2023-11-21

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

W ramach dotychczasowych działań związanych z upowszechnianiem pszczelarstwa w naszej szkole rozpoczynamy realizację programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Będą w nim uczestniczyć uczniowie klas I-III. Będą to zajęcia edukacyjne dla dzieci, w których pokażemy w jak wielu dziedzinach naszego życia używamy produktów, które mamy dzięki pszczołom. Uzmysłowimy dzieciom jak mogą same dbać o pszczoły w swoim otoczeniu oraz żeby nie bały się pszczół. Od fundacji Pszczoła Bohatera otrzymaliśmy ul edukacyjny oraz kombinezon dziecięcy plus rękawice pszczelarskie dziecięce – jako zestaw pozwalający na przeprowadzenie kompleksowych zajęć edukacyjnych. Umieściliśmy go w klasie tworząc kącik pszczelarski-  Pracownię Akademii Pszczoły Bohatera.

2023-11-21

Złoto w półfinale wojewódzkim w tenisie stołowym dziewcząt!!!

Olbrzymim sukcesem naszych uczennic zakończył się dzisiejszy półfinał wojewódzki w tenisie stołowym. Dziewczęta w składzie Amelia Gerc i Zuzanna Kadłubowska reprezentowały powiat lęborski i rywalizowały z mistrzyniami powiatów: kartuskiego, puckiego oraz wejherowskiego. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie spotkania i zasłużenie zdobyły złoty medal!!! Przed nami wielki finał, w którym zagra 6 najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Gratulacje!!!

2023-11-20

Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego

20 listopada ostatnie grupy uczniów (kl. VI i VIII) udały się na zajęcia do Akwarium Gdyńskiego w ramach projektu „Od Bałtyku do Atlantyku). W czasie prezentacji uczniowie poznali faunę i florę Morza Bałtyckiego. Podczas zajęć laboratoryjnych natomiast badali podwodny świat poprzez odkrywanie i doświadczanie.

2023-11-20

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 20. 11.2023 r. w naszej szkole klasy 1-3 obchodziły "Dzień Postaci z Bajek". Uczniowie przebrali się za różne postacie bajkowe i przy muzyce hucznie świętowaliśmy. Podczas zabawy odbył się także " Konkurs piosenki bajkowej" - karaoke. Chętnych nie brakowało. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami od publiczności oraz nagrodami rzeczowymi. Nie zabrakło tańców, wygibasów oraz przeróżnych kombinacji w rytmie skocznej muzyki. Obchody zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem na tle pięknej dekoracji.

2023-11-17

Dzień Czystego Powietrza

14 listopada to święto wszystkich, którym na sercu leży to, czym oddychamy. O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu.

Lekcje angielskiego w kl III

W dniu dzisiejszym, na zajęciach języka angielskiego, uczniowie  klasy trzeciej uczyli się  jak opowiadać o rutynie dnia codziennego.  Efektem naszej pracy było powstanie plakatów przedstawiających podstawowe czynności, jakie wykonujemy każdego dnia. Gratuluję,  Magdalena Ośnicka.

Wycieczka klas IV, V i VII

16 listopada odbyła się wycieczka do Gdyńskiego Akwarium. Uczniowie po obejrzeniu stałych ekspozycji brali udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników akwarium. Zajęcia laboratoryjne wprowadzały w tematykę dotyczącą środowiska Morza Bałtyckiego. W trakcie spotkania edukacyjnego dzieci dowiedziały się, jakie organizmy roślinne i zwierzęce można spotkać na plaży oraz w wodach przybrzeżnych Bałtyku. Zajęcia opierały się na naprzemiennym przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz indywidualnej pracy uczniów z preparatami zwierząt: muszlami małży i krewetkami. Po przystanku w Mc Donald’s, z pełnymi brzuchami i pozytywnymi wrażeniami wróciliśmy do szkoły.

Akademia Pszczoły Bohatera

W dniu 15 listopada 2023 r. dyrektor Szkoły Pani Alicja Guźniczak wzięła udział w uroczystej inauguracji programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie uczniom klas I–III szkół podstawowych jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła oraz przygotowanie szkół podstawowych do cyklicznego prowadzenia zajęć, kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych, promowanie wśród uczniów pozytywnych wzorców zdrowego żywienia. Przedmiot przedsięwzięcia wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024, przyjęte na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900). Z całego województwa pomorskiego wzięło udział 12 szkół ( z 706).

2023-11-15

Żywa lekcja historii

Dnia 15 listopada br. odbyła się żywa lekcja historii. Rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin ciekawie i obrazowo pokazali, jak doszło do rozbiorów Polski, którą w drugiej połowie XVIII wieku rozszarpały trzy czarne orły – Rosja, Austria i Prusy.  Uczniowie wraz z kosynierem odwiedzili pole bitwy pod Racławicami, usłyszeli o powstaniu listopadowym, styczniowym, o latach niewoli, o walce narodu o polskość w XIX wieku. Spotkali młodego Józefa Piłsudskiego przebywającego na zesłaniu, następnie poznali jego wkład w odzyskanie niepodległości oraz w zwycięstwo w bitwie warszawskiej. Uczniowie odpowiadali na pytania prowadzącego, mogli przebierać się oraz odgrywać różne role. Mamy nadzieję na udział w kolejnych równie interesujących żywych lekcjach historii Bractwa Rycerskiego Kerin.

2023-11-14

Wystawa "Stutthof idzie!"

Zapraszam do skorzystania z możliwości zapoznania się z treścią wystawy pt. "Stutthof idzie!" znajdującej się w Szkole Podstawowej w Garczegorzu. Wystawę można oglądać w dni robocze w godzinach 8:00 -16.30 do 24 listopada 2023.

Z poważaniem,
Dyrektor Zespołu Szkół w Garczegorzu