DOKARMIAMY PTAKI

Utworzono: 12-01-2024

W czasie zimy wiele osób chętnie dokarmia ptaki. Niestety, nie zawsze robimy to umiejętnie i zamiast pomagać ptakom, niechcący im szkodzimy. Zanim rozpocznie się dokarmianie ptaków, warto dowiedzieć się co nieco na ten temat, zwłaszcza gdy angażuje się do tego dzieci. Uczniowie  klas: Ia, II i III  uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego dowiedzieli się jakiego rodzaju pokarmu potrzebują poszczególne ptaki, poznali zasady ich dokarmiania.  Wykonali zawieszki do kulek z ziarnami. Tak przygotowane smakołyki zawiesiły na krzaczkach i na siatce przed szkołą. Teraz pozostaje już tylko obserwować, kto będzie odwiedzać tę ptasią stołówkę.

Opieka nad ptakami w czasie zimy da uczniom poczucie jedności z przyrodą, nauczy ich odpowiedzialności i systematyczności. Dzięki naszemu dokarmianiu ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

Uczniowie dokarmiają ptaki