ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W JANOWICACH

2023-12-08

SPORT TO RADOŚĆ I ZDROWIE

Dzieci uwielbiają ćwiczenia gimnastyczne dlatego chętnie i z wielką radością uczestniczą w nich w przedszkolu.

2023-12-06

MIKOŁAJKI

Już na płatkach śniegu przyfruwają święta i dlatego wszystkie dzieci marzą tylko o prezentach. Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami, Święty Mikołaju bądź już wreszcie tutaj z nami.

2023-11-30

ANDRZEJKI

TO  WRÓŻBY, ZABAWA I MAGICZNY NASTRÓJ

2023-11-27

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 W tym dniu bohaterami  zajęć były misie. Dzieci z wielką radością przyniosły do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela oraz wykonały jego sylwetkę  z kolorowego papieru.  W bibliotece wysłuchały bajeczki o misiu oraz pokolorowały jego postać. 

2023-11-23

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

W ramach akcji zachęchających dzieci do oglądania  książek i słuchania bajek, organiozwane są spotkania z bibliotekarką biblioteki w Janowicach. Pani Sara odwiedza nas w przedszkolu oraz zaprasza do biblioteki, aby zapoznać dzieci z bohaterami różnych bajek i wierszyków. 

2023-11-22

EKSPERYMENTUJEMY

Dzieci uwielbiają odkrywać, doświadczać oraz obserwować ciekawe reakcje chemiczne i fizyczne.  Chętnie biorą udział w  prostych i  bezpiecznych eksperymentach, które dają im  wiele radości.

2023-11-20

ZDROWE KANAPKI

W ramach zajęć, promujących zdrowy tryb życia, przedszkolaki  samodzielnie przygotowały śniadanie. Pod okiem nauczyciela wykonały kanapki, ozdabiając je ulubionymi warzywami. Kolorowe śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

2023-11-11

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Janowicach  z okazji Święta Niepodległości odśpiewały hymn oraz wykonały kotyliony i biało - czerwone flagi.  Poznały także historię rozbiorów Polski oraz dowiedziały się, kim dla Polaków był Józef Piłsudski.

2023-11-03

PLAŻA JESIENIĄ

30 października, korzystając z pięknej jesiennej pogody, postanowiliśmy wybrać się plażę w  Łebie. Tego dnia, spacerując po plaży, mogliśmy podziwiać piękny, nadmorski krajobraz i choć przez krótką chwilę pobawić się morskim piaskiem. Aż żal było wracać do autobusu.

2023-11-02

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY W ŁEBIE

30 października, wraz z przedszkolakami z Oddziału Przedszkolnego w Krępie Kaszubskiej, wybraliśmy się na wycieczkę do Manufaktury słodyczy w Łebie.

2023-10-31

RYTMIKA

W naszym oddziale przedszkolnym  dzieci biorą udział w zajęciach rytmicznych, prowadzonych przez Pana Andrzeja Formelę. Rytmika odbywa się w każdą środę. Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętności muzyczne, poznają instrumenty, śpiewają i tańczą. Wszystkie przedszkolaki z radością uczestniczą w zajęciach.  

2023-10-17

DZIEŃ ZABAWEK

W każdy piątek dzieci przynoszą do przedszkola swoją zabawkę. Taka możliwość wywołuje u dzieci wiele radości .

2023-10-05

DARY JESIENI

Słoneczny wrzesień sprzyjał spacerom w poszukiwaniu darów jesieni. 

2023-10-03

KOCHAMY KOLOROWĄ JESIEŃ

W tym roku jesień jest wyjątkowo piękna. Słoneczna pogoda sprzyja spacerom i zabawom na świeżym powietrzu.