ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2023-11-28

Mamy śnieg!

Wesoło bawimy się na śniegu.

2023-11-27

Dzień Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. z tej okazji dzieci wzięły udział w lekcji  bibliotecznej, przynosiły do szkoły swoje ulubione misie i inne maskotki, wzięły udział w konkursie na portret misia.

2023-11-23

Utrwalamy poznane literki

Ćwiczenia z klaserami.

2023-11-17

Jesienne drzewa

Dziś zbieraliśmy kolorowe jesienne liście i przy ich pomocy wykonaliśmy jesienne drzewa.

2023-11-15

Pokazy historyczne

Dnia 15 listopada br. odbyła się żywa lekcja historii. Rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin ciekawie i obrazowo pokazali, jak doszło do rozbiorów Polski, którą w drugiej połowie XVIII wieku rozszarpały trzy czarne orły – Rosja, Austria i Prusy.  Uczniowie wraz z kosynierem odwiedzili pole bitwy pod Racławicami, usłyszeli o powstaniu listopadowym, styczniowym, o latach niewoli, o walce narodu o polskość w XIX wieku. Spotkali młodego Józefa Piłsudskiego przebywającego na zesłaniu, następnie poznali jego wkład w odzyskanie niepodległości oraz w zwycięstwo w bitwie warszawskiej. Uczniowie odpowiadali na pytania prowadzącego, mogli przebierać się oraz odgrywać różne role. Mamy nadzieję na udział w kolejnych równie interesujących żywych lekcjach historii Bractwa Rycerskiego Kerin. 

2023-11-10

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa V pod kierunkiem p. Karoliny Naczk przygotowała prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Całość dopełnił śpiew uczniów klasy 3 prowadzony przez p. Annę Polską. Akademia miała na celu przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku oraz refleksję nad losem ludzi, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów, nauczycieli i zaproszonych gości. Na zakończenie Pani Dyrektor przeprowadziła test wiedzy historycznej, z którym uczniowie doskonale sobie poradzili poprawnie odpowiadając na zadawane im pytania.

2023-11-10

Szkoła do Hymnu

O godzinie 11.11 cała szkoła zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w ramach akcji- ,,Szkoła do hymnu".

2023-11-09

Bufet śniadaniowy

Przygotowujemy zdrowe kanapki, samodzielnie komponujemy dodatki, nakrywamy do stołu. Wszystkim bardzo podobało się takie samodzielne śniadanie, zachęcam rodziców do organizowania dzieciom takich "warsztatów".

2023-11-08

Piramida zdrowia

Realizujemy program "Skąd się biorą produkty ekologiczne" i "Kubusiowi przyjaciele natury" . Poznajemy piramidę zdrowego stylu życia, gramy w Kubusiowe Gry w których układamy  "zdrowe" kanapki.

2023-11-06

"Szkoła Pamięta" - odwiedzamy Cmentarz

Dnia 6 listopada 2023 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu wraz z wolontariuszami z klas VII I VIII pod opieką pani Sabiny Semak-Studniarz  I pani Honoraty Smentoch odwiedziły Cmentarz w Garczegorzu w ramach akcji "Szkoła Pamięta". Uczniowie złożyli znicze na grobach swoich krewnych oraz zapomnianych mogiłach. Wolontariusze pomagali młodszym uczniom odszukać groby bliskich osób i odpalić na nich znicze.

2023-10-26

Kisimy ogórki

Poznajemy tradycyjne metody konserwacji warzyw na zimę, kisimy ogórki, których będziemy używać do przygotowania zdrowych kanapek.

2023-10-26

20 lecie nadania szkole imienia Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof

Z okazji 20-lecia nadania naszej szkole imienia Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof  społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia programu słowno- muzycznego przygotowanego na tę okazję przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

2023-10-20

Pijemy zdrowe soki owocowo-warzywne

W ramach promowania zdrowego stylu życia, włączania do diety świeżych warzyw i owoców, postanowiliśmy samodzielnie wykonać zdrowy sok owocowo warzywny. Wyszedł nam pysznie, wszyscy nabrali ochoty na dokładkę. Zachęcamy rodziców do przygotowania takich soków w domu.

2023-10-19

Pająki z kasztanów

Kto z nas nie widział lub nie robił ludzików z kasztanów. My postanowiliśmy dla odmiany zrobić pająki.

2023-10-18

Jemy owoce i warzywa

Realizujemy program prozdrowotny "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Poznajemy owoce i warzywa, uczymy się zasad zdrowego odżywiania. Jemy pyszne i zdrowe owoce i warzywa.

2023-10-16

Spotkanie z Policjantami

16 października odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Tematem spotkania z przedstawicielami policji było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa uczniów. Policjanci omawiali zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, a w szczególności zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.