ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GARCZEGORZU

2022-06-08

DZIEŃ DZIECKA - poprawiny

8 czerwca szkoła obchodziła Dzień Dziecka, więc my również zorganizowaliśmy wesołe zabawy. Były słodkie gofry, zabawy na placu zabaw, puszczanie baniek mydlanych a na obiad smaczne hot dogi.

2022-06-01

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Poznawaliśmy wygląd, obyczaje i zabawy dzieci z różnych stron świata, dowiedzieliśmy się że dzieci też mają swoje prawa i obowiązki i każdego trzeba szanować, bez względu na kolor skóry, język, jakim się þosługuje, ubiór, miejsce zamieszkania. Dzieci wykonały swoje własne portrety, którymi udekorowaliśmy salę. Wszyscy bawili się wesoło, rysowali kredą na chodniku, puszczali bańki mydlane. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek,  Państwo Ramczykowscy  ufundowali lody, dziękujemy.

2022-05-31

"Trzy małe świnki" - po angielsku

Dziś oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej, pt."Trzy małe świnki". Całe przedstawienie było w języku angielskim, przygotowała je pani Patrycja Czachorowska. Wszystkim bardzo podobał się występ starszych kolegów i koleżanek.

2022-05-26

Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu składają rodzicom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji:

2022-04-29

Wywieś flagę dla Niepodległej

Zbliża się 2 maja, Święto Flagi. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu wykonywały samodzielnie małe flagi z papieru, którymi mogą udekorować swój pokój, przystroiły drzwi prowadzące do swojej sali wielką kokardą narodową wykonaną z wyciętych z kolorowego papieru sylwet swoich dłoni.

Warto poznać zasady obowiązujące przy eksponowaniu flagi Polski:

2022-04-27

Mali odkrywcy

W tym tygodniu uczymy się być dociekliwi, obserwować, eksperymentować, zdobywać wiedzę o otaczającym nas świecie. Poznajemy tajemnice świata, zjawiska przyrodnicze, wynalazki, odkrycia naukowe. Wszyscy chętnie eksperymentowali z tworzeniem obwodów elektrycznych, poznawali siłę przyciągania i odpychania magnesów, konstruowali ciekawe obiekty i roboty z klocków Lego i innych materiałów konstrukcyjnych. Obserwowaliśmy laboratoryjną "erupcję" wulkanu.

2022-04-21

Przedstawienie profilaktyczne

Dziś gościliśmy w naszej szkole artystów z krakowskiego teatru "Kurtyna". Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie pt: "Mapa skarbów".

2022-04-14

Szkolny konkurs na palmę wielkanocną

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na palmę wielkanocną. Wszystkie prace były piękne więc wszyscy otrzymali pierwsze miejsce. Z naszej grupy udział wzięli:

Miłosz Kościjański,

Bartłomiej Kuźmicz,

Antonina Ramczykowska,

Krzysztof Balcerzak,

Ksawery Czaja.

Gratulujemy!

2022-04-13

Witamy po remoncie

W sali zajmowanej przez Oddział Przedszkolny w Garczegorzu odbył się remont. Pozbyliśmy się niepotrzebnej ściany która rozdzielała pomieszczenie, mamy cieplejszą podłogę, nowe oświetlenie, piękne kolory, tablicę multimedialną. Nowy wygląd bardzo poprawi nam komfort pracy i nauki. Dziękujemy Pani Dyrektor Alicji Guźniczak za realizację tego projektu.

2022-04-13

Rodzinny konkurs plastyczny "Zróbmy coś dla Ziemi"

Oddział Przedszkolny w Garczegorzu zorganizował dla swoich uczniów i ich rodzin konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Zadaniem rodziny było zastanowić się, co można we własnym domu, w codziennym życiu zmienić, aby chronić Ziemię, szanować i oszczędzać jej zasoby. Pomysłów było mnóstwo: instalacja fotowoltaiczna, segregowanie odpadów, zbieranie deszczówki, korzystanie z toreb wielorazowych, ograniczenie korzystania z opakowań foliowych.itp.

2022-04-11

Pisanki,pisanki jajka malowane...

Zbliżają się Święta Wielkanocne, poznajemy różne obyczaje związane z obchodami tych świąt, dzielimy się własymi doświadczeniami i dekorujemy salę.

2022-04-05

Aktualizacja przepisów sanitarnych

Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego GIS dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

2022-04-04

Konkurs plastyczny Pani Wiosna

W Przedszkolu w Garczegorzu odbył się konkurs plastyczny pt. "Pani Wiosna". Dzieci z naszej grupy wzięły w nim udział i zajęły następujące miejsca:

Antoni Durma - I miejsce

Antonina Ramczykowska - wyróżnienie

Hubert Reszka - wyróżnienie

Miłosz Kościjański - wyróżnienie

Nikodem Lejk - dyplom za udział

Jan Wrzesień -  dyplom za udział

Ksawery Czaja - dypolom za udział

Olaf Polewik - dyplom za udział

Krzysztof Balcerzak - dyplom za udział

Marcin Borzyszkowski - Dyplom za udział

Wszyscy otrzymali piękne nagrody. Gratulujemy!

2022-04-04

Czytelnik miesiąca

Czytelnikami miesiąca marca w naszej bibliotece szkolnej zostali: Nikodem Lejk, Miłosz Kościjański, Hubert Reszka.

Gratulujemy!

2022-04-04

Dzień Świadomości Autyzmu

kwietnia jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole prowadzona jest również akcja informacyjna na ten temat. Dzieci w naszej grupie zapoznały się z zagadnieniem Autyzmu, wiedzą,że mogą być w ich otoczeniu dzieci z różnymi trudnościami, że należy je wspierać i akceptować. obejrzeliśmy film edukacyjny przybliżający to zagadnienie