prace związane z regionalizmem, czterema żywiołami oraz zwierzętami leśnymi.

2022-11-25

Święto Misia

     Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi MIŚ. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Dlatego, co roku obchodzimy to miłe święto. 

      W środę w przedszkolu odwiedił nas sympatyczny pluszowy miś, który przyniósł dzieciom misiowe ciasteczka.

    W piątek dzieci zaprezentowały swoim koleżanom i kolegom przyniesione przez siebie maskotki - misie. Rozmawiały o misiowyh maskotkach oraz o prawdziwych niedźwiedziach, do których przytulać się nie wolno, a także wykonały tematyczną pracę plastyczną. Nie obyło się bez serii zdjęć w misiowej fotobudce.

   Wszystkie przedszkolaki odwiedziły Panią Bożenę w szkolnej bibliotece. Pani Bożena przybliżyła historię tego święta, zaprezentowała piosenki oraz bajki o misiu. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki o czterech misiach. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wypożyczania książek wspólnie z rodzicami w godzinach pracy szkolnej biblioteki, czyli od 7.00 do 15.00.

    Na zakończenie Święta Misia przedszkolakom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki za prace konursowe na temat: "Mój przyjaciel Miś".    

2022-11-25

Konkurs plastyczny "Mój przyjaciel Miś"

      Przedmiotem konkursu ogłoszonego w naszym przedszkolu było stworzenie pracy plastycznej, której głównym tematem był Miś - ulubiona maskotka dzieci. Pracę można było wykonać wybraną przez uczestnika techniką plastyczną. Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pobudzenie wyobraźni,prezentacja talentów oraz wspólne spędznie czasu z dzieckiem przy wykonaniu pracy konkursowej.

  Na ręce organizatora oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i nagrodę. O ocenę prac została poproszona komisja, która wspónie z organizatorem zadecydowała o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu. Jedne prace zachwycały techniką wykonania, inne samodzielnością dzieci.

   Dzisiaj, w Dniu Święta Misia, wręczono dzieciom dyplomy oraz słodkie upominki. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w przedszkolnym konkursie.

2022-11-23

Zabawy sensoryczne

Tydzień zabaw sensorycznych w przedszkolu

      Od 14 do 18 listopada w naszym przedszkolu realizowane były zabawy sensoryczne. Przedszkolaki poznawały rzeczywistość za pomocą integracji zmysłów. Podczas zajęć dzieci tworzyły muzykę, wyczuwały różne faktury stopami i dłońmi, zmagały się z równowagą i koordynacją ruchową.
Poniedziałek - pobudzenie zmysłu dotykowego. Dzieci bawiły się paluszkami, musiały odnaleźć przedmioty, które były ukryte w ryżu, myły ręce raz w zimnej, raz w ciepłej wodzie, dotykali rękoma różnych faktur takich jak: filc, szorstkie gąbki, gumy, plusz, zwijane były w koc i masowane.
Wtorek – pobudzenie zmysłu słuchowego. Dzieci słuchały dźwięków z otoczenia np. szum wody, wiatru, śpiew ptaków, odgłosy zwierząt..., słuchały muzyki relaksacyjnej, bawiły się przy tempie muzyki wolnej i szybkiej oraz wystukiwały rytm z magicznymi słoiczkami.
Środa - czucie głębokie równowaga. Dzieci tego dnia bawiły się piłkami, ciągnięte na kocu trzymały w stopach piłki o różnej wielkości, zawinięte w koc, były masowane piłką oraz leżąc na piłce wykonywały różne ćwiczenia.
Czwartek – zabawy stymulujące równowagę i koordynację ruchową. Tego dnia pani przygotowała dla dzieci tor przeszkód, dzieci chodziły po poduszkach, czołgały się, wspinały i zgniatały kartki.
Piątek - ostatni dzień zabaw to ścieżka sensoryczna. Przedszkolaki mogły doświadczyć swoimi stopami jak chodzi się po różnych podłożach, rozwijać wyobraźnię dotykową, stymulować swoje receptory w stopach, doskonalić zmysł równowagi i rozwijać motorykę dużą.

       Takie zajęcia oprócz wielu pozytywnych aspektów dla rozwoju dzieci, sprawiły im także dużo radości, przyjemności i satysfakcji. Przedszkolaki już po pierwszym dniu zabaw nie mogły doczekać się kolejnych. Z pewnością zabaw sensorycznych nie zabraknie w naszym przedszkolu. 

       Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Małgosi, Magdalenie i Tomaszowi Miotk za zakupienie maty do masażu stóp. Spacerując po takiej macie poprawiamy krążenie, korygujemy i zapobiegamy płaskostopiu, wzmacniamy mięśnie stóp, redukujemy napięcie i stres.

2022-11-10

Uroczyście obchodzimy 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

     11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

     W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

    Głównym celem zajęć w tym tygodniu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci wysłuchały Hymn Polski, oglądały film edukacyjny "Polskie symbole narodowe", wykonywały prace plastyczne: mapę Polski, kotyliony, a Starszaki zaśpiewały razem z Maluchami Hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji "Szkoła do hymnu".

Przedszkolaki śpiewają Hymn Polski:

https://www.facebook.com/100087280677804/videos/1080159152664350