ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2022-05-26

Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu składają rodzicom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji:

2022-04-29

Wywieś flagę dla Niepodległej

Zbliża się 2 maja, Święto Flagi. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu wykonywały samodzielnie małe flagi z papieru, którymi mogą udekorować swój pokój, przystroiły drzwi prowadzące do swojej sali wielką kokardą narodową wykonaną z wyciętych z kolorowego papieru sylwet swoich dłoni.

Warto poznać zasady obowiązujące przy eksponowaniu flagi Polski:

2022-04-27

Mali odkrywcy

W tym tygodniu uczymy się być dociekliwi, obserwować, eksperymentować, zdobywać wiedzę o otaczającym nas świecie. Poznajemy tajemnice świata, zjawiska przyrodnicze, wynalazki, odkrycia naukowe. Wszyscy chętnie eksperymentowali z tworzeniem obwodów elektrycznych, poznawali siłę przyciągania i odpychania magnesów, konstruowali ciekawe obiekty i roboty z klocków Lego i innych materiałów konstrukcyjnych. Obserwowaliśmy laboratoryjną "erupcję" wulkanu.

2022-04-21

Przedstawienie profilaktyczne

Dziś gościliśmy w naszej szkole artystów z krakowskiego teatru "Kurtyna". Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie pt: "Mapa skarbów".

2022-04-14

Szkolny konkurs na palmę wielkanocną

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na palmę wielkanocną. Wszystkie prace były piękne więc wszyscy otrzymali pierwsze miejsce. Z naszej grupy udział wzięli:

Miłosz Kościjański,

Bartłomiej Kuźmicz,

Antonina Ramczykowska,

Krzysztof Balcerzak,

Ksawery Czaja.

Gratulujemy!

2022-04-13

Witamy po remoncie

W sali zajmowanej przez Oddział Przedszkolny w Garczegorzu odbył się remont. Pozbyliśmy się niepotrzebnej ściany która rozdzielała pomieszczenie, mamy cieplejszą podłogę, nowe oświetlenie, piękne kolory, tablicę multimedialną. Nowy wygląd bardzo poprawi nam komfort pracy i nauki. Dziękujemy Pani Dyrektor Alicji Guźniczak za realizację tego projektu.

2022-04-13

Rodzinny konkurs plastyczny "Zróbmy coś dla Ziemi"

Oddział Przedszkolny w Garczegorzu zorganizował dla swoich uczniów i ich rodzin konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Zadaniem rodziny było zastanowić się, co można we własnym domu, w codziennym życiu zmienić, aby chronić Ziemię, szanować i oszczędzać jej zasoby. Pomysłów było mnóstwo: instalacja fotowoltaiczna, segregowanie odpadów, zbieranie deszczówki, korzystanie z toreb wielorazowych, ograniczenie korzystania z opakowań foliowych.itp.

2022-04-11

Pisanki,pisanki jajka malowane...

Zbliżają się Święta Wielkanocne, poznajemy różne obyczaje związane z obchodami tych świąt, dzielimy się własymi doświadczeniami i dekorujemy salę.

2022-04-05

Aktualizacja przepisów sanitarnych

Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego GIS dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

Konkurs plastyczny Pani Wiosna

W Przedszkolu w Garczegorzu odbył się konkurs plastyczny pt. "Pani Wiosna". Dzieci z naszej grupy wzięły w nim udział i zajęły następujące miejsca:

Antoni Durma - I miejsce

Antonina Ramczykowska - wyróżnienie

Hubert Reszka - wyróżnienie

Miłosz Kościjański - wyróżnienie

Nikodem Lejk - dyplom za udział

Jan Wrzesień -  dyplom za udział

Ksawery Czaja - dypolom za udział

Olaf Polewik - dyplom za udział

Krzysztof Balcerzak - dyplom za udział

Marcin Borzyszkowski - Dyplom za udział

Wszyscy otrzymali piękne nagrody. Gratulujemy!

Czytelnik miesiąca

Czytelnikami miesiąca marca w naszej bibliotece szkolnej zostali: Nikodem Lejk, Miłosz Kościjański, Hubert Reszka.

Gratulujemy!

Dzień Świadomości Autyzmu

kwietnia jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole prowadzona jest również akcja informacyjna na ten temat. Dzieci w naszej grupie zapoznały się z zagadnieniem Autyzmu, wiedzą,że mogą być w ich otoczeniu dzieci z różnymi trudnościami, że należy je wspierać i akceptować. obejrzeliśmy film edukacyjny przybliżający to zagadnienie

2022-04-01

Prima Aprilis

Prima Aprilis to tradycyjny dzień żartów, niespodzianek i wesołych dowcipów. Pamiętamy o tym, aby nasze żarty nie wyrządziły komuś krzywdy ani nie spowodowały szkód. W naszej grupie nastąpiła zmiana, mieliśmy zastępstwo z "inną" Panią, ktoś poprzestawiał ławki, pozamieniał krzesła, przestawił kolejkę. Ćwiczenia gimnastyczne były pozmieniane, marsz do tyłu, skłony na leżąco itp. Było dużo śmiechu i żartów.

2022-03-30

Zielone żabki

Nadeszła wiosna, poznajemy mieszkańców pól, łąk i stawów. Zapraszamy do galerii naszych żabek.

2022-03-21

Witamy Wiosnę!

Z okazji pierwszego dnia Wiosny wybraliśmy się na spacer w okolice szkoły, żeby ją przywitać i poszukać jej pierwszych oznak. Zauważyliśmy bociany, przebiśniegi, krokusy, pąki na drzewach.  przywitaliśmy Wiosnę śpiewem i dzwoneczkami.