DZIEŃ DZIECKA W URZĘDZIE GMINY

Utworzono: 04-06-2024

3 czerwca 2024uczniowie naszej szkoły gościli w  Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Wójt Gminy z okazji dnia dziecka zaprosił uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najmłodszych reprezentowała grupa przedszkolaków z przedszkola w Nowej Wsi Lęborskiej. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać urząd od środka i na jeden dzień wcielić się w rolę dorosłych.

W ramach wydarzenia, dzieci uczestniczyły w typowym dniu pracy urzędu, przejmując na chwilę gabinet wójta oraz podpisując dokumenty. Uczniowie zostali także oprowadzeni po urzędzie, poznając poszczególne stanowiska pracy. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja o funkcjonowaniu lokalnych struktur administracyjnych.

Kulminacyjnym punktem programu było posiedzenie Okolicznościowej Młodzieżowej Sesji Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska. Młodzi radni w tajnym głosowaniu najpierw zaprezentowali swoje kandydatury i wybrali spośród siebie przewodniczącego oraz zastępców obrad, a następnie dyskutowali o sprawach ważnych dla lokalnej społeczności.

Na koniec sesji dzieci przedstawiły wójtowi oraz obecnym na sali radnym aż 100 pomysłów na usprawnienie funkcjonowania gminy. Wśród najczęściej wymienianych propozycji znalazły się między innymi inicjatywy związane z rozwojem infrastruktury rekreacyjnej, w tym w szczególności budowa ścieżek pieszo-rowerowych i rozbudowa placów zabaw. Pojawił się również pomysł budowy leśnej ekstremalnej trasy rowerowej typu - singletrack. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć także propozycji z przymrużeniem oka, jak np. skrócenie lekcji, czy wydłużenie wakacji. Dzieci dowiedziały się jednak, że te decyzje nie leżą w kompetencji samorządu lokalnego.

Tego dnia  na korytarzu można było zjeść popcorn i posłuchać dziecięcych hitów, co wprowadziło radosną atmosferę i dodatkowo podkreśliło wyjątkowość tego święta.

Uczniowie naszej szkoły w Urzędzie Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika 17: DZIEŃ DZIECKA W URZĘDZIE GMINY
Uczniowie naszej szkoły w Urzędzie Gminy Nowa Wieś Lęborska.