AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

Utworzono: 07-03-2024

Kolejne klasy naszej szkoły wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą Akademia Pszczoły Bohatera. Celem programu jest edukacja najmłodszych poprzez naukę, jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła, która żyje między nami. Może jest mała, ale jak ważna dla naszego życia. Na zajęciach dzieci poznały budowę , ubierały kombinezon dziecięcy i rękawice pszczelarskie. Po zajęciach, ze smakiem piły naturalne soki jabłkowe i jadły chipsy jabłkowe. Uczniowie z zaciekawieniem  oglądały filmy dotyczące życia pszczół. W szkole powstała Szkolna Pracownia Akademii Pszczoły Bohatera.  W zajęciach warsztatowych uczestniczyli uczniowie klas I – III którzy:

• zapoznali się z cyklem życia pszczoły, jakie pszczoły tworzą rodzinę pszczelą; czym pszczoły karmią młode larwy, jakie zajęcia wykonuje pszczoła robotnica;
  • w jaki sposób odbywa się zapylanie roślin, w jaki sposób powstaje miód, gdzie jest przechowywany;
  • czy miód jest zdrowy, na jakie dolegliwości może pomóc;
  • jak zbudowany jest ul, co znajduje się na samym spodzie ula, co pszczelarz umieszcza w środku ula, do czego służy podkarmiaczka;
  • jakie akcesoria pszczelarskie posiada pszczelarz, co to jest i do czego służy podkurzacz, dłuto pasieczne, zmiotka ,odsklepiacz, miodarka, kombinezon, kapelusz i rękawice pszczelarskie;

Zaplanowano kolejne zajęcia o  pszczołach, tym razem z udziałem pszczelarzy.

Koordynatorem projektu jest Bożena Lenart.

Uczniowie podczas zajęć.