STRONA GŁÓWNA
WYJAZD DO ERGO ARENY
W poniedziałek 17 marca 25 uczniów z klas I-VIII z naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego wyjechało do Gdańska na finał konkursu plastycznego pt. ,,Las i jego mieszkańcy w twórczości Jerzego Sampa”, realizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy „Aktywne Kaszuby”. Nagrodą za udział szkoły w konkursie, był właśnie wyjazd uczniów na finał tego konkursu, który odbył się w Ergo Arenie w meczu w piłkę siatkową drużyn Trefla Gdańsk z Norwid Częstochowa. Mecz rozpoczął się od odśpiewania Marszu Kaszubskiego. Były liczne występy taneczne i muzyczne kaszubskich grup folklorystycznych, które uświetniły mecz i nadały siatkarskiemu spotkaniu wyjątkowy kaszubski styl. Nasi uczniowie bawili się wspaniale, głośno i skutecznie wspierali drużynę gospodarzy. Kaszuby były najliczniejszą grupą kibiców.
Nauka kibicowania, kaszubski spiker, występy Zespołu Pieśni i Tańca uświetniły mecz i nadały siatkarskiemu spotkaniu wyjątkowy kaszubski styl. Uczniowie z Kaszub w liczbie ok. 9450 byli najliczniejszą grupą kibiców.
Uczczenie pamięci Konstantīna Čakste w 80. rocznicę Memorandum Centralnej Rady Łotwy
Ambasador Łotwy w Polsce, Juris Poikāns, odwiedził cmentarz w Krępie Kaszubskiej, aby oddać hołd bohaterowi narodowemu Łotwy oraz ofierze Marszu Śmierci.
Wycieczka do Gdańska
Dnia 14 marca uczniowie klasy II B oraz z klasy IV, V i VII uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Ta niesamowita wycieczkę wygrał dla nas uczeń kl. II b - Ignacy Graf, laureat III miejsca, który wziął udział w konkursie plastycznym " Spotkanie ze sztuka" zorganizowanym przez Fundację PGE.
Uczestnicy odwiedzili tajemnicze miejsce iluzji- Muzeum DeJa VU. Godzinny pobyt sprawił ogromną radość. Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Tam bardzo serdecznie powitała nas przedstawicielka Fundacji PGE i wręczyła nagrodę. Po czym udaliśmy się na zajęcia muzealne podczas, których zadaniem uczestników było odnalezienie dzieł sztuki, a wszystko było ukryte w treści zagadek. Ten dzień na długo zapisze się w pamięci uczestników. A oto chwilę zatrzymane w kadrze aparatu fotograficznego.
Gminny konkurs piosenki o miłości.
Dnia 11.02 2025 r w Szkole Podstawowej Azymut w Mostach odbył się I Gminny Konkurs Piosenki o miłości. W tym konkursie z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów. Laureatami zostali w kategorii I -III duet: Ignacy Graf i Wiktoria Skorupska. W kategorii klas IV - VIII duet : Laura Gapinska i Kuba Mrzyglod.
Nagrodę pecjalna Wójta Gminy Nowa Wieś Leborska otrzymała Marcelina Pawelczyk z klasy V .
Regionalne wsparcie Edukacji włączającej - Szkoła Rodziców
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców!
„Nie będę tego jeść” - wybiórczość pokarmowa dzieci i młodzieży, kreatywne praktyczne rozwiązania codziennych problemów.
Termin warsztatów: 23 marca 2025 roku (niedziela)
Organizator: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących
ul. Sobieskiego 277c
84-200 Wejherowo
Tel.: (58) 672-23-41
e-mail: sekretariat@osw2wejherowo.pl
Rejestracja na warsztaty https://tinyurl.com/osw2-szkola-rodzicow-2
PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA 2024/2025
11 marca 2025 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2024/2025.
Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie i wzorowe zachowanie oraz uczniowie ze 100% frekwencją.
Pani Dyrektor Alicja Guźniczak pogratulowała uczniom za osiągnięcia sportowe, wolontariat, reprezentowanie szkoły w konkursach i pracę w Samorządzie Uczniowskim.
UROCZYSTOŚCI W NAWCZU
10 marca przypadła 80. rocznica upamiętniająca uwolnienie uczestników Marszu Śmierci KL Stutthof więźniów obozów ewakuacyjnych w Nawczu i Łówczu. Mszę św. w intencji ofiar Marszu Śmierci w Kościele-Pomniku w Nawczu odprawił ks. bp Ryszard Kasyna. P. Marcin Owsiński z Muzeum Stutthof przedstawił świadectwa wydarzeń z tamtych czasów. Po przemarszu na cmentarz pod Pomnikiem Pamięci złożono kwiaty i znicze.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VIII: Wiktoria Bemowska, Marcjanna Itrych, Małgorzata Krotoszyńska, Alicja Postma, Błażej Popiela.
PROJEKT- ,,Jesteśmy Różni, ale Równi"
Biblioteka naszej szkoły przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Wejherowie przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Jesteśmy Różni, ale Równi” w oparciu o książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” oraz „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”. Odbyły się pierwsze zajęcia z uczniami klas starszych. Celem projektu jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami. Poprzez edukację zamierzamy prowadzić do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji.
Celem jest także:
- pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia,
- rozwijanie empatii w stosunku do rówieśników,
- kształtowanie pozytywnych postaw
AKTYWNE PRZERWY W BIBLIOTECE
Biblioteka dobrym miejscem na odpoczynek podczas przerw.
Jedną ze stref jest strefa gier planszowych, kart i łamigłówek, puzzli – w której uczniowie korzystają z gier będących doskonałą zabawą intelektualną rozwijającą zdolności umysłowe np. państwa-miasta, kółko i krzyżyk, szachy, statki, warcaby, memory.
Strefa ciszy – w której uczniowie mogą poczytać książki, powtórzyć lekcje, pomyśleć, pomarzyć, pokolorować lub narysować obrazek.
Czytelnia – dla miłośników czytelnictwa, w której uczniowie wypożyczą i przeczytają interesującą książkę.