Samorząd Szkolny

Opiekun samorządu uczniowskiego:

mgr Patrycja Czachorowska,

mgr Michał Górski,

mgr Tomasz Neubauer

mgr Magdalena Ośnicka,

mgr Anna Polska

Przewodniczący: Oskar Okrój

Zastępca: Marcjanna Itrych

2023-02-14

Walentynki

14 lutego przypada wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Uczniowie także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od ubiegłego piątku walentynkowa skrzynka czekała na kartki. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a dziś korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły przedstawicielki Samorządu. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali obdarowani lizakami „Serduszko”

2022-09-14

Wybory do Samorządu Szkolnego

W wyniku głosowania przedstawicieli poszczególnych klas, przewodniczącym Samorządu został  Oskar Okrój z kl. VII, zastępcą Marcjanna Itrych z kl. VI, zaś opiekunem samorządu p. Tomasz Neubauer. Liczymy na owocną współpracę w tym roku szkolnym. Przypominamy, że każdy z uczniów tworzy samorząd. Ciekawe pomysły inicjatywy należy zgłaszać poprzez przewodniczącego samorządu do opiekunów, którymi w tym roku szkolnym są:

p. Patrycja Czachorowska,

p. Michał Górski,

p. Tomasz Neubauer,

p. Magdalena Ośnicka,

p. Anna Polska.

2022-06-08

I Forum Samorządów Uczniowskich Gminy Nowa Wieś Lęborska - kopia (0)

W dniu 6 czerwca przedstawiciele Samorządu na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Redkowicach uczestniczyli w spotkaniu samorządów wszystkich szkół z terenu gminy. Podczas spotkania wymieniliśmy się doświadczeniami w pracy w samorządzie,  przedstawialiśmy pomysły na działania, swoje oczekiwania na przyszłość. To wydarzenie było pelne inspiracji do kształtowania samorządności uczniowskich oraz przepełnione pozytywną energią. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za okazaną gościnność oraz pamiątkowe zdjęcie ;)  Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy.

2021-02-17

Walentynki 2021

Choć na zewnątrz zima na dobre rozgościła się wśród pól i lasów, sypiąc śniegiem i szczypiąc mrozem, to w sercu ciepło nigdy nie zgaśnie, kiedy ogrzewa je ogień miłości lub przyjaźni . Oto kolejny raz nadszedł czas życzliwości i miłych słów, a może nawet wyznania tego, co dotąd było skryte gdzieś tam w głębi…

Samorząd Szkolny zachęca do obejrzenia krótkiej prezentacji z udziałem uczniów (link poniżej)

 

2020-12-23

Życzenia od naszych uczniów

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego 2021 roku, życzą uczniowie Zespołu Szkół w Garczegorzu. 

Nasi uczniowie nagrali video-życzenia dla rodziców i pracowników.

Zapraszamy do obejrzenia życzeń pod linkiem:   

2020-12-21

Życzenia Samorządu

Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji Samorządu Szkolnego przygotowali Bożonarodzeniowe życzenia. 

Efekt naszych cotygodniowych spotkań on-line można obejrzeć pod linkami:

 
  
  
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom występującym w nagraniach. Dziekujemy też rodzicom za wkład włożony w przygotowanie dzieci do tych nagrań. Życzymy spojonych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia. Niech w Nowym Roku nie zabraknie powodów do uśmiechu. Bezpiecznych ferii zimowych życzy:
 
Samorząd Szkolny
- z opiekunami
2020-12-17

Finał zbiórki owoców i soków.

W imieniu organizatora zbiórki owoców i soków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom. Jesteśmy pod wrażeniem tak ogromnego odzewu.   Nie sposób jest wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, gdyż część osób pozostawiła swoje “cegiełki” w wyznaczonych miejscach zanim zaczęliśmy je odbierać. Dziękujemy za ogromną wrażliwość, wielkie serca i otwartość  na potrzeby drugiego człowieka. Niech dobro, które okazaliście, powróci ze zdwojoną siłą!...

 
 
 
2020-12-11

Akcja "Razem na święta"

 Samorząd Szkolny w ramach akcji „Razem na święta” ogłasza zbiórkę owoców lub soków na rzecz podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Uczniowie i rodzice, którzy chcą pomóc w tej akcji mogą przynosić owoce lub soki w czwartek 17 grudnia do:
- szkoły (pojemniki na owoce lub soki znajdować się będą w pierwszym korytarzu, tam gdzie odbierane są dzieci przez rodziców), w godz. 14:00 -15:30 odbiera p. Magdalena Ośnicka;
- oddziału przedszkolnego w Krępie Kaszubskiej ( przy wejściu do budynku od strony ulicy) w godz. 14:00-15:30 odbiera p. Tomasz Neubauer;
- oddziału przedszkolnego w Janowicach (przy wejściu do budynku) w godz. 14:00-15:30 odbiera p. Patrycja Czachorowska.
 
Dary przynosimy w foliowych opakowaniach (woreczkach, reklamówkach). Pamiętamy o noszeniu maseczki i zachowaniu dystansu społecznego. Jeżeli otrzymamy duże ilości owoców, wspomożemy też inne instytucje.
 
Dziękujemy !!! 
 
„Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.”
      Phil Bosmans
2020-12-04

Kartka z kalendarza

4 GRUDNIA - BARBÓRKA, CZYLI DZIEŃ GÓRNIKÓW

 

Barbórki są ważnym świętem w polskim kalendarzu od niepamiętnych czasów, a górnicy mają do dnia swojej patronki szczególne podejście. Zwyczajowo, przed zjazdem w głąb kopalni, kierowali do świętej modlitwę z prośbą o zapewnienie ochrony i bezpieczną pracę. Pod jej wizerunkiem cała śląska rodzina prosiła o szczęśliwy powrót ze zmiany ojca, męża czy brata górnika, by mogli „szychta zrobić, a wybyć”.

2020-11-25

Dzień Misia

25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

 

2020-11-22

Kartka z kalendarza

22-26 LISTOPADA 

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 

Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż (PCK) podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej wspaniałej idei. Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się ci, którzy z powodu choroby czy wypadku stali się jej biorcami. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium wyprodukować substancji zastępującej ten cenny lek, który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu. Obecna sytuacja jest szczególna. Osocze od osób, które zmagały się z koronawirusem ratuje życie najbardziej chorym.

"Nie dostaliśmy życia po to, by poznać się na wylot, lecz by sobie nawzajem pomagać" -

oddając krew ratujesz komuś życie - http://krwiodawcy.org

2020-11-21

Kartka z kalendarza

KARTKA Z KALENDARZA....

21 LISTOPADA (SOBOTA)

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

To dzień, w którym wszelkie dobre uczynki są jak najbardziej wskazane. Liczą się pozytywne emocje, uczucia i radość, jaką należy się dzielić z innymi. Bo człowiek, który żyje samotnie, nigdy nie osiągnie pełni szczęścia. Dopiero wtedy, gdy będzie w stanie przekazać swoją radość innym, poczuje się naprawdę spełniony. Uśmiechaj się do innych, powiedz komuś coś miłego nawet przez telefon. Życzliwość zaraża. Warto ją praktykować na co dzień, a nie tylko od święta.

Wszystkiego życzliwego życzy Samorząd Szkolny!

#ŻyczliwyWeekend

 

2020-10-17

Powrót do nauki w systemie stacjonarnym

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Od poniedziałku 19.10.2020r. wracamy do pracy i nauki w systemie stacjonarnym.

                                                                                     Z poważaniem

                                                                        Dyrektor Zespołu Szkól w Garczegorzu   

                                                                                    Alicja Guźniczak