Utworzono: 24-04-2023

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie  świętowało Dzień Ziemi. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach - od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Nasza szkoła również aktywnie zaangażowała się w obchody tego święta. Dzieci robiły plakaty, rozwiązywały quizy, zwiększając tym samym wiedzę ekologiczną. My również przygotowaliśmy taki plakat i przypomnieliśmy sobie co my możemy zrobić dla Ziemi.

Grafika 1: Dzień Ziemi
Grafika 2: Dzień Ziemi