MOTYLE I KWIATY

Utworzono: 15-05-2020
  1.  Na początek proponuję Wam  utrwalanie  piosenki „ Wiosna na łące”.

               https://www.youtube.com/watch?v=814z9Tpphkw

  1. 2. Zabawy matematyczne : Zabawy z sześcianem – kostką.

Dzieci rzucają kostką i wykonują tyle czynności podanych przez rodzica, ile oczek wyrzucono na kostce. Czynności: podskoki, skłony, przysiady, okrzyki… − Dzieci rzucają kostką i podają liczbę większą (lub mniejszą) o jeden w stosunku do liczby oczek wyrzuconych na kostce. Na zakończenie dzieci przypominają, kształt jakiej bryły ma kostka.

3.Ćwiczenia  gimnastyczne- może dziś trochę tańczymy np. z balonem lub chustką.

               https://www.youtube.com/watch?v=TI-Thsr9VFA

4. Ćwiczenia w określaniu wartości logicznej zdań.

 Czy to prawda, czy to fałsz? Gdy odgadniesz, sygnał dasz, np. gdy zdanie jest prawdziwe, dziecko klaśnie w ręce lub wykona ustalony ruch głową.

 − Konik polny w wodzie gra.

 − Żaba dwie głowy ma.

 − Biedroneczki są w kropeczki.

− Motyle mają ciepłe czapeczki.

− Stokrotka jest czerwona.

− Ważka jest większa niż wrona.

5. Praca plastyczna. WIOSENNY  MOTYLEK. Poniżej prezentuję kilka propozycji na wykonanie motylka. Możecie wybrać jedną z nich lub skorzystać z własnego pomysłu. Na pewno Wasze prace będą ciekawe i bardzo staranne. Mam nadzieję, że się nimi pochwalicie i wyślecie zdjęcia.

Łąkowe owady :    https://www.youtube.com/watch?v=UohDHJAy25Q

6. Zadania dla starszaków:

Karta pracy cz. 4, s. 39. Nazywanie zwierząt przedstawionych na zdjęciach. Otaczanie pętlą owadów. Dokańczanie rysunku motyla według wzoru.

Karta pracy, cz. 4, s. 40. Oglądanie sześcianów. Określanie różnic i podobieństw między nimi. Oglądanie rozłożonego sześcianu – jego siatki. Liczenie kwadratów. Rysowanie na każdej ścianie innego owada. Oglądanie obrazków sześcianu w różnym położeniu.

Karta pracy, cz. 4, s. 41. Rysowanie szlaczków po śladach, a potem – samodzielnie. Rysowanie motyla po śladach. Kolorowanie rysunku. Rysowanie po śladzie drogi motyla do stokrotki.

7. Religia . Dzisiaj posłuchajcie bajki o Fatimie. Jest to historia dzieci, które widziały Matkę Bożą:

https://www.youtube.com/watch?v=C6Arde1isQo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1B_0cWQJLVFCdIPhQr_AIE1P9FUAZOA81m_V2oHejJZaCbKCRyFTwEfCQ


 Grafika #0: MOTYLE I KWIATY
 Grafika #1: MOTYLE I KWIATY
 Grafika #2: MOTYLE I KWIATY
 Grafika #3: MOTYLE I KWIATY
 Grafika #4: MOTYLE I KWIATY