AUTYZM na tęczowo

Utworzono: 15-04-2024

W ostatni weekend odbył się Marsz dla Autyzmu ulicami miasta Lęborka. Wzięli w nim udział chętni uczniowie wraz rodzicami oraz nauczyciele.
Wcześniej u nas w szkole rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Z autyzmem za pan brat". Wpłynęło łącznie 17 prac z przedszkola oraz klas I - III. Oto wyniki:
Maria Maksymowicz (5-latki)
Kalina Domarus (5-latki)
Lena Paczos kl. I a
Antoni Drużyński kl.I a
Kajetan Dziembowski kl. I b
Julia Klawikowska kl.I b
Antonina Ramczykowska kl.II
Anastazja Oborzyńska kl. II
Lena Drużyńska kl. III
Zofia Konkel kl. III
Wyróżnienia:
Marta Syldatk 5-latki
Hanna Czechowicz 5-latki
Oliwia Janiszewska kl. I b
Mają Labuda kl. II
Hubert Reszka kl. II
Zuzanna Dziembowska kl. III
Dawid Kadłubowski kl. IV
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.
Prace osób, które zajęły 1 miejsca zostały wysłane na Powiatowy konkurs plastyczny "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam" do Stowarzyszenia Niebieski Skarb.
Zorganizowany konkurs był nie tylko okazją do świętowania Dnia Świadomości Autyzmu, ale  także do pogłębiania wiedzy na temat tego zaburzenia. Pamiętajmy, że osoby w spektrum potrzebują akceptacji W tym roku zrezygnowaliśmy z koloru niebieskiego i postawiliśmy na barwy tęczy bo spektrum autyzmu to jakby tęczowy świat - różnorodność. Każde dziecko jest jak niekończąca się bajka pełna kolorowych przygód - stąd znak nieskończoności. Uczniowie na świetlicy wykonywali takie tęczowe znaki nieskończoności, które wykorzystaliśmy jako tematyczną dekorację. Organizatorkami tej akcji były Panie:
D. Boetcher, H. Smentoch oraz E. Bira.

AUTYZM na tęczowo