ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2023-10-13

Dzień Nauczyciela

13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii.

2023-10-12

Wycieczka do kina

W środę 11.10.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas Ia, Ib, II I III wybrały się na wycieczkę do kina "Fregata" w Lęborku na film animowany pt. "Kosmici w naszej szkole. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę wrażeń i pozytywnych emocji.

2023-10-06

Dzień Uśmiechu

Uczniowie naszej szkoły - zarówno młodsi jak i starsi świętowali "Światowy Dzień Uśmiechu". Żółty, to kolor przewodni dzisiejszego świętowania. Obchody tego dnia mają na celu zachęcenie do jak najczęstszego, szczerego uśmiechania się oraz czynienia dobrych uczynków.

2023-10-02

Dzień Chłopaka

Obchodziliśmy dziś Dzień Chłopaka, chłopcy dostali kolorowanki, życzenia, wszystkie dzieci otrzymały słodycze.

2023-09-29

Ćwiczenia gimnastyczne

Rozwijamy sprawność fizyczną, dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową. Jak pogoda nam sprzyja to bawimy się na boisku, rzucamy do celu, skaczemy przez skakankę, gramy w gumę.

2023-09-22

Bezpieczeństwo

Uczymy się bezpiecznego poruszania się po drogach. Ćwiczyliśmy prawidłowe przechodzenie przez ulicę, o bezpieczeństwo pomagała nam zadbać pani Zosia Giełażyn. 

2023-09-15

Ćwiczymy małą motorykę.

Ćwiczymy precyzyjne ruchy dłoni, układamy mozaiki, za pomocą klamerki układamy kształty poznanych liter, ćwiczymy zamaszyste ruchy ręki kredą na chodniku.

2023-09-04

Witamy!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024

2023-06-28

Wakacje

Życzymy wszystkim spokojnych , wesołych i bezpiecznych wakacji!

2023-06-22

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Dzieci przedstawiły program artystyczny "Podróż do pierwszej klasy" . Były śpiewy, tańce recytacje, gra na instrumentach.  Pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, książki, podziękowania dla rodziców. Dzieci podziękowały wychowawcom za całoroczną pracę. Podróż do pierwszej klasy była udana. Powodzenia!!

2023-06-16

Wycieczka do Łeby

Poznajemy lokalne atrakcje turystyczne. Wybraliśmy się na wycieczkę do Łeby, zwiedzaliśmy port jachtowy, bawiliśmy się wesoło na plaży. Wycieczkę zakończyła wizyta w lodziarni.

2023-06-15

Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego

Wybraliśmy się do Akwarium Gdyńskiego. Oglądaliśmy różne gatunki ryb i zwierząt wodnych, od tych mieszkających w naszych stawach i jeziorach, do tych bardzo egzotycznych. Dzieci zachwycały się rekinami, płaszczkami, błazenkami, murenami, węgorzem elektrycznym, anakondą i wieloma innymi. Uczestniczyliśmy też w zajęciach edukacyjnych o mieszkańcach rafy koralowej. Na nabrzeżu mogliśmy obserwować cumowanie statku pirackiego oraz żaglowiec Dar Pomorza i okręt wojenny Błyskawica.

2023-06-01

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka świętowaliśmy razem z uczniami szkoły. Wzięliśmy udział w szkolnym Dniu Sportu. Każde dziecko brało udział w różnorodnych konkurencjach, rzutach, skokach, slalomach. Było malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, rysowanie kredą po chodniku,wata cukrowa, pieczone kiełbaski, frytki, dla każdego coś miłego. Na końcu wszyscy dostali różnorodne prezenty.

2023-05-31

Wycieczka do Muzeum w Lęborku

Wybraliśmy się do Lęborka, do oddziału Muzeum znajdującego się w Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej, o dostarczaniu wody dla Lęborka i okolic, o sposobach oszczędzania wody w gospodarstwach domowych. Później zwiedzaliśmy ekspozycję archeologiczną , za pomocą gry multimedialnej próbowaliśmy odkryć ukryte w ziemi klejnoty. Oglądaliśmy ogromny pusty zbiornik na wodę, znajdujący się w wieży, a na końcu oglądaliśmy panoramę miasta z tarasu widokowego. Po drodze oglądaliśmy Zamek Krzyżacki, w którym obecnie znajduje się Sąd, a przed budynkiem dyby i pręgierz. Na koniec bawiliśmy się wesoło na placu zabaw.

2023-05-30

Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci wystąpiły na scenie i przedstawiły rodzicom przygotowany program. Zaśpiewały piosenkę "Hej, mamo, tato", zagrały utwór na dzwonkach i zaśpiewały piosenkę w języku angielskim "I love my Mummy". Po występie klas 1-3, wszystkie dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane laurki i upominki. Rodzice ze wzruszeniem oglądali występy swoich pociech.

2023-05-24

Wycieczka do Zoo

Dzięki uprzejmości pana wójta Zdzisława Chojnackiego wybraliśmy się do Zoo w Gdańsku. Dzieci chętnie oglądały egzotyczne zwierzęta.