Aktywne ferie

Utworzono: 12-02-2024

W drugim tygodniu ferii zimowych rozpoczęły się zajęcia kreatywno – sportowe w ramach projektu “Aktywne Ferie”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły i Szkoły Podstawowej z Łebienia. W pierwszym dniu na zajęciach plastycznych postawiliśmy na kreatywność i wyobraźnię. Główny temat naszych zajęć to papierowa rolka i to, co możne z niej powstać… a powstać mogą cuda, Na zajęciach sportowych po rozgrzewce i zabawach kształtujących sprawność ruchową dzieci rozegrały mecz piłki nożnej i unihokeja.

Podczas drugiego dnia zajęć kreatywno – sportowych postawiliśmy na współpracę. Turniej unihokeja poprzedziły wyścigi i zmagania zespołowe. Sukces drużyny gwarantowała świetna współpraca i zaangażowanie każdego członka zespołu. Na zajęciach kreatywnych dodatkowo ćwiczyliśmy pamięć i zdolności manualne poprzez układanie puzzli. Podczas wspólnej zabawy udało nam się ułożyć 3056 elementów. Po zajęciach czekała na nas pyszna zupa pomidorowa.

Trzeci dzień zajęć kreatywno – plastycznych był pełen wrażeń. Na sali gimnastycznej najpierw dzieci brały udział w zabawach rozwijających sprawność fizyczną, a potem doskonalili umiejętność gry w siatkówkę i piłkę ręczną. Trenerzy czujnym okiem analizowali grę i omawiali na bieżąco wszystkie elementy. Na zajęciach kreatywnych liczyła się dzisiaj współpraca. Dzieci brały udział w grze pełnej zagadek, czyli Escape Roomie. Każda grupa rozwiązywała zagadki, szukała wskazówek, a wszystko po to, aby złamać tajemniczy szyfr i odnaleźć ukrytą nagrodę. Na koniec zajęć obiad… tym razem ogórkowa i pyszna domowa drożdżówka.

Czwarty dzień ferii na zajęciach plastycznych minął pod hasłem: Walentynki. Dzieci tworzyły oprócz kartek walentynkowych także obrazki w ramkach z wykorzystaniem drewnianych patyczków. Nie zabrakło także zabawy integracyjnych, które świetnie pogłębiły relacje rówieśnicze. Na zajęciach sportowych dalsza część integracji poprzez zabawy zespołowe, a później ulubiona gra wszystkich uczestników ferii – unihokej. Niezastąpione panie z kuchni oprócz pysznego żurku przygotowały także frytki.

Ostatni 5 dzień ferii zaczęsliśmy od zabaw rytmiczno – ruchowych, które dostarczyły mnóstwo dobrej energii i uśmiechów oraz tworzenia biżuterii. Na sali sportowej ćwiczenia wzmacniające obręcz barkową i turniej piłki ręcznej.

Był to bardzo intensywny i pełen radości czas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność.

Grafika 1: Aktywne ferie
Grafika 2: Aktywne ferie