Utworzono: 10-11-2023

Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa V pod kierunkiem p. Karoliny Naczk przygotowała prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Całość dopełnił śpiew uczniów klasy 3 prowadzony przez p. Annę Polską. Akademia miała na celu przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku oraz refleksję nad losem ludzi, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów, nauczycieli i zaproszonych gości. Na zakończenie Pani Dyrektor przeprowadziła test wiedzy historycznej, z którym uczniowie doskonale sobie poradzili poprawnie odpowiadając na zadawane im pytania.

Grafika 1: Narodowe Święto Niepodległości
Grafika 2: Narodowe Święto Niepodległości