JAK NASI RODZICE

Utworzono: 22-05-2020

Dziś  postaramy się bliżej poznać swoich rodziców. Porozmawiamy z nimi o tym co najbardziej lubią jeść, robić? Jakie mają zainteresowania?  Odpowiedzi  rodziców, dziecko podaje dzieląc dane słowa na sylaby ( maluchy) i głoski ( starszaki). Np.: chłopiec mówi, że  mama lubi cze-ko-la-dę, a tata cias-to. 

 

 

1. Gimnastyka z tatą – rozwijanie sprawności ruchowej. 

https://www.youtube.com/watch?v=imjcGUfcBSg

2.  Mierzenie wzrostu. Rodzic mierzy wysokość ciała dziecka i pozostałych członków rodziny za pomocą miarki zawieszonej na ścianie. W notesie zapisuje wzrost. Potem wymienia , które osoby są  wysokie (ich wzrost wykracza poza średnią wysokość 6-latka, która dla dziewczynek wynosi 120 cm, a dla chłopców – 122 cm), a które niskie. 

3. Zadania dla starszaków:

 Karta pracy, cz. 4, s. 46. Czytanie zdań z N. lub samodzielnie. Rysowanie swojej mamy i swojego taty. Nazywanie kwiatów. 

 Karta pracy, cz. 4, s. 47. Kolorowanie ubrań tej osoby z pary, która jest wyższa. Naklejanie zdjęć odpowiedniego kwiatu. 

 Karta pracy, cz. 4, s. 48. Wyklaskiwanie podanego rytmu, w powtarzaniu tekstu za N. Określanie, w którą stronę zwrócone są serduszka. Naklejanie brakujących serduszek. Rysowanie po śladach dużych serduszek. Rysowanie w ich wnętrzu małych serduszek. 

4. Zadania dla maluszków:

 Zabawa rozwijająca zmysł dotyku – Co to jest? Nieprzezroczysty worek, różne przedmioty wykorzystywane przez kobietę i mężczyznę, np.: apaszka, pomadka, torebka, pasek męski, krawat, portfel, pianka do golenia itp. Rodzic. rozkłada na dywanie przygotowane przedmioty używane przez kobietę i mężczyznę. Nazywa je i przekazuje dziecku, aby mogły się z nimi zapoznać za pomocą dotyku. Następnie chowa je do worka, a  dziecko wkłada rękę do środka i próbuje nazwać trzymany przedmiot.  

 

Karta pracy, cz. 2, nr 53. Dzieci: rysują krawat i apaszkę po śladzie,  kolorują rysunki tak, by każdy miał inny kolor,  mówią, komu można wręczyć w prezencie krawat, a komu  apaszkę.

5. Religia – ,,Wniebowstąpienie Pana Jezusa” .  

To święto przypada już w najbliższą niedzielę.

Obejrzyj filmik, a rodzica proszę o przeczytanie tekstu.

https://www.youtube.com/watch?v=iaX0Ei3MR3g&fbclid=IwAR1CgwM77LHrxXPoJ6wIUvufRXDcdEN5oVxtsRvpy

Ułóż puzzle

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=32bae1dc70eb&fbclid=IwAR1VhCohrTQ9-ThKGfEPhEMirlBaRts1WgvQ2-rKIKGcZsNXVjJYG4aVGMk   

 


 Grafika #0: JAK NASI RODZICE