ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2018-11-11

Świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości

W związku z przygotowaniami do 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w naszym przedszkolu przedszkolaki z zainteresowaniem wzięły udział  w zajęciach na temat historycznych wydarzeń z okresu  I wojny światowej, wspólnie z nauczycielem wykonały biało – czerwone dekoracje oraz nauczyły się 4 zwrotek hymnu, który w piątek  uroczyście odśpiewały.
2018-11-11

Czcimy pamięć zmarłych

W związku ze Świętem Zmarłych wybraliśmy się na cmentarz w Krępie Kaszubskiej. Zachowując się  z powagą i szacunkiem, zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę  w intencji  ofiar Marszu Śmierci Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof. Bardzo wzruszająca i pouczająca była wizyta w Izbie Pamięci Narodowej, gdzie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji na temat...
2018-10-15

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce to same witaminy, dlatego jedzą je chłopcy i dziewczyny.  To hasło towarzyszyło nam przez cały tydzień.   Zajęcia na temat znajomości warzyw i owoców poprzedzone były wycieczką do sklepu . Każde dziecko przyniosło również do przedszkola wybrane przez siebie owoce i warzywa, które potem wykorzystaliśmy do wielu ciekawych zajęć  i zabaw dydaktycznych. 
2018-10-15

Jesienny spacer po parku.

Z okazji nadejścia jesieni, wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Chrobrego w  Lęborku. Podczas spaceru podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. Dzieci bardzo chętnie sprawdziły swoje umiejętności  na  znajdującej się w parku ścieżce zdrowia, co sprawiło im wiele frajdy. Nie ominęliśmy również najładniejszego w Lęborku placu zabaw, na którym przedszkolaki świetnie się...
2018-09-30

Dzień Przedszkolaka

Świętowanie Dnia Przedszkolaka w Madagaskar w Lęborku.
2018-06-08

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

5 czerwca wybraliśmy się do Grąbkowa koło Potęgowa na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem.  Bajkowi  bohaterowie przygotowali dla nas mnóstwo ciekawych atrakcji,  zadań do wykonania oraz słodki poczęstunek. Dzieci wróciły do domu szczęśliwe, choć bardzo zmęczone.
2018-06-01

Wycieczka do Lecznicy Zwierząt

29 maja pojechaliśmy  do Lecznicy Zwierząt w Lęborku. Celem naszej wycieczki było spotkanie z panem weterynarzem, który opowiedział o swojej pracy . Mieliśmy  również  okazję spotkać  w lecznicy chorych czworonogów, którym  pan doktor udzielał  pomocy. Dzieci  z ogromnym zainteresowaniem obserwowały zachowanie weterynarza i pacjenta, którym towarzyszył spokój i wzajemne...
2018-05-22

Spotkanie z książką

Aby poznać pracę bibliotekarza, 16 maja wybraliśmy się do biblioteki. Pani Mirka serdecznie nas przywitała, opowiedziała nam o swojej pracy oraz oprowadziła  między regałami z książkami. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały różne książki. Niektóre z zaproponowanych przez dzieci  bajek pani bibliotekarka przeczytała, po czym wręczyła  przygotowane upominki.
2018-05-22

Wycieczka na dworzec kolejowy w Lęborku

Poznajemy zawód  kolejarza - taki był cel wycieczki, która odbyła się 8 maja. Zwiedzając dworzec kolejowy w Lęborku mogliśmy przyjrzeć się pracy różnym pracownikom kolei. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka pociągiem do stacji Pogorzelice oraz spotkanie z konduktorem, który z radością  nas powitał i skasował zakupione w kasie bilety.
2018-05-22

WIZYTA W TEATRZE

4  IV przedszkolaki wybrały się do Teatru Lalki w Słupsku na przedstawienie pt. Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza.
2018-01-25

Święto Babci i Dziadka

23 stycznia zaprosiliśmy do naszego oddziału przedszkolnego babcie i dziadków. Wnuki, z okazji ich święta,  wystąpiły w  przedstawieniu pt. Przygoda w Bałwankowie oraz  zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki. Po części artystycznej mali artyści wręczyli swoim gościom prezenty, po czym zaprosili na słodki poczęstunek. Wszystkim gościom serdecznie dziękuję za...